Προτάσεις για 2ημερο-3ημερο (από Θεσσαλονίκη)

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Καστορια
Γρεβενα-Βαλια Καλντα
Εδεσσα-Ποζαρ
Ξανθη-Κομοτηνη
Θασος
Δραμα-Δασος Ελατιας
Δασος Δαδιας-Εβρος
Σοφια-Φιλιππουπολη
Ωχριδα
Φλωρινα-Πρεσπες
Πηλιο-Βολος
Τρικαλα-Μετεωρα
Καρδιτσα-Λιμνη Πλαστηρα
Μετσοβο
Κατερινη-Ελατοχωρι
Ναουσα-Βεργινα
Ουρανουπολη-Αρναια

Οι προτασεις ειναι ατελειωτες, ορεξη και ωρα να εχεις και ολα γινονται! Αν ερθεις προς τα μερη μας, να κανονισουμε να πιουμε καφεδακι!
Παντως τα πιο ρομαντικα μερη πιστευω ειναι το Πηλιο και οι Πρεσπες (μιας και θα εισαι με το αμορε!)
που είναι η Καβάλα οεο??:haha::bleh:
 
Μηνύματα
3
Likes
0
Γεια σας!!! :)
Είμαι φοιτήτρια και σκέφτομαι να κανονίσω μία τριήμερη απόδραση με το αγόρι μου.Απλά δεν έχουμε μεταφορικό μέσο,οπότε ό,τι κάνουμε μόνο με κτελ.Θα μπορούσατε να μου συστήσετε κάποιο μέρος κοντά στη Θεσσαλονίκη που να έχει καλή συγκοινωνία (πχ Καστορια μου έχουν πει ότι δεν υπάρχουν αστικά λεωφορεία) ή κάποιο μέρος όπου όλες οι αποστάσεις να καλύπτονται με τα πόδια;Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!!:)
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.725
Likes
14.852
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
ποιος είπε ότι στην Καστοριά δεν υπάρχουν αστικά??
και βέβαια υπάρχουν.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Καστοριά, Σέρρες, Καβάλα, Βόλος...

Από όλα αυτά ο Βόλος είναι η καλύτερη επιλογή λόγω Πηλίου ... μπορείτε να κάνετε και μονοήμερη με λεωφορείο σε Πορταριά και Μακρυνίτσα...Θα δείτε βουνό, θάλασσα, πράσινο, χωριά πετρόκτιστα και γκαλντερίμια, θα γευτείτε μεζέδες διάφορους μετά τσίπουρου, θα περπατήσετε στη παραλία και θα νυχτοπερπατήσετε στούς πεζόδομους πέριξ του Αγίου Νικολάου (κυρίως στη Δημάρχου Κανταράτου) όπου γίνεται ένας κακός χαμός από νεολαία.... και πολλά άλλα αλλά 3 μέρες είναι αυτές..
 
Μηνύματα
3
Likes
0
makisg Eνας φίλος Καστοριανός μου είπε ότι δεν έχει λεωφορεία εκτός και αν υπάρχει κάτι μόνο για τους τουρίστες(κάτι σαν πολιτιστική γραμμή)!Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις!!!:):):)
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Το καραβάκι στη λίμνη έχει ξεκινήσει;;;
googlάρισε "καραβάκι στη λίμνη καστοριάς" εε voila ..

http://www.odigoskastorias.gr/touristikos-odigos/2010-11-26-12-04-48/2010-12-01-16-12-40.html

http://karavakikastorias.gr/index.php/dromologia

Απ' ότι βλέπω μάλλον δεν κάνει δρομολόγια αλλά πάρε τηλέφωνο για πιο σίγουρα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.811
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom