Προτάσεις & Ιδέες για το TravelStories

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
@Admin-Δεφκαλίων: εντελώς φιλικά και χωρίς ίχνος επίκρισης μη "τα παίρνεις" και μας κόβεις τη φόρα ρε συ. Μέσα από τη συζήτηση, έστω και με άσχετα σχόλια μπορεί να βγει κάτι καλό για όλους μας. Συστήνω "χαλαρουίτα" ειδικά σε ένα θρεντ όπου αφορά προτάσεις και ιδέες.
Όπως είπε και ο Δευκαλίων νωρίτερα, ο σκοπός είναι να ανοιχτεί ένα καινούριο θέμα ανά πρόταση για να δούμε τους υποστηριχτές που θα βρει και όχι να αναλωνόμαστε σε αυτό το θέμα που είναι ΜΟΝΟ οδηγιών.
Παρακαλώ on-topic ΜΟΝΟ.
 

Phanny

Member
Μηνύματα
33
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Κύριε διαχειριστά γιατί δεν μπορώ να γράψω στο φόρουμ; Τρείς φορές με έβγαλε έξω και καλά την πρώτη ίσως ξεπέρασα το τέταρτο (με το τηλέφωνο να χτυπάει) αλλά τις επόμενες γιατί με απέρριψε;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δε μπορώ να σε βοηθήσω έτσι που το διατυπώνεις. Πέσμας ακριβώς τι πρόβλημα έχεις , τι μήνυμα παίρνεις , κλπ, για να σε βοηθήσουμε.
 

Phanny

Member
Μηνύματα
33
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Αυτό συνέβη μόνο σε ένα συγκεκριμένο θέμα . Ακριβώς(επί λέξει) δεν θυμάμαι τι μου έγραψε το νόημα ήταν ότι δεν μπορεί να γίνει δεκτό μήνυμα, προσπαθείστε πάλι. Προσπαθούσα και έβγαινα μιά άλλη οθόνη που έλεγε ή ο υπολογιστής σας ή το σαϊτ έχει πρόβλημα.(και τα μηνύματα χάνονταν). Μετά δοκίμασα να γράψω σε άλλη ενότητα και δεν υπήρχε πρόβλημα. Ευχαριστώ πολύ πάντως γιά την άμεση απάντηση , η ευγένεια και το ενδιαφέρον είναι από τις αρετές που έχω σε προτεραιότητα.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Παρακαλώ, αλλά δε βοήθησα επί της ουσίας. Σε κάθε περίπτωση, να ξέρεις ότι αν συμβεί κάτι αναπάντεχο κατά την πλοήγησή σου στο σάιτ, ο μοναδικός τρόπος να μπορέσουμε να βοηθήσουμε είναι να καταγράψεις όσο καλύτερα μπορείς το τί συνέβη.
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Έχω μια πρόταση και την παραθέτω πρώτα εδώ γιατί δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτή.Αφορά τους ταξιδιωτικούς χάρτες..
Θα μπορούσε να αλλάζει το χρώμα αναλόγως του πόσες φορές κάποιος έχει επισκεφτεί μια συγκεκριμένη χώρα.πχ άσπρο στην αρχή,γκρί με την πρώτη φορά,ροζ με την δεύτερη και ακολουθούν οι πιο βαθιές αποχρώσεις του κόκκινου.Έτσι το κάθε μέλος θα μπορεί να απευθύνεται σε κάποιον ο οποίος έχει περισσότερη εμπειρία από μια χώρα,ενώ παράλληλα κάποιοι που έχουν επισκεφτεί κάποιες χώρες 6-7-8 φορές,θα δίνουν πιο ακριβείς πληροφορίες.
Και κάτι άλλο,στον ταξιδιωτικό χάρτη είναι δυνατόν να εμφανίζονται οι πόλεις που έχει επισκεφτεί το εκάστοτε μέλος;Γιατί πχ έχω πάει στην Αθήνα δεν σημαίνει οτι ξέρω όλη την Ελλάδα.
Αυτά
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δόκιμες οι παρατηρήσεις σου. Σε αυτή τη φάση προσπαθούμε να προγραμματίσουμε την επόμενη μεγάλη αλλαγή του travelstories που οριοθετείται κάπου την άνοιξη, και ενδεχομένως μέσα σε αυτήν να μπουν και θέματα που αφορούν το χάρτη.
 

croce

Member
Μηνύματα
224
Likes
403
Προτείνω να δημιουργηθεί ένας χάρτης όπου θα φαίνονται που ταξιδεύουν on line τα διάφορα μέλη (π.χ με σημαιάκια πάνω στις πόλεις και τροχιοδεικτικές γραμμές στα σύνθετα ταξίδια) .
Τα σημαιάκια μπορούν να έχουν διαφορετικά χρώματα για κάθε ταξιδιώτη, ενώ εφαρμόζοντας το ποντίκι πάνω στο σημαιάκι να παρουσιάζονται περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το ταξίδι του.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ναι, τέτοιοι χάρτες ήδη υπάρχουν πολλοί σε ξένα σάιτς οπότε από ιδέες άλλο τίποτα. Το πρόβλημα με τέτοιες εφαρμογές είναι καθαρά οικονομικό και τίποτα άλλο. Αν θέλει ένας programmer πχ 1-2 χιλιάρικα για να μας φτιάξει μια τέτοια εφαρμογή, ε όπως καταλαβαίνετε η υλοποίησή της μόνο εύκολη δεν είναι.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Σκεφτομουν μηπως θα ηταν πιο ευχρηστο στο θεμα: "Αναζητηση Πληροφοριων" εκτος απο τις γενικες κατηγοριες Ευρωπη -Ασια- Αφρικη- Αμερικη- Ωκεανια. εφοσον δημιουργουνται τρια η τεσσερα topic που αφορουν την ιδια χωρα να σχηματιζεται εντος της γενικης κατηγοριας μια υποενοτητα που να αφορα την χωρα: Πχ: Μεσα στην Ασια υπαρχουν πολλα λημματα που αφορουν την Ταυλανδη η και την Ινδια. Αν μπορουσαν να ειναι συγκεντρωμενα μαζι σε φακελους με το ονομα Ταυλανδη και Ινδια ενδεχομενως να ειναι πιο ευχρηστα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.968
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Σκεφτομουν μηπως θα ηταν πιο ευχρηστο στο θεμα: "Αναζητηση Πληροφοριων" εκτος απο τις γενικες κατηγοριες Ευρωπη -Ασια- Αφρικη- Αμερικη- Ωκεανια. εφοσον δημιουργουνται τρια η τεσσερα topic που αφορουν την ιδια χωρα να σχηματιζεται εντος της γενικης κατηγοριας μια υποενοτητα που να αφορα την χωρα: Πχ: Μεσα στην Ασια υπαρχουν πολλα λημματα που αφορουν την Ταυλανδη η και την Ινδια. Αν μπορουσαν να ειναι συγκεντρωμενα μαζι σε φακελους με το ονομα Ταυλανδη και Ινδια ενδεχομενως να ειναι πιο ευχρηστα.
To ίδιο πράγμα σκεφτόμουν κι εγώ, και ιδίως για την Ευρώπη, είναι 5-10 ταξίδια που έρχονται και ξανάρχονται, π.χ. Οδικώς μέχρι ως τη Βαρκελώνη, οδικώς Σκόπια - Σερβία κλπ, για σκι στο Μπάνσκο, κ.α.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
To ίδιο πράγμα σκεφτόμουν κι εγώ, και ιδίως για την Ευρώπη, είναι 5-10 ταξίδια που έρχονται και ξανάρχονται, π.χ. Οδικώς μέχρι ως τη Βαρκελώνη, οδικώς Σκόπια - Σερβία κλπ, για σκι στο Μπάνσκο, κ.α.
ε ρε taver με την ευρώπη σου!!! κάποτε θα σε παω στους κιτρινομούρηδες μπάς και κάνεις κανένα ταξίδι της προκοπής!!! :D:D
τα χρώματα στον χάρτη να βάλουν και το μελιτζανί,που θα σημαίνει οτι έχεις παει στην γερμανία και την ελβετία 50 φορές at least!!:bleh:
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.529
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom