Γενικά Ιταλία Προορισμός για σαββατοκύριακο εξωτερικό

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εχω παει και στα 2 .Για ζευγαρια και σιροπια ειναι η ΠΡΑΓΑ .Κατα τη γνωμη μου ειναι πολυ ομορφοτερη.Επειδη ομως προκειται για ενα δωρο για εκεινον εκανες καλα που διαλεξες το Μοναχο :
1.Αυτοκινητοβιομηχανιες φετιχ για εναν αντρα.
2.Μπαγιερν Μοναχου-γηπεδο κλπ κλπ
3.Μουσειο Τεχνολογιας.
Στην Πραγα βεβαια πιστευω θα τον ξαναερωτευοσουν!!!
 

jetry

Member
Μηνύματα
41
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Μεξικό
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
:D ευχαριστώ για τα tips ;)

Πράγα θέλει πολύ να πάει η αλήθεια είναι αλλά θα προτιμούσα να το κάνουμε έχοντας στη διάθεσή μας περισσότερες μέρες..

Επειδή είναι σαν μικρό παιδί, λατρεύει παραμύθια Χριστούγεννα κτλ και ταυτόχρονα έχει και μια συμπαθεια να το πω με τα τεχνολογικά και τις BMW λέω άντε θα το χαρεί περισσότερο :) είναι προορισμός που συνδυάζει και τα δύο :)

Έχεις να μου προτείνεις κάτι για διαμονή; Και γενικά κάτι που αξίζει να δούμε στα μικρά χρονικά πλαίσια που θα έχουμε στη διάθεσή μας;
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Διαμονη μπες στο booking και τα σχετικα.Επισης στις ταξιδιωτικες ιστοριες και αναζητηση πληροφοριων εχει του κοσμου τις πληροφοριες για το Μοναχο.
Αν προλαβετε και σε ενδιαφερει εσενα, εχει και Μουσειο Τεχνης.
Υπαρχει ενα πολυ ωραιο παρκο μεσα στην Πολη.
Ο καθεδρικος του Μοναχου ειναι πολυ εντυπωσιακος και το Δημαρχειο στη Μαrienplatz
Tα ανακτορα επισης.
Αλλα δεν θα εχετε χρονο πιστευω για πολλα πολλα εφοσον ηδη εχετε βαλει στο προγραμμα υπαιθριες αγορες ,γηπεδα,μουσεια τεχνολογιας κλπ κλπ
 

gone

Member
Μηνύματα
110
Likes
28
Επειδή από τα ταξίδια που κάνω καθε χρονο, ένα είναι πριν τις γιορτές και δεδομένου ότι έχω βρεθεί και στις δύο πόλεις αυτήν την περίοδο πριν τα χριστούγεννα(πέρισυ ήμουν Μόναχο-Νυρεμβέργη)θα σου έλεγα ότι χριστουγεννιάτικο κλίμα έχει πάντα καλύτερο η Γερμανία και ειδικά η Βαυαρία, λόγω καθολικών.Η Πράγα πράγματι είναι πιο όμορφη,αλλά όχι για να μπεις στο χριστουγεννιάτικο κλίμα.
Κατά τη γνώμη μου περπατήστε και γυρίστε τις χριστουγεννιάτικες αγορές(ειδικά την γοτθική, καθώς στο Μόναχο οι αγορές χωρίζονται θεματικά) και μη χάνετε χρόνο σε Μουσεία κλπ λόγω περιορισμένου χρόνου.
Ξενοδοχείο θα σου πρότεινα το τίμιο HOTEL RIVOLI 4* το οποίο βρίσκεται κοντά σε U και S.Αν θες άλλες πληροφορίες στη διάθεσή σου.
 

jetry

Member
Μηνύματα
41
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Μεξικό
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφορίες. Αλλήθεια δεν έχω ξανα ακούσει για τη γοτθική αγορά και γενικά οτι χωρίζονται θεματικά!! Η γοτθική που βρίσκεται? Ax ας είναι καλά και το google :D Επίσης παιδιά το βράδυ μέχρι τι ώρα έχουν κίνηση οι αγορές και γενικά το κέντρο? Θα προλάβουμε να δούμε τίποτα Παρασκευή βράδυ; Θα ξεμπερδέψουμε με ξενοδοχεία κτλ γύρω στις 9-9.30
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Επίσης παιδιά το βράδυ μέχρι τι ώρα έχουν κίνηση οι αγορές και γενικά το κέντρο? Θα προλάβουμε να δούμε τίποτα Παρασκευή βράδυ; Θα ξεμπερδέψουμε με ξενοδοχεία κτλ γύρω στις 9-9.30
Θα είναι η καταλληλότερη ώρα για την πρώτη σας βόλτα στην Marienplatz και μετά για μπύρες και λουκάνικα σε κάποια από τις πολλές μπυραρίες της πόλης.
 

jetry

Member
Μηνύματα
41
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Μεξικό
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
τέλεια!! Παιδιά να ρωτήσω κάτι ακόμη.. Λέει το Σάββατο να το αφιερώσουμε για εκδρομή στο κάστρο του Λουδοβίκου; Το κακό είναι οτι η εκδρομή τρώει όλη τη μέρα αλλά νομίζω οτι αξίζει. Απλά Κυριακή έχουμε περιθώριο μέχρι τις 5 το απόγευμα να δούμε το Μόναχο και σίγουρα δε θα προλάβουμε και πολλά
 

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
Πότε θα δεί ο άνθρωπος το μουσείο τεχνολογίας, το ALLIANZ ARENA και το μουσείο BMW; Καλά ξέχασες τα γενέθλια του καλού σου; Γυναίκες.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.778
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom