Μεξικό Προγραμματίζοντας το Μεξικο

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
ναι ε?ωραια.να σου κανω αλλες δυο τρεις ερωτησουλες?συντομες θα ειναι.


το κοστος ζωης εκει τι λεει?ειναι φθηνα?
αυτες τις μερες που το ψαχνω(για νοεμβριο) μου βγηκανε για 3 ατομα απο 19 εως 28/11
3.570? (περιπου)


  • αεροπορικα 2399?
  • 4 νχτ playa del carmen (bb) 222?
  • 2 νχτ cozumel (RR) 144?
  • 3 νχτ cancun all inclusive 444?
  • αυτοκινητο + τη μεταφορα και για για μας με το φερρυ για cozumel
ειναι καλα,απ'οτι ειδα εισαι πολυταξιδεμενη αρα κατι θα ξερεις παραπανω..


ημουνα αναλυτικοτατη δε μπορεις να πεις??? και οχι τοσο συντομη...

ευχαριστω:lol::lol::roll::roll::roll:
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Τα εισητηρια ειναι για Μεξικο σιτυ ή κανκουν απευθειας? Το μικρο σου ειναι πανω απο 2? δηλαδη πληρωνει εισητηριο? με ποια εταιρια?
Θα σου προτεινα τουλουμ.:clap:
Προσωπικα το Κανκουν για μενα ηταν μεγαλη απογοητευση!! Φαντασου πολυωροφα ξενοδοχεια στην παραλια...εχουν πιασει ολη την παραλια και μενουν λιγα μετρα για τοσο κοσμο...Μια αμερικανια σκετη...το βραδυ μαγαζια με δυνατη μουσικη και νεαροι αμερικανοι στις ουρες... δεν ειναι το μερος για οικογενειακες διακοπες...
Για μενα,περασε να το δεις και φυγε....Θα με ευγνωμονεις μετα!! :lol:
Με τοσα χρηματα περνας πολυ καλυτερα αλλου...
Playa de carmen ειναι ωραια! Εχει και το xcaret κοντα να πατε. Με το μικρο θα ενθουσιαστει!!:clap:
Cosumel δεν πηγα για να σου πω...
για μενα τουλουμ ειναι ν.1!!! μην το αφησεις εξω..
Το φαγητο ειναι φτηνο εννοειται..
Βεβια στον πεζοδρομο στην Playa de carmen θα βρεις πολλα εστιατορια και ιταλικη κουζινα,τσιμπημενα για Μεξικο,τιμες οπως Ελλαδα.
Εμενα μου αρεσει πολυ να τρωω σε μαγαζια που πανε ντοπιοι..μπορει να μην ειναι τοσο εντυπωσιακα και περιποιημενα,αλλα το φαγητο τους ειναι πολυ ανωτερο απο τα τουριστικα..Προσεξε το μικρο με τα καυτερα..:bleh:
Οτι θελεις πες μου...
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
βρηκα μεσω αμστερνταμ απο scyscanner για κανκουν.ο μικρος ειναι 3 χρ.κοιταγα και για tulum αλλα σκεφτηκα να ζησουμε και λιγο χλιδη γι'αυτο εβαλα μονο 3 μερες κανκουν και το ξενοδοχειο που βρηκα εχει απ'οτι ειδα δραστηριοτητες για παιδακια. αλλα θα το ξαναψαξω στη tulum.φανταστηκα οτι νοεμβριο δε θα χει τοσο πολυ πολυ κοσμο.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Τοσο ειναι και η μικρη μου.. Σε αυτη την ηλικια ενα κουβαδακι και παραλια τα κανουν ευτυχισμενα..:D Ποιο ξενοδοχειο βρηκες στο Κανκουν?
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
εμενα ειναι αγορακι,λες να κανουμε τιποτα??χι!χι!:lol::lol:
βρηκα το barcello maya beach. ρε συ κοιταξα τωρα για τουλουμ στο booking και μου βγαζει 8 διαθεσιμα και ολα απο 600? και πανω ενω αυτο που βρηκα στο κανκουν ειναι στα 450.πως και ειναι πιο φθηνα παρολο που ειναι πιο τουριστικο?:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
ακυρο,ειδα και με 450 μαλλον κοιταγα τις σουιτες....
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
δες αλλου...μην κοιτας σε ξενοδοχεια..εχει κατι τελεια σπιτακια ξυλινα με αιωρες,φανταστικα!!! Κατω απο 100$ τη νυχτα..:clap:
Αντε,να κανονισουμε μαζι ταξιδι με τα μικρα!!:cool:
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
καλη φαση,ωραιο σκηνικο θα ειναι.πες κανα site ομως γιατι δε ξερω που να
κοιταξω.ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες...
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Δες στο trip advisor. Εχει ακομα και με 50$ !!
εκει θα δεις και φωτογραφιες απο ταξιδιωτες,που ειναι καλυτερες...;)
Eχει παρα πολλα!! Βαλε και αυτο που βρηκες στο κανκουν και στα άλλα μερη,να διαβασεις σχολια!!
Καλο ξενυχτι...σου βρηκα δουλιτσα για αποψε...:haha:
Τα ιδια κανω κι εγω κατα καιρους μην νομιζεις...με το που κοιμαται η μικρη,ψαχνω...:haha:
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
thanks.δε λενε οτι το ταξιδι αρχιζει απο την ωρα που το οργανωνεις??ε!εγω ηδη εχω φτασει και λιαζομαι.αντε θα πιω και μια τεκιλα στην υγεια σου...:haha::haha::haha::haha:
καληνυχτα
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.346
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Γνωμη μου ειναι στο Cozumel να πας ολοημερη απο Playa - το San Miguel ειναι μια μικρογραφια της Playa del Carmen και δεν προσφερει κατι διαφορετικο. Καλυτερα να βαλεις δυο-τρεις νυχτες στο Isla Mujeres απεναντι απο το Κανκουν.
Αν θελεις ριξε μια ματια στην ιστορια που εχω γραψει http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...A%DE/181-%F0%DC%EC%E5-%EC%E5%EE%E9%EA%FC.html - αν αντεξεις γιατι ειναι μεγαλη :haha:) - κι εγω με το γιο μου (10 χρονων) ειχα παει και περασαμε τελεια!
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Τον Αύγουστο θα κάνω μια εξόρμηση στο Μεξικό .Έκλεισα στην Τουλουμ στο Coco Tulum.Πολύ καλό στην Playa del Carmen είναι το Petite Lafite.Μην ξεχάσεις να υπολογισεις ν επισκεφθεις και Chitzen Itza και Comba.Το αυτοκίνητο το βρήκα με 100 $ για 5 μερες (+ασφαλεια).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.490
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom