Προτάσεις για καινούργιο στρώμα

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.143
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Επειδή είμαι άσχετος, τι διάρκεια ζωής έχουν τα στρώματα?
Εξαρτάται από τη χρήση. Στα οικιακά δίνουν εγγυήσεις 10-15 χρόνια. Στα ξενοδοχειακά λόγω χειρότερης χρήσης δίνουν 5 max 7. Ωστόσο αυτά διαφέρουν από στρώμα σε στρώμα και από εταιρεία σε εταιρεία.
Με μια σωστή χρήση στο σπίτι μπορεί να σου αντέξει και 20-25 χρόνια
 

Marios_K

Member
Μηνύματα
68
Likes
185
δε διαφωνω.
το θεμα σε αυτη τη κατηγορια προιοντων ειναι οτι για να καταλαβεις ποιο ειναι το ποιο καταληλο για σενα θελει δοκιμη μιας εβδομαδας. το να ξαπλωνεις για λιγο στη εκθεση δε καταλαβαινεις τιποτα.
στην αναζητηση μου βρηκα 2 εταιριες που σου εδιναν δικαιωμα δοκιμης και επιστροφης. το κακο ειναι οτι αν παρεις το κορυφαιο τους και δε σου ταιριαζει τι κανεις;;

Το να πληρώσω στρώμα στο οποίο οπως τα λες 99% έχει πάει σε άλλο σπίτι για να το δοκιμάσει άλλος και πιθανόν το έστειλε πίσω είναι εκτός δικου μου πακέτου. Επίσης τη matt τη πρότεινα γιατί ανεξάρτητα με το τι πιστεύει ο πελάτης ότι του κάνει το προσωπικό ήξερε ξεκάθαρα να σε πάει σε αυτό που θα βολέψει το σώμα σου. Είχε την ευκαιρία βαση δικών μας θέλω να μας πάει σε 3μιση χιλιάρικα στρώμα αλλά μας απέδειξε ότι αυτό των 1800 ήταν καλύτερο για εμάς.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
595
Likes
2.405
Κατι ακριβοτερο δεν σημαινει και υψηλοτερο κερδος παντα αλλα ακριβοτερη κατασκευη κ υλικα.
Καθε περιπτωση τιμολογισης ειναι διαφορετικη κ δεν μπορει να ξερει κανεις τι περιθωριο κερδους υπαρχει.
 
Last edited:

bandit650

Member
Μηνύματα
623
Likes
2.853
Το να πληρώσω στρώμα στο οποίο οπως τα λες 99% έχει πάει σε άλλο σπίτι για να το δοκιμάσει άλλος και πιθανόν το έστειλε πίσω είναι εκτός δικου μου πακέτου. Επίσης τη matt τη πρότεινα γιατί ανεξάρτητα με το τι πιστεύει ο πελάτης ότι του κάνει το προσωπικό ήξερε ξεκάθαρα να σε πάει σε αυτό που θα βολέψει το σώμα σου. Είχε την ευκαιρία βαση δικών μας θέλω να μας πάει σε 3μιση χιλιάρικα στρώμα αλλά μας απέδειξε ότι αυτό των 1800 ήταν καλύτερο για εμάς.
σε ολες τις αγορες το βασικοτερο ρολο παιζει το ποσο που εχεις αποφασισει να διαθεσεις.
Η matt ειναι πολυ καλη εταιρια αλλα απο τις ακριβοτερες του χωρου.
Ελπιζω να εμεινες ικανοποιημενος απο την αγορα σου.
Στο τελος μονο αυτο μετραει
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
595
Likes
2.405
Εγώ πάλι απορώ πως ακόμα κ για τα στρώματα βομβαριζομαστε από μια εξωφρενική ποικιλία κ επιλογές, με ένα μάρκετινγκ που σε κάνει να πιστεύεις ότι αγοράζεις τουλάχιστον διαστημόπλοιο κ ότι ξαπλώνοντας σε ένα στρώμα θα ξυπνήσεις νιωθωντας πούπουλο.
Έχουν γίνει τα σώματά μας τόσο ευαίσθητα λόγω ατελείωτων ωρών σε έναν υπολογιστή?
Είμαστε τόσο δύσκολοι να μας ταιριάξει κάτι?
Είμαστε πνιγμενοι από τις δυνατότητες και τις επιλογές που θέλουμε όλο το καλύτερο κ το καινούριο κ το πιο τεχνολογικο;
Με έχει κουράσει η ακραία διαθεσιμότητα επιλογών σε όλα τα πράγματα.
Νιώθω ότι η ζωή μας δυσκολεύει για το τιποτα.
Άσχετα όλα αυτά απλά είπα να τα γράψω γιατί ακόμα κ το να αγοράσουμε ένα στρώμα έχει καταντήσει να είναι επιστημονική έρευνα, άπειρες δοκιμές, ψάξιμο ψάξιμο ψάξιμο.
Όταν άρχισα να ψάχνω πήγαινα από σάιτ σε σάιτ κ διάβαζα το ένα υλικό, την άλλη τεχνολογία, δεν ήξερα σε τι να πρώτοεστιασω.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Εγώ πάλι απορώ πως ακόμα κ για τα στρώματα βομβαριζομαστε από μια εξωφρενική ποικιλία κ επιλογές, με ένα μάρκετινγκ που σε κάνει να πιστεύεις ότι αγοράζεις τουλάχιστον διαστημόπλοιο κ ότι ξαπλώνοντας σε ένα στρώμα θα ξυπνήσεις νιωθωντας πούπουλο.
Έχουν γίνει τα σώματά μας τόσο ευαίσθητα λόγω ατελείωτων ωρών σε έναν υπολογιστή?
Είμαστε τόσο δύσκολοι να μας ταιριάξει κάτι?
Είμαστε πνιγμενοι από τις δυνατότητες και τις επιλογές που θέλουμε όλο το καλύτερο κ το καινούριο κ το πιο τεχνολογικο;
Με έχει κουράσει η ακραία διαθεσιμότητα επιλογών σε όλα τα πράγματα.
Νιώθω ότι η ζωή μας δυσκολεύει για το τιποτα.
Άσχετα όλα αυτά απλά είπα να τα γράψω γιατί ακόμα κ το να αγοράσουμε ένα στρώμα έχει καταντήσει να είναι επιστημονική έρευνα, άπειρες δοκιμές, ψάξιμο ψάξιμο ψάξιμο.
Όταν άρχισα να ψάχνω πήγαινα από σάιτ σε σάιτ κ διάβαζα το ένα υλικό, την άλλη τεχνολογία, δεν ήξερα σε τι να πρώτοεστιασω.
Ο Ευαγγελατος φταιει, για να μαθαινουν οι νεοτεροι. Ειχε προκαλεσει πανελληνιο σοκ..Πιο πριν δεν εβλεπες τοσα στρωματα πεταμενα στους δρομους.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
623
Likes
2.853
Δε φταιει το μαρκετινγκ οταν παω σε ξενοδοχειο με χαλια στρωμα μετα απο 2 μερες ποναει ολο μου το σωμα. πλεον ειναι στα κριτηρια επιλογης ξενοδοχειου τα σχολια σχετικα με την ανεση του κρεβατιου.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
595
Likes
2.405
Δυστυχώς δεν μπορώ να κρατήσω το διπλό στρώμα που αγόρασα λόγω αγοράς μονού κρεβατιού.

Αν ενδιαφέρεται κανείς, είναι ακόμα κλειστό στη συσκευασία του και θα το δώσω σε χαμηλότερη τιμή από αυτήν της αγοράς.

Το μοντέλο είναι αυτό: Υβριδικό στρώμα με ενσωματωμένο ανώστρωμα Platinum Hybrid 33cm με ανεξάρτητα ελατήρια και latex clima

PM αν κάποιος θέλει περισσότερα ινφο
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.143
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δυστυχώς δεν μπορώ να κρατήσω το διπλό στρώμα που αγόρασα λόγω αγοράς μονού κρεβατιού.

Αν ενδιαφέρεται κανείς, είναι ακόμα κλειστό στη συσκευασία του και θα το δώσω σε χαμηλότερη τιμή από αυτήν της αγοράς.

Το μοντέλο είναι αυτό: Υβριδικό στρώμα με ενσωματωμένο ανώστρωμα Platinum Hybrid 33cm με ανεξάρτητα ελατήρια και latex clima

PM αν κάποιος θέλει περισσότερα ινφο
Μια συμβουλή, αν μπορείς μέχρι να βρεις αγοραστή αποθήκευσε το κάπου ξαπλωμένο και όχι όρθιο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom