Προτάσεις για καλοκαιρινές διακοπές στο εξωτερικό..

iparout

Member
Μηνύματα
13
Likes
6
Χαίρεται.

Μιας και μέχρι τώρα έχω ταξιδέψει στην Ευρώπη σχεδόν αποκλειστικά χειμώνα και πάντα με γκρούπ, θα ήθελα να μου πείτε προτάσεις για καλοκαιρινές διακοπές για νεαρό ζευγάρι.

Αυτό που θέλουμε είναι καλές-μεγάλες παραλίες με πρασινογάλανα νερά για αραλίκι και μοχίτο στην άμμο όλη την μέρα. Δεν μας ενδιαφέρει τόσο νυχτερινή ζωή μιας και πάμε για χαλάρωση κι όχι ξενύχτι.

Ευρώπη ή αλλού, δεν με πειράζει. Μιλάμε για μέσα Ιουλίου, 1 εβδομάδα, και budget περίπου 1500 ευρώ (μαζί με τα εισιτήρια).

Υπάρχει κάτι ή να το ξεχάσω ?

π.χ. έβλεπα για Μαγιόρκα που βγαίνει σε αυτά τα χρήματα αλλά από τις φωτό στην Πάλμα δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα. Μπορεί, βέβαια σε κάποιο άλλο μέρος της Μαγιόρκα να υπάρχει αυτό που ψάχνω, όμως είμαι τελείως αδαής...

Thanks για τη βοήθεια.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Χαίρεται.

Μιας και μέχρι τώρα έχω ταξιδέψει στην Ευρώπη σχεδόν αποκλειστικά χειμώνα και πάντα με γκρούπ, θα ήθελα να μου πείτε προτάσεις για καλοκαιρινές διακοπές για νεαρό ζευγάρι.

Αυτό που θέλουμε είναι καλές-μεγάλες παραλίες με πρασινογάλανα νερά για αραλίκι και μοχίτο στην άμμο όλη την μέρα. Δεν μας ενδιαφέρει τόσο νυχτερινή ζωή μιας και πάμε για χαλάρωση κι όχι ξενύχτι.

Ευρώπη ή αλλού, δεν με πειράζει. Μιλάμε για μέσα Ιουλίου, 1 εβδομάδα, και budget περίπου 1500 ευρώ (μαζί με τα εισιτήρια).

Υπάρχει κάτι ή να το ξεχάσω ?

π.χ. έβλεπα για Μαγιόρκα που βγαίνει σε αυτά τα χρήματα αλλά από τις φωτό στην Πάλμα δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα. Μπορεί, βέβαια σε κάποιο άλλο μέρος της Μαγιόρκα να υπάρχει αυτό που ψάχνω, όμως είμαι τελείως αδαής...

Thanks για τη βοήθεια.
Το μήνυμα σου μεταφέρθηκε σε αυτό το θέμα όπου μπορείς να πάρεις κάποιες ιδέες.
 

melissokomos

Member
Μηνύματα
110
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Δέχομαι προτάσεις
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Χαίρεται.

Μιας και μέχρι τώρα έχω ταξιδέψει στην Ευρώπη σχεδόν αποκλειστικά χειμώνα και πάντα με γκρούπ, θα ήθελα να μου πείτε προτάσεις για καλοκαιρινές διακοπές για νεαρό ζευγάρι.

Αυτό που θέλουμε είναι καλές-μεγάλες παραλίες με πρασινογάλανα νερά για αραλίκι και μοχίτο στην άμμο όλη την μέρα. Δεν μας ενδιαφέρει τόσο νυχτερινή ζωή μιας και πάμε για χαλάρωση κι όχι ξενύχτι.

Thanks για τη βοήθεια.
Aυτά που ψάχνεις είναι δίπλα σου ,στα Ελληνικά νησιά και στην Ελλάδα γενικότερα,δεν θα βρείς καλύτερο μέρος για τον Μήνα Ιούλιο απο τις Ελληνικές παραλίες ,όλος ο κόσμος εδώ έρχεται.Ψάξτο καλύτερα και θα δείς ότι έχω δίκιο. Και το λέω αυτό γιατί τον Ιούλιο ψάχνεις για μπάνια και όχι κάτι άλλο.
 
Last edited by a moderator:

axilleas apo

Member
Μηνύματα
17
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
LIVERPOOL-MILANO
Ταξίδι-Όνειρο
USA
Καλησπέρα σε όλους.. Δεν ξέρω εαν υπάρχει τέτοιο θέμα σχετικά με καλοκαιρινές διακοπές εκτός Ελλάδας.
Δεδομένα φέτος όλα τα ξενοδοχειά θα έχουν την ημέρα 30% πάνω σε σχέση με την προηγούμενη χρονιά.
Ενα απλο παραδειγμα. Πληρώσαμε το 2022 για all inclusive στην ευβοια την βραδια 123$ (αυγουστο) και φέτος το ίδιο ξενοδοχείο (πάλι τον αυγουστο) το έχει 185$ την βραδιά.
Φέτος σκέφτομαι να πάω οδικός Κωνσταντινούπολη τον αυγουστο ή κάπου αλλού εκτός Ελλάδας. Να δούμε κάτι διαφορετικό. Σίγουρα θα μείνουμε 6 βράδια όπου και αν πάμε. Επίσης σκέφτομαι και βελιγράδι,

Εχει πάει κάποιο μέλος καλοκαίρι κωνσταντινουπολη ή βελιγράδι??
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Εχει πάει κάποιο μέλος καλοκαίρι κωνσταντινουπολη ή βελιγράδι??
Ναι, στο δεύτερο και να παρακαλάς να μην έχει καύσωνα γιατί δεν υποφέρεται... :rolleyes:
Συμφωνώ μαζί σου στα υπόλοιπα περί τιμών, δε χρειάζεται καν μέτρο σύγκρισης για να καταλάβεις ότι όλα έχουν ξεφύγει εντός και εκτός συνόρων, μιλώντας πάντα για διαμονή και φαγητό.
Εφόσον έχεις στο μυαλό σου αυτά τα δύο ενδεχόμενα, γιατί δε κοιτάς παράλια Τουρκίας, ή Αλβανίας, εκτός αν δε ψάχνεσαι οδικώς.
 

el de abajo

Member
Μηνύματα
202
Likes
586
δε ξέρω αν ήταν και πριν έτσι αλλά εγώ που βλέπω για Τένεδο (μέσα Ιουνίου) τις τελευταίες μέρες τα 100-150e τη μέρα πάνε σύννεφο...έλεος δλδ...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.676
Likes
50.531
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εγώ στην Αλβανία θα πήγαινα και στα βουνά, πανέμορφα είναι και πολύ φτηνά. Ε στα παράλια έχει και πολύ ωραία αρχαία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.790
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom