Γενικά Προορισμοι Ρημαδια στην Ευρωπη

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.786
Δηλώνοντας κι εγώ λάτρης της παρακμής συμφωνώ με Νάπολη και Πόρτο. Νομίζω άνετα μπαίνει και η Λισαβόνα στην κατηγορία. Η Βαρκελώνη απ’ την άλλη δεν μου έδωσε τέτοια εικόνα.
Μπαινει, πραγματικα. Η συζητηση για το Πορτο ξεκινησε σε αλλο τοπικ και την παρελειψα.
Η Βαρκελωνη με κερδισε προ 20ετιας και με εχασε προ 12ετιας. Δεν θα εδινα αλλη ευκαιρια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.786
Κατι αλλο στη Γαλλια εχουμε? Κραταω εδω και καιρο τη Μασσαλια στα υποψιν @Señor_Nada αλλα με αποθαρρυνε οταν εγραψες καπου οτι οι συγκοινωνιες στη Νοτια Γαλλια δεν ειναι ικανοποιητικες.
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
868
Εδώ νομίζω χωράνε και οι ελληνικές πόλεις, τουλάχιστον Αθήνα και Θεσσαλονίκη! Επίσης, άρτι αφιχθείς από Κύπρο, τέτοια trash εντύπωση μου έκανε και η Λεμεσός. (γενικά μιλάμε για αυτήν την "αρνητικά ωραία" αίσθηση).
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.966
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλά που διάολο μένετε όλοι και βλέπετε παρακμή στο Πόρτο μπορείτε να μου εξηγήσετε; Στο πριγκηπάτο του Μονακό; :haha:
Δε μου χει τύχει να βρεθώ σε τέτοια πόλη, τουλάχιστον όχι όπως το λέει η @paefstra στο αρχικό post, και σε καμία περίπτωση δε θα έβαζα τη γοητευτικότατη (τουλάχιστον) Αβάνα σ' αυτήν τη κατηγορία.

Άμα θέλετε παρακμή ανεβείτε κατά Θεσσαλονίκη μεριά. Λίγο χειρότερη απ' το Σαράγεβο όταν πέφταν οι έξυπνες μπόμπες...
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
6.649
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Να προσθέσω και την κωμόπολη της Πομπηίας την οποία χρησιμοποίησα ως βάση για την γύρω περιοχή και έμεινα 4 βράδια.
Μου θύμιζε έντονα ελληνική κωμόπολη την δεκαετία του ‘80. Ολίγον θλιβερή αλλά μου ξύπνησε νοσταλγικές μνήμες από την Ναύπακτο αυτής της περιόδου.
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κιλιμάντζαρο
Θα έβαζα και το Βερολίνο. Το ρημαδιο δεν είναι εύκολο Ευρώπη και η Ουκρανία έχει βγει εκτός εξίσωσης. Η Βοσνία έχει ενδιαφέρον σαν χώρα αλλά δεν θα την έλεγα και αρνητικά ωραια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.786
Άμα θέλετε παρακμή ανεβείτε κατά Θεσσαλονίκη μεριά. Λίγο χειρότερη απ' το Σαράγεβο όταν πέφταν οι έξυπνες μπόμπες...
Τελος του μηνα.
Γιατι νομιζεις οτι εκπαιδευτηκα στο αρνητικα ωραιο? Περιοχη Διοικητηριου, Ολυμπου, Μπιτ Παζαρ rulez.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.786
Θα έβαζα και το Βερολίνο. Το ρημαδιο δεν είναι εύκολο Ευρώπη και η Ουκρανία έχει βγει εκτός εξίσωσης. Η Βοσνία έχει ενδιαφέρον σαν χώρα αλλά δεν θα την έλεγα και αρνητικά ωραια.
Λες Βερολινο?
Χμμμ για να λενε αρκετοι οτι δεν τους αρεσε, θα εχει κατι μη περιποιημενο, τακτικο, γυαλιστερο.
 

Kyriakao

Member
Μηνύματα
237
Likes
1.231
Επόμενο Ταξίδι
Συνεχώς αυτο ψάχνω!
Ονειρεμένο Ταξίδι
ματσου πιτσου,περου
Καλά που διάολο μένετε όλοι και βλέπετε παρακμή στο Πόρτο μπορείτε να μου εξηγήσετε; Στο πριγκηπάτο του Μονακό; :haha:
Δε μου χει τύχει να βρεθώ σε τέτοια πόλη, τουλάχιστον όχι όπως το λέει η @paefstra στο αρχικό post, και σε καμία περίπτωση δε θα έβαζα τη γοητευτικότατη (τουλάχιστον) Αβάνα σ' αυτήν τη κατηγορία.

Άμα θέλετε παρακμή ανεβείτε κατά Θεσσαλονίκη μεριά. Λίγο χειρότερη απ' το Σαράγεβο όταν πέφταν οι έξυπνες μπόμπες...
Ε,πες τα ρε Ψηλε!!!!
Καλά που διάολο μένετε όλοι και βλέπετε παρακμή στο Πόρτο μπορείτε να μου εξηγήσετε; Στο πριγκηπάτο του Μονακό;
Ε ,πες τα ρε ΨΗλε!!!!
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κιλιμάντζαρο
Λες Βερολινο?
Χμμμ για να λενε αρκετοι οτι δεν τους αρεσε, θα εχει κατι μη περιποιημενο, τακτικο, γυαλιστερο.
Σε σχέση με την υπόλοιπη Γερμανία είναι σαν να πηγες σε άλλη χώρα. Διαφορετικό στυλ, σχετική βρωμιά, καλά μουσεία, ο,τι κουζίνα θες, αρχιτεκτονική από Bauhaus μέχρι κλασικά. Για μένα το Βερολίνο είναι μια κατηγορία από μόνο του ευρωπαϊκά και θα το πρότεινα φουλ. Σίγουρα δεν είναι φουλ γυαλιστερό.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.786
Σε σχέση με την υπόλοιπη Γερμανία είναι σαν να πηγες σε άλλη χώρα. Διαφορετικό στυλ, σχετική βρωμιά, καλά μουσεία, ο,τι κουζίνα θες, αρχιτεκτονική από Bauhaus μέχρι κλασικά. Για μένα το Βερολίνο είναι μια κατηγορία από μόνο του ευρωπαϊκά και θα το πρότεινα φουλ. Σίγουρα δεν είναι φουλ γυαλιστερό.
Οκ, νομιζω οτι ειναι αυτο που θελω αφου εχει και μουσεια.
 
Μηνύματα
98
Likes
570
Στην Ευρώπη αρκετή παρακμή και καταστροφή θα μπορέσει να δει δυστυχώς κανείς σε πόλεις της Ουκρανίας .
Όταν τελειώσει ο πόλεμος ............ μπορεί κάποιος να τις επισκεφτεί ώστε να τους στηρίξει με κάποιο τρόπο οικονομικά

Μολδαβία και Κινσινάου. Αρκετή παρακμή.
Γεωργία{Τιφλίδα και Κουταϊσι όπου και μπόλικη μελαγχολία} και Αρμενία {Γιερεβάν}.

Να σημειώσω οτι να βγάζει κάποιος φώτο ή σέλφι σε καταστρεμμένα λόγω πολέμου κτίρια ή μνημεία το θεωρώ ανόητο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.798
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom