Προτάσεις για βόρεια Ελλάδα

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Έλα ρε Θάνο, κι εσύ Σερραίος; Ποιός είναι από Ζίχνη, εσύ ή ο Σταύρος; Θα βγούμε συγγενείς μου φαίνεται! :haha:
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
εγώ, δυστυχώς, είμαι μέσα από την πόλη (τρομάρα μου!)
 

am1706

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Ανταρκτική, ΝΥ
Παναγιώτα, τα Ραγκουτσάρια και γενικά ο νομός Καστοριάς μετράει ΠΟΛΥ!!! Είναι αγαπημένη μου πόλη παρόλο που ζω χρόνια στην Αθήνα και είμαι από Χανιά..;) Αν είχα τη δυνατότητα - και τη δουλειά - θα μετακόμιζα... :)
Αξίζουν τα Ραγκουτσάρια είναι πολύ χαρούμενη ατμόσφαιρα, όλη η πόλη μια παρέα και γενικά ωραίο το ΄κλίμα - στους δρόμους εεε;. Η παλιά πόλη είναι πανέμορφη για περπάτημα, η μονή της ΜΑυριώτισσας στην άκρη της πόλης δίπλα στη λίμνη, μην ξεχάσεις να πάρεις φασόλια που πουλάει μια γιαγιά εκεί μπροστα - εδώ και χρόνια που πηγαίνω.. -. Αξίζει πολύ να πας και στο Νυμφαίο που είναι περίπου 45 λεπτά με το αυτοκίνητο απο την Καστοριά και εννοείται οι Πρέσπες που είναι περίπου μια ώρα.. Όλα αυτά βέβαια, υπό την προϋπόθεση οτι δεν χιονίζει, οπότε και οι ταχύτητες αλλάζουν.. Θυμάμαι η πρώτη φορά που ανέβηκα ήταν 30/12/2004 και είχε αραιή συννεφιά και ήλιο και ένα σχετικό κρύο, και ξύπνησα το πρωι 31/12 με 15 πόντους χιόνι.. Βέβαια ο δρόμος προς τα Γρεβενά - ο παλιός.. - ήταν ανοιχτός και τα εκχιονιστικά έκαναν καλά και αποτελεσματικά τη δουλειά τους.. Όποτε το λίγο χίονι - που είναι πιθανό να έχει να μην το "φοβηθείς".. Αν πέσεις σε χιονοθύελλα, φύγε και πήγαινε για 28η Όκτωβρίου οπότε και όλη Δυτική Μακεδονία, κυρίως το κομμάτι κοντά στην Πίνδο έχει τα πιο όμορφα χρώματα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.801
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom