Ιταλία Προγραμματισμός ταξιδιου στην Σικελία

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Σε ευχαριστω πραγματικα! Ειχα ψιλοαπελπιστεί με αυτα που διαβαζα! :)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.029
Likes
41.018
Σε ευχαριστω πραγματικα! Ειχα ψιλοαπελπιστεί με αυτα που διαβαζα! :)
Βρηκα αλλη μια Ιουλης του 2017 (ναι, πηγα 2 φορες)
Στο βαθος ειναι χαλαρο απο κοσμο το σημειο της φωτοσοπαρισμενης.
FB_IMG_1643116678992.jpg
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Φαντάζομαι τον Αυγουστο θα είναι λίγο περισσότερος ο κόσμος αλλά και πάλι αν ειναι στα επίπεδα ελληνικών παραλιών καλά είμαστε.! Νομίζω το έχω αναφέρει ξανά και αλλού μου έχει μείνει η τραυματική εμπειρία από τα cinque terre που γεμισα εξανθήματα και φυσάω και το γιαούρτι:shock:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.029
Likes
41.018
Φαντάζομαι τον Αυγουστο θα είναι λίγο περισσότερος ο κόσμος αλλά και πάλι αν ειναι στα επίπεδα ελληνικών παραλιών καλά είμαστε.! Νομίζω το έχω αναφέρει ξανά και αλλού μου έχει μείνει η τραυματική εμπειρία από τα cinque terre που γεμισα εξανθήματα και φυσάω και το γιαούρτι:shock:
Στα Cinque Terre ειχε απειρο κοσμο και τελος Αυγουστου που πηγα.
Η μολυσμενη θαλασσα δεν σχετιζεται με τους κολυμβητες συνηθως αλλα με τα λυματα. Δεν νομιζω οτι εχει σχεση.
 

SugarBlue

Member
Μηνύματα
262
Likes
4.410
Τον Αύγουστο Cefalu είναι όντως περισσότερος ο κόσμος ...εδώ 6 Αυγούστου 2019 Κάνε zoom να φανούν οι ορδές του κόσμου. Και γενικά οι παραλιες νοτιοανατολικά στην περιοχή Noto Συρακουσών ήταν έτσι. Αλλά και πάλι θεωρώ τη Σικελία από τα πιο ωραία μου καλοκαιρινα ταξίδια
20220125_160047.jpg
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
και πάλι καλυτερη κατάσταση από τη δικια μου φωτο!:haha:
 
D

Delmem38110

Guest
παίζει και η μέρα της εβδομάδας.
Κυριακές είναι πίτα όλες οι παραλίες.
επίσης μπορεί να είναι και 15αύγουστο όπου γίνετε ο χαμός.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εκλεισα ένα 10ημερο τον Αυγουστο Σικελία καταμεσής της High season...και αφου ορκίστηκα στο υπόλοιπο παρεακι ότι δεν υπάρχει καμιά περίπτωση να κολλήσουμε κανένα αφροδίσιο λόγω συνωστισμού υπέπεσαν στην αντίληψη κάτι φώτο σαν την παρακάτω:eek: View attachment 386242
Γενικά το θέμα θάλασσα δεν μας πολυαπασχολεί γιατί το καλύπτουμε ικανοποιητικά καθε καλοκαίρι στην Ελλάδα, αλλά τι εναλλακτικές έχουμε ώστε να μην λιώνουμε μέσα στην μέρα? Cefalu θα έχουμε 3 διανυκτερεύσεις.
η κατασταση της φωτο που δεν ξερω που τη βρηκες, βαλε λινκ αν θελεις, δεν ειναι ρεαλιστικη κ δεν ειναι ποτε ετσι, ουτε 15γουστο, απλα γιατι εκει στκ παλιο λιμανι εχει lido κ ποτε δεν ειναι ετσι. προφανως υπηρχε καποια εκδηλωση, συναυλια κλπ.
επισης η φωτο ειναι στην αρχη μιας παραλιας 2 χιλιομετρων , στο πιο χοτ σημειο, που παει η νεολαια...στο πιο κοντινο στο ιστορικο κεντρο, εντελως παραπλανητικη. παραθετω φωτο απογευμα αρχες αυγουστου απο την αλλη ακρη, τη νορμαλ. στο δε τελος της παραλιας ειναι αδεια πλην λιγου κοσμου Σκ, 15γουστο.
Screenshot_20220126-092337_Gallery.jpg
Screenshot_20220126-092239_Gallery.jpg

Screenshot_20220126-093202_Gallery.jpg
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εκλεισα ένα 10ημερο τον Αυγουστο Σικελία καταμεσής της High season...και αφου ορκίστηκα στο υπόλοιπο παρεακι ότι δεν υπάρχει καμιά περίπτωση να κολλήσουμε κανένα αφροδίσιο λόγω συνωστισμού υπέπεσαν στην αντίληψη κάτι φώτο σαν την παρακάτω:eek: View attachment 386242
Γενικά το θέμα θάλασσα δεν μας πολυαπασχολεί γιατί το καλύπτουμε ικανοποιητικά καθε καλοκαίρι στην Ελλάδα, αλλά τι εναλλακτικές έχουμε ώστε να μην λιώνουμε μέσα στην μέρα? Cefalu θα έχουμε 3 διανυκτερεύσεις.
η φωτο ειναι απο δημοφιλεστατη γιορτη στις 6/8 san Salvatore, που περιλαμβανει το εντυπωσιακο παιχνιδι ' ntinna a mari. μακαρι να το προλαβετε.
Antinna a mari - Wikipedia
ntinna2017-4.jpg
 
Μηνύματα
13
Likes
0
Καλησπέρα στην ομάδα! Ετοιμαζόμαστε με το αγόρι μου να κάνουμε ένα ταξίδι στη Σικελία τον Οκτώβρη. Θα φτασουμε στην Ιταλια με πλοίο στο λιμάνι Μπάρι (διαθέτοντας μεταφορικό μέσο) και η ιδέα μας ειναι να αρχίζουμε να κατεβαίνουμε προς Σικελία κάνοντας ενδιάμεσες στάσεις σε καποια μέρη για λίγες μέρες και συνεχίζοντας φτάνοντας Σικελία σκεφτομαστε να επισκεφθούμε τις συρακουσες και το παλερμο. Μιλάμε για ενα ταξίδι περιπου7ημερων. Θα μπορουσε κανεις να βοηθήσει με τα μερη στα οποια θα μπορουσαμε να παμε κατεβαινονττας απο μπαρι; αλλα και γενικα διαδρομες οι οποιες αξιζουν να κανουμε και στη Σικελία;
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Καλησπέρα στην ομάδα! Ετοιμαζόμαστε με το αγόρι μου να κάνουμε ένα ταξίδι στη Σικελία τον Οκτώβρη. Θα φτασουμε στην Ιταλια με πλοίο στο λιμάνι Μπάρι (διαθέτοντας μεταφορικό μέσο) και η ιδέα μας ειναι να αρχίζουμε να κατεβαίνουμε προς Σικελία κάνοντας ενδιάμεσες στάσεις σε καποια μέρη για λίγες μέρες και συνεχίζοντας φτάνοντας Σικελία σκεφτομαστε να επισκεφθούμε τις συρακουσες και το παλερμο. Μιλάμε για ενα ταξίδι περιπου7ημερων. Θα μπορουσε κανεις να βοηθήσει με τα μερη στα οποια θα μπορουσαμε να παμε κατεβαινονττας απο μπαρι; αλλα και γενικα διαδρομες οι οποιες αξιζουν να κανουμε και στη Σικελία;
Η γνώμη μου είναι αν έχετε μόνο 7 μέρες ότι δεν αξίζει να φτάσετε από Μπάρι ως την Σικελία. Εγώ στην θέση σας θα προτιμούσα να κινηθώ Απούλια-Καλάβρια.
Η Σικελία είναι όντως υπέροχη αλλά κατά την γνώμη μου θέλει περισσότερες μέρες ειδικά αν είναι το Μπάρι η αφετηρία σας.
 
Μηνύματα
13
Likes
0
Η γνώμη μου είναι αν έχετε μόνο 7 μέρες ότι δεν αξίζει να φτάσετε από Μπάρι ως την Σικελία. Εγώ στην θέση σας θα προτιμούσα να κινηθώ Απούλια-Καλάβρια.
Η Σικελία είναι όντως υπέροχη αλλά κατά την γνώμη μου θέλει περισσότερες μέρες ειδικά αν είναι το Μπάρι η αφετηρία σας.
Ωραια ευχαριστώ πολύ!
Υπάρχει περίπτωση να γνωρίζετε μερη στη Σικελία που θα μπορουσαμε να πάμε αν φτάναμε αεροπορικώς; εχω ακούσει και πολλά για το βουνό αιτνα(κάνουμε πεζοπορίες γενικά)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.447
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom