Προτάσεις για Μάιο! :-)

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Συγνώμη, αν καταλαβα καλα το budget ειναι 1200 το άτομο, δηλαδη 2400 το ζευγαρι, δε φτάνουν για μια βδομάδα Λονδινο - Ενδιμβούργο?? Μη μου λετε τετοια, θα με πιασει η καρδια μου γιατι και εγω σχεδιάζω να πάω τον Απριλιο..:(
Σαφως και φτανουν. Βεβαια οσο πλησιαζουμε προς τους Ολυμπιακους οι τιμες ανεβαινουν. Αλλα τον Απριλιο ειναι ακομα σε λογικα πλαισια. Η πρωτη επιλογη μοιαζει πολυ καλη. Δεν ξερω ομως αν θα επρεπε να ειναι μονο για Λονδινο. Μου φαινονται εξαιρετικα λιγες οι 7 μερες για νιοπαντρους. Εκτος κι αν στο Εδιμβουργο πατε για 1 μερα μονο...
Παντως επειδη το Λονδινο το βλεπεις ανετα μενοντας και σε πατους και γενικα εχει φθηνα εισιτηρια και σιγουρα θα σας δοθει ευκαιρια για εκει και επειδη τα χρηματα που διαθετε ειναι αρκετα για Ευρωπη θα προτεινα αν δεν εχετε παει να ζησετε μια βδομαδα στη luxurious life της Κωνσταντιπολης. Με τοσα λεφτα θα μπορεσετε να μεινετε σε εκπληκτικα ξενοδοχεια και να δειπνησετε στα ακριβοτερα εστιατορια της Πολης, που δυσκολα θα το κανετε σε αλλη φαση της ζωης σας αφου θα το θεωρησετε περιττα εξοδα...
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Mε 1200 το ατομο δεν ειναι απαγορευτικο ενα ταξιδι εκτος Ευρωπης νομιζω.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
θα προτεινα αν δεν εχετε παει να ζησετε μια βδομαδα στη luxurious life της Κωνσταντιπολης. Με τοσα λεφτα θα μπορεσετε να μεινετε σε εκπληκτικα ξενοδοχεια και να δειπνησετε στα ακριβοτερα εστιατορια της Πολης, που δυσκολα θα το κανετε σε αλλη φαση της ζωης σας αφου θα το θεωρησετε περιττα εξοδα...
Τα luxurius ξενοδοχεία της Κων/λης είναι πανάκριβα όπως επίσης και τα ακριβά εστιατόρια... χρειάζεσαι πολλά λεφτά για να κάνεις luxurious life στην Πόλη...

Στο θέμα μας... εαν τα 1.200? είναι μόνο για εισιτήρια και ξενοδοχεία όντως δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα να γίνει ταξίδι και εκτός Ευρώπης ή να πάνε στο Λονδίνο για μια εβδομάδα... κάτι μου λέει όμως ότι στα 1.200? είναι όλα μέσα...

Επίσης... για μένα το γαμήλιο ταξίδι είναι μάλλον ταυτόσημο με την Ευρώπη... το να πάω δέκα μέρες γαμήλιο στην άκρη του κόσμου, εκτός εξαιρέσεων, δεν με συναρπάζει σαν ιδέα... μπορώ να το κάνω με την γυναίκα μου σε άλλη φάση της ζωής μου... το ταξίδι του γάμου μου θέλω να το κάνω σε μια Ευρωπαϊκή χώρα τεμπελιάζοντας σε χλιδάτα ξενοδοχεία, τρώγοντας σε πολύ καλά εστιατόρια και κάνοντας βόλτες μη έχοντας το άγχος του πόσα θα ξοδέψω... τα έχουμε ξαναπεί... ένα ταξίδι χλιδάτο στην Ευρώπη κοστίζει πάρα πολλά λεφτά... ταξίδια εκτός Ευρώπης με περιορισμένο budget ίσως μπορέσω να κάνω στο μέλλον... χλιδάτα ταξίδια όμως στην Ευρώπη χλωμό το κόβω...
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.445
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Επίσης... για μένα το γαμήλιο ταξίδι είναι μάλλον ταυτόσημο με την Ευρώπη... το να πάω δέκα μέρες γαμήλιο στην άκρη του κόσμου, εκτός εξαιρέσεων, δεν με συναρπάζει σαν ιδέα... μπορώ να το κάνω με την γυναίκα μου σε άλλη φάση της ζωής μου... το ταξίδι του γάμου μου θέλω να το κάνω σε μια Ευρωπαϊκή χώρα τεμπελιάζοντας σε χλιδάτα ξενοδοχεία, τρώγοντας σε πολύ καλά εστιατόρια και κάνοντας βόλτες μη έχοντας το άγχος του πόσα θα ξοδέψω... τα έχουμε ξαναπεί... ένα ταξίδι χλιδάτο στην Ευρώπη κοστίζει πάρα πολλά λεφτά... ταξίδια εκτός Ευρώπης με περιορισμένο budget ίσως μπορέσω να κάνω στο μέλλον... χλιδάτα ταξίδια όμως στην Ευρώπη χλωμό το κόβω...
Τόσο ωραία τα λες για τα γαμήλια,
άντε καλά στέφανα. Είθε να είσαι ο επόμενος
και στα δικά μας οι ελεύθερες.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Mε 1200 το ατομο δεν ειναι απαγορευτικο ενα ταξιδι εκτος Ευρωπης νομιζω.
Συμφωνω ..δειτε Μαροκο για παραδειγμα.
Αν παραμεινετε Ευρωπη επικροτω το σεναριο της Ιταλιας και ως δευτερη επιλογη προτεινω Σκωτια.
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Συμφωνω ..δειτε Μαροκο για παραδειγμα.
Αν παραμεινετε Ευρωπη επικροτω το σεναριο της Ιταλιας και ως δευτερη επιλογη προτεινω Σκωτια.
..και γω Μαροκο σκεφτόμουν τώρα.....Και ωραια και φθηνά και διαφορετικά!
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Συμφωνω ..δειτε Μαροκο για παραδειγμα.
Αν παραμεινετε Ευρωπη επικροτω το σεναριο της Ιταλιας και ως δευτερη επιλογη προτεινω Σκωτια.
Συμφωνώ απόλυτα...με αυτά τα λεφτά Μαρόκο περνάτε super αλλιώς μάλλον θα πρότεινα Σκωτία τα κάστρα της και τα malt της νομίζω ταιριάζουν στο κλίμα ενός γαμήλιου
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
E οχι Μαροκο γαμήλιο βρε όμορφες - οι. Αυτες είναι χώρες που αν δεν χωθείς στην μπίχλα μέρι το λαιμό δεν τις ζείς.
Ταυλάνδη κλπ πηγαίνουν γαμήλιο οι μισές κομμώτριες της Ελλάδας, είναι μια καλή λύση για ανταλλαγή επαγγελματικών εμπειριών αν ειστε του κλάδου, διαφορετικά αφήστε το για άλλη φορά.
Προτέινω να διαλέξετε Ευρώπη για να περάσετε χαλαρά και όμορφα, αφήστε τις εξερευνήσεις για άλλη πιό κατάλληλη στιγμή, εκτός αν το λέει η καρδιά σας για εξερέυνηση.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αντί για Πράγα-Βουδαπέστη, πήγαινε λίγο βορειότερα προς Πολωνία μεριά... οι τιμές της το καλύτερο αντίδοτο στην οικονομική κρίση, όσο για αξιοθέατα δεν υπολείπεται αντίστοιχων χωρών της Κεντρικής Ευρώπης.
Αν ήταν να πάω γαμήλιο στην Ευρώπη καλύτερα να μη παντρευόμουν ποτέ.
Παντρέψου και πήγαινε Γροιλανδία... Ευρώπη είναι.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.049
Likes
41.168
Τι λες για Λισσαβόνα- Πόρτο; Πανέμορφες πόλεις, τόσο μικρες ώστε να τις χαρείς και πάμφθηνα. Αν συνδυάσεις καλά τα εισιτήρια με low cost εταιρείες ή μέσω Ισπανίας με Aegean, δεν είναι έξω από τον προυπολογισμό σου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.151
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom