• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Ιούλιο - Σεπτέμβριο 2016! Κάντε κλικ εδώ!

Μεξικό Προγραμματίζοντας το Μεξικο

Georgitsa0707

Member
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια Μπορα Μπορα
Απο το κανκουν ούτε μιση ωρα με το καραβακι δεν είναι. Το εισιτήριο αν θυμαμαι καλα έκανε 15 ευρω το άτομο πήγαινε ελα. Πλαγια ντελ Καρμεν εχει οντως πολλα μαγαζιά και πολύ κόσμο και είναι ωραια. Για τον λογο που θέλετε να πατε πιστεύω αξιζει 2 μερες στο Isla Mujeres αν οχι και παραπανω.
Αχ τέλεια σε ευχαριστώ παρά πολύ! Κ έλεγα θα ήταν κάπως να κάτσουμε 10 μέρες μόνο πλαγια! Τέλεια τέλεια! Τουλούμ δεν είναι μακριά ε;επίσης έχεις να προτείνεις κάτι άλλο εκεί κοντά;διάβασα ότι κ στο rio Lagartos είναι ωραία!

Hugin

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Αχ τέλεια σε ευχαριστώ παρά πολύ! Κ έλεγα θα ήταν κάπως να κάτσουμε 10 μέρες μόνο πλαγια! Τέλεια τέλεια! Τουλούμ δεν είναι μακριά ε;επίσης έχεις να προτείνεις κάτι άλλο εκεί κοντά;διάβασα ότι κ στο rio Lagartos είναι ωραία!
Να πατε chichen itza. Εμεις πηγαμε με αυτοκίνητο που νοικιασαμε. Αν δεν θέλετε κατι τετοιο εχεις πολλα πρακτορεία εκει που κάνουν αυτη την εκδρομη και την συνδυαζουν με Ik Kil Cenote. Επίσης η Cenote Azul μας άρεσε. Το Τολουμ ειναι καμια ωρα απο Πλαγια Ντελ Καρμεν και επισης εχει μαγαζιά και αρκετό κόσμο. Rio Lagartos δεν πηγαμε δεν εχω γνωμη.

Georgitsa0707

Member
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια Μπορα Μπορα
Να πατε chichen itza. Εμεις πηγαμε με αυτοκίνητο που νοικιασαμε. Αν δεν θέλετε κατι τετοιο εχεις πολλα πρακτορεία εκει που κάνουν αυτη την εκδρομη και την συνδυαζουν με Ik Kil Cenote. Επίσης η Cenote Azul μας άρεσε. Το Τολουμ ειναι καμια ωρα απο Πλαγια Ντελ Καρμεν και επισης εχει μαγαζιά και αρκετό κόσμο. Rio Lagartos δεν πηγαμε δεν εχω γνωμη.
Τέλεια ευχαριστώ παρά πολύ!!
Ακόμα δεν το έχω ψάξει παρά πολύ είναι η αλήθεια αλλά ευχαριστώ για τη βοήθεια!θα ρίξω κ μια μάτια σ αυτά που μου είπες.παντως το Isla mujeres φαίνεται φανταστικό!

Klair

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Καλησπερα!επειδη κ εγώ σκέφτομαι για Νοέμβρη με 3 φίλες για Κανκούν 10 μέρες..βασικα για παραλία θελουμε να πάμε! Αλλά διάβασα κάτι για φύκια..ακόμα είναι φουλ απ τα φύκια; Ρωτησα μια φίλη που έχει πάει κ μου είπε ήταν κομπλέ κ καλύτερα ήταν playa del Carmen
Διάβασε την ιστορία μου. Πιστεύω θα σε βοηθήσει να βγάλεις ένα πρόγραμμα για τις μέρες που διαθέτεις και θα βρεις πληροφορίες που θα σου φανούν χρήσιμες.

Georgitsa0707

Member
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια Μπορα Μπορα
Διάβασε την ιστορία μου. Πιστεύω θα σε βοηθήσει να βγάλεις ένα πρόγραμμα για τις μέρες που διαθέτεις και θα βρεις πληροφορίες που θα σου φανούν χρήσιμες.

Φοβερή ιστορία πραγματικά!! Πολύ βοηθητική!! Σ ευχαριστώ παρά πολύ!

Ερώτηση! Για να νοικιάσεις αυτοκίνητο είναι εύκολο; Και γενικά η οδήγηση εκεί είναι εύκολη;
Πηγές μήπως στο νησάκι κόζουμελ;
Γενικά η ζωή είναι φθηνή;γιατί βλέπω τα ξενοδοχεία είναι πολύ φθηνά..

Klair

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Για να νοικιάσεις αυτοκίνητο είναι εύκολο; Και γενικά η οδήγηση εκεί είναι εύκολη;
Εμείς βολευτήκαμε μια χαρά με λεωφορεία και ταξί και δε χρειάστηκε να νοικιάσουμε αυτοκίνητο.

Georgitsa0707 said:
Πηγές μήπως στο νησάκι κόζουμελ
Πήγα. Τα γράφω όλα για το Cozumel στην ιστορία μου.

Γενικά η ζωή είναι φθηνή;γιατί βλέπω τα
ξενοδοχεία είναι πολύ φθηνά..
Σε γενικές γραμμές είναι οικονομικά π.χ φαγητό ή ταξί. Κάποιες δραστηριότητες είναι πιο τσιμπημένες π.χ είσοδοι σε πάρκα (x-Caret). Τα σουβενίρ επίσης είναι τσιμπημένα.

Όλα τα οικονομικά στοιχεία επίσης τα γράφω αναλυτικά στο τέλος της ιστορίας μου.

Georgitsa0707

Member
Επόμενο Ταξίδι
Μαροκο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια Μπορα Μπορα
Εμείς βολευτήκαμε μια χαρά με λεωφορεία και ταξί και δε χρειάστηκε να νοικιάσουμε αυτοκίνητο.

Πήγα. Τα γράφω όλα για το Cozumel στην ιστορία μου.

Σε γενικές γραμμές είναι οικονομικά π.χ φαγητό ή ταξί. Κάποιες δραστηριότητες είναι πιο τσιμπημένες π.χ είσοδοι σε πάρκα (x-Caret). Τα σουβενίρ επίσης είναι τσιμπημένα.

Όλα τα οικονομικά στοιχεία επίσης τα γράφω αναλυτικά στο τέλος της ιστορίας μου.
Ευχαριστώ πολύ!! Δεν πρόλαβα ανά τα διαβάσω όλα!πονεσσν τα μάτια μου χαχα θα τα ξαναδώ!

Konstantinoz

Member
Επόμενο Ταξίδι
Κουβα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκουαδορ,περου
Καλησπέρα παιδιά ενδιαφέρομαι να κάνω αυτό το ταξίδι τον Δεκέμβριο να ξεκινήσω από Μεξικό Σίτυ με πουλμαν και να καταλήξω κανκουν η πλαγιά ντελ καρμεν, ξέρεις κανεισ κάποιο πρακτορείο εκεί με αγγλόφωνο ξεναγό να καλύπτει μετακινήσεις με πούλμαν και διαμονη σε ξενοδοχεια όπως το τουρ ραντάρ ας πουμε,, επίσης για να κλείσω αεροπορικο από Αθήνα για Μεξικό Σίτυ ποια εποχή θεωρείται καλή ,καμία αεροπορική κάνει καμία προσφορά απο 500 εως600 ευρώ ασ πούμε με χειραποσκευη μόνο.
Ευχαριστώ

Last edited:

agmi

Member
Η @Klair αναφερει: "Τα σουβενίρ επίσης είναι τσιμπημένα."
Τα σουβενιρ αμα τ'αγοραζει κανεις απο μερη που ειναι γεματα δυτικο ευρωπαιους και βορειο-αμερικανους φυσικα και ειναι τσιμπημενα! Και το κεντρο του Κανκουν εχει 1,2 φτηνα μαγαζια, μετα το τερμιναλ της ADO, αλλα και σ'ολες τι πολεις στις αγορες θα βρει κανεις φτηνα σουβενιρ και καλης ποιοτητας. Φυσικα οχι στο Γιουκαταν η στην Κ. Ρο, αλλα στην Πουεμπλα (ταλαβερα), Αγιο Χριστοφορο, Γουαχακα, κατεβαινουν πολλοι ινδιανοι και μαζευονται στο Ζοκαλο με πολυ χαμηλες τιμες στις artesanias (δλδ σουβενιρ ειδη λαϊκης τεχνης), για μποτες στο Leon GTO, καφε στην Βερακρουζ, ασημικα στην υπογειο αγορα στο Τασκο, guayaberas (ποκαμισα του Γιουκαταν/αν και προερχονται απο την Κουβα) στην Μεριδα, τσιμπημενα τα βρηκα, στην Βερα Κρουζ ηταν μιση τιμη κλπ.

Last edited:

Señor_Nada

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος

Ωραίο είναι και το rio lagartos αλλά πέφτει μακρυά. Ειδικά αν κινηθείτε με λεωφορεία, δεν έχει απευθείας.

Αν θέλετε να δείτε yucatan προτείνω κι εγώ valladolid. Ωραία πόλη και για chichen itza και cenotes τα λόγια είναι περιττά.

Hugin

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Ερώτηση! Για να νοικιάσεις αυτοκίνητο είναι εύκολο; Και γενικά η οδήγηση εκεί είναι εύκολη;
Εμεις είχαμε αυτοκίνητο. Δεν συναντήσαμε καποια δυσκολία. Δεν μας σταμάτησε ποτε η αστυνομία αλλα ημασταν παντα μεσα στα ορια της ταχυτητας.

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.358
Μέλη
35.204
Νεότερο μέλος
vkarape

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom