Προτάσεις

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
εγώ έκανα μια πρόταση για το χάρτη μάλλον σε λάθος τόπο...στα νέα μέλη-χάρτης..ας μεταφερθεί αν είναι έτσι και σορυ..
 

tkaramp

Member
Μηνύματα
161
Likes
1.231
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μία προτασούλα για επιπρόσθετη λειτουργία και από μένα.
Υπάρχουν πάρα πολλές φορές που μέλη του forum δίνουν πληροφορίες διαμαντάκια σε random σχετικά posts, σε διάφορα θέματα. Πολλές φορές τις κάνω bookmark ή τις κρατάω κάπου, άλλα αν δεν είναι για προορισμό που θέλω να επισκεφθώ άμεσα, καταλήγω να ξεχνάω την ύπαρξη τους.

Θα ήταν εύκολη η ύπαρξη λειτουργίας bookmark για posts μέσα στο forum? Ουσιαστίκα κάνοντας bookmark ένα post παρουσιάζεται με κάποιον τρόπο συνδέομενο με το profile σου. Ιδανικό θα ήταν να μπορούσα να τα κάνω tag και με κάτι (και ας ήταν και κάτι μη δυναμικό, όπως πχ η χώρα στην οποία αναφέρεται).
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μία προτασούλα για επιπρόσθετη λειτουργία και από μένα.
Υπάρχουν πάρα πολλές φορές που μέλη του forum δίνουν πληροφορίες διαμαντάκια σε random σχετικά posts, σε διάφορα θέματα. Πολλές φορές τις κάνω bookmark ή τις κρατάω κάπου, άλλα αν δεν είναι για προορισμό που θέλω να επισκεφθώ άμεσα, καταλήγω να ξεχνάω την ύπαρξη τους.

Θα ήταν εύκολη η ύπαρξη λειτουργίας bookmark για posts μέσα στο forum? Ουσιαστίκα κάνοντας bookmark ένα post παρουσιάζεται με κάποιον τρόπο συνδέομενο με το profile σου. Ιδανικό θα ήταν να μπορούσα να τα κάνω tag και με κάτι (και ας ήταν και κάτι μη δυναμικό, όπως πχ η χώρα στην οποία αναφέρεται).
10 χρόνια είχε να γίνει πρόταση εδώ o_O
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
@tkaramp τωρα που ξεθαψες το θέμα ας κάνω και εγω μια πρόταση!!! Όταν κάνω "Αναζήτηση πληροφοριών" για ενα προορισμο π.χ. Αφρική- Σεϊχέλες. Βρισκω 14 θεμετα - Ανοίγω το θέμα - Μαυρίκιος / Σεϋχέλλες / Μπαλι τον Ιούλιο για γαμήλιο. Το οποίο έχει μέσα 3 σελίδες γραφόμενα -το διαβάζω και μετά δεν υπάρχει τρόπος να ξαναπάω στην προηγούμενη αναζήτηση μου για Σευχέλες αφού η διαδρομή σταματάει στο Αφρική. Υπάρχει τρόπος να προστεθεί και το τελευταίο βημα της αναζήτησης και να σταματάει στη χώρα???? Για παραδειγμα κάπως έτσι...
travelstories.PNG
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Δοκίμασε να χρησιμοποιήσεις τη λειτουργία "back" του browser σου...
με το "πισω" πρεπει να δω σελιδα 3 , σελιδα 2. σελια 1 (οσες είχε το θεμα) και μετα να ξαναβγω στο μενου π.χ. Σευχέλες ... αυτο ειναι που βαριέμαι και θα θελα να το αποφυγω
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μία προτασούλα για επιπρόσθετη λειτουργία και από μένα.
Υπάρχουν πάρα πολλές φορές που μέλη του forum δίνουν πληροφορίες διαμαντάκια σε random σχετικά posts, σε διάφορα θέματα. Πολλές φορές τις κάνω bookmark ή τις κρατάω κάπου, άλλα αν δεν είναι για προορισμό που θέλω να επισκεφθώ άμεσα, καταλήγω να ξεχνάω την ύπαρξη τους.

Θα ήταν εύκολη η ύπαρξη λειτουργίας bookmark για posts μέσα στο forum? Ουσιαστίκα κάνοντας bookmark ένα post παρουσιάζεται με κάποιον τρόπο συνδέομενο με το profile σου. Ιδανικό θα ήταν να μπορούσα να τα κάνω tag και με κάτι (και ας ήταν και κάτι μη δυναμικό, όπως πχ η χώρα στην οποία αναφέρεται).
Είναι μια λειτουργία που θα έχει η επόμενη έκδοση του φόρουμ, την οποία ετοιμάζω αυτό το διάστημα. Θα μπορείς να κάνεις bookmark διάφορα πράγματα μέσα στο φόρουμ και να τα ταξινομήσεις ακόμα και σε κατηγορίες, ώστε να μπορείς να τα βρίσκεις ανά πάσα στιγμή από το προφίλ σου.

Η αναβάθμιση στην επόμενη έκδοση αναμένεται να γίνει μέσα στο επόμενο τρίμηνο.

@tkaramp τωρα που ξεθαψες το θέμα ας κάνω και εγω μια πρόταση!!! Όταν κάνω "Αναζήτηση πληροφοριών" για ενα προορισμο π.χ. Αφρική- Σεϊχέλες. Βρισκω 14 θεμετα - Ανοίγω το θέμα - Μαυρίκιος / Σεϋχέλλες / Μπαλι τον Ιούλιο για γαμήλιο. Το οποίο έχει μέσα 3 σελίδες γραφόμενα -το διαβάζω και μετά δεν υπάρχει τρόπος να ξαναπάω στην προηγούμενη αναζήτηση μου για Σευχέλες αφού η διαδρομή σταματάει στο Αφρική. Υπάρχει τρόπος να προστεθεί και το τελευταίο βημα της αναζήτησης και να σταματάει στη χώρα???? Για παραδειγμα κάπως έτσι... View attachment 282900
Μήπως απλά αντί να κάνεις κλικ στο θέμα να κάνεις δεξί κλικ > άνοιγμα σε νέο παράθυρο; έτσι κρατάς τα αποτελέσματα της αναζήτησης στο υφιστάμενο παράθυρο.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Ναι και αυτό με δεξί κλίκ.... Έλεγα μήπως είναι κάτι εύκολο να προστεθεί και ενα ακόμη βήμα !!!
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.540
Likes
8.514
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Να ρίξω μια ιδέα κι εγω: νέα ενότητα με τουριστοπαγιδες/πράγματα που θα ήταν καλύτερο να αποφύγετε και να είναι χωρισμενο σε χώρες όπως είναι τώρα οι πληροφορίες και οι ιστορίες. Να μπορούμε να γράφουμε από εστιατόρια και μπαρ μέχρι σόου και αξιοθέατα. Ιδανικά θα ήταν καλό αν ανεβαζε κάποιος/α να μπορούν τα υπόλοιπα μέλη να ψηφίζουν αν συμφωνούν ή όχι.

Νομίζω ότι θα βοηθούσε πολύ να αποφύγουμε ΦΟΛΕΣ που έχουμε φάει κατά καιρούς ειδικά με εστιατόρια.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Να ρίξω μια ιδέα κι εγω: νέα ενότητα με τουριστοπαγιδες/πράγματα που θα ήταν καλύτερο να αποφύγετε και να είναι χωρισμενο σε χώρες όπως είναι τώρα οι πληροφορίες και οι ιστορίες. Να μπορούμε να γράφουμε από εστιατόρια και μπαρ μέχρι σόου και αξιοθέατα. Ιδανικά θα ήταν καλό αν ανεβαζε κάποιος/α να μπορούν τα υπόλοιπα μέλη να ψηφίζουν αν συμφωνούν ή όχι.

Νομίζω ότι θα βοηθούσε πολύ να αποφύγουμε ΦΟΛΕΣ που έχουμε φάει κατά καιρούς ειδικά με εστιατόρια.
Προσπαθούμε (χωρίς επιτυχία) να το κρατήσουμε minimal :bleh: το φόρουμ. Οπότε νέα ενότητα δεν το βλέπω.
Στην Αναζήτηση Πληροφοριών μπορούμε άνετα να ανοίγουμε θέματα με αυτήν τη θεματολογία, αρκεί να μην παραβιαζονται οι όροι του φόρουμ. Κι ας περιοριστούμε γι' αυτόν το λόγο στο εξωτερικό.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.220
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom