Προτάσεις

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Γιώργο δεν έχω καταλάβει το πρόβλημα μάλλον τελικά. Δεν ήξερα ότι αναφερόσουν σε προσωπικά μηνύματα. Στα προσωπικά μηνύματα δε βλέπω να υπάρχει κάποιο όριο λέξεων, τι μήνυμα σου βγάζει το φόρουμ όταν έχεις τέτοιο πρόβλημα; Στείλτο μου με pm για να μη ζαλίζουμε εδώ τον κόσμο :)
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Τι είναι αυτό το permalink που βγαίνει στον αριθμό του κάθε ποστ σε ορισμένα τόπικς;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Eίναι ένας τρόπος να αποκτά το κάθε "αντικείμενο" του φόρουμ (τόπικ, ποστ κλπ) μια σταθερή διεύθυνση που δεν αλλάζει. Με λίγα λόγια κάτι τεχνικό, μη σας απασχολεί ιδιαίτερα. Όποιος θέλει να μάθει περισσότερα, εδώ: Permalink - Wikipedia, the free encyclopedia
 
Μηνύματα
74
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
????????
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος λατινικης αμερικης
Μα ρωτησω κατι: εδω και ενα μηνα τα αδιαβαστα μηνυματα καθε μερας προστιθεντε στα καινουργια και τωρα πια με το που ανοιγω την σελιδα μου γραφει 1000++ αδιαβαστα. Μπορω να το διορθωσω καπως?
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
πας πάνω δεξιά στους χρήστες και τσεκάρεις το ¨σημείωσε τα φόρουμς ως διαβασμένᨨ
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Όταν καμιά φορά πατάω στα "νέα μυνήματα" όταν συνδέομαι, με εμφανίζονται όπως να'ναι!

I mean, καμιά φορά (όχι πάντα) μου τα εμφανίζει κάπως περίεργα και αλλόκοτα. Συνήθως αυτό συμβαίνει όταν υπάρχουν περισσότερες από μία σελίδες (δλδ, 2, 3εις, κ.τ.λ.). Δεν μου εμφανίζονται ομοιόμορφα με αποτέλεσμα να μου εμφανίζονται πολύ μεγάλα σε μήκος και να χρειάζεται να scrolάρεις κάθε φορά για να δεις από τον τίλτο του θέματος μέχρι δεξιά σε ποιά κατηγορία ανήκει.

Αν Def δεν κατάλαβες τι λέω, οκ δεκτό! χεχε
Θα προσπαθήσω να κάνω printscreen την άλλη φορά και να σου στείλω την εικόνα με το τι περιγράφω παραπάνω....

Επίσης, το LinkBank είναι το url του κάθε θέματος ή κάτι άλλο;

Ευχαριστώ.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Το linkback είναι το url του κάθε μηνύματος. Αυτό που βλέπεις καμιά φορά περίεργο έχει να κάνει με το ότι τα νέα μηνύματα περιέχουν στην αρχή τους κάποια τεράστια λινκ τα οποία "ξεχειλώνουν" τη σελίδα προς τα δεξιά. Είναι γνωστό θέμα αλλά βρίσκεται χαμηλά στη λίστα προτεραιοτήτων μου. :)
 
Μηνύματα
74
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
????????
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος λατινικης αμερικης
Γιατι τα απεσταλμενα προσωπικα μηνυματα δεν μπορουμε να τα μεταφερουμε σε αλλο φακελο? Ή μπορουμε και εγω δεν βρηκα πως να το κανω?
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αφεντικό μια ιδέα που μου ήρθε μόλις τώρα: είναι μήπως δυνατόν να ακούγονται τα όμορφα τραγούδια που ανεβάζουν τα παιδιά στο MUSICA LATINA, ή όπου αλλού στο μέλλον μπουν βιντεάκια από το You Tube, και ενώ έχουμε φύγει από τη σελίδα αυτή και περιπλανιόμαστε σε άλλες σελίδες του Forum; Ή μήπως ζητώ το ακατόρθωτο; (είμαι και άσχετη και δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει τεχνικά και τι όχι). Αναγκάζομαι και μένω ώρα στο MUSICA LATINA, ενώ έχω τελείωσει την ανάγνωση, προκειμένου να ακούω τη μουσική, ενώ θα χαιρόμουνα να περιπλανιέμαι στις σελίδες του site υπό τους ήχους των τραγουδιών. Ή μήπως θα ήταν πιο εύκολο αν φτιάχναμε μια μουσική βάση με δεδομένα άλλου τύπου, αν η μορφή You Tube δυσκολεύει το εγχείρημα; Μήπως βάζω δύσκολα;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δυστυχώς δε γίνεται αυτό, κυρίως για λόγους copyright μιας και τα τραγούδια αυτά προστατεύονται από πνευματικά δικαιώματα. Επίσης, ενώ τεχνικά είναι εφικτό, δε θα ήταν και ιδιαίτερα καλό για το πόσο "ελαφρύ" είναι το site στην πλοήγηση. :)
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Έρση μπορείς απλά να έχεις ανοιχτά δύο παράθυρα στο ένα το βιντεάκι με λουπ και στο άλλο το φορουμ.
Αρχηγέ λυπάμαι που το λέω αλλά πραγματικά μου έχουνε σπάσει τα νεύρα αυτά τα popups με τα υπάρχοντα θέματα για κάθε πόλη. Είναι δυνατόν να σταματήσουν να είναι mouse over και απλά να κλικάρεις για να τα δεις? Ή αν γίνεται να εμφανίζονται κάπου στο πλάι για να μη σου κόβουν συνεχώς την αφήγηση?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom