Προτασεις για επισκέψεις πόλεων στην Ιταλία

blaky23

Member
Μηνύματα
62
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΤΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη - ΠΕΡΟΥ
Μπέργκαμο να πας οπωσδήποτε. Είναι μια υπέροχη μεσαιωνική πολη! Επίσης Βερόνα, Πάβια και Τορίνο.
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εκτός από Bergamo που δεν πρέπει να το χάσεις, γιατι δεν κοιτας και προς Bologna;;; Βερόνα δεν ξέρω για μονοήμερη, είναι πολύ όμορφη για να μη τη ζήσεις έστω ένα βράδυ....
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
236
Επόμενο Ταξίδι
???
Αν αποφασίσεις να διανυκτερεύσεις Φλωρεντία, τότε σίγουρα θα πας μονοήμερη κ στη Σιένα!! Αυθεντική μεσαιωνική πόλη...
 

marian90

Member
Μηνύματα
83
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
δυστυχως δεν παιζει η διανυχτερευση...οποτε Μπεργκαμο, λιμνη κομο ισως και Παβια και απο μακρινες σκεφτομαστε Γενοβα, Βερονα.
Μπολονια αξιζει μονοημερη;
Για γενευη τι λετε;
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Επειδή τα νεύρα μου με όσα διαβάζω είναι σε οριακό σημείο... τα λέμε τα ξεκαθαρίζουμε και δεν επανερχόμαστε...

1. Δεν υπάρχει καμία πόλη Πάβια... η πόλη λέγεται Παβία και ναι αξίζει να πας μια μονοήμερη εκεί...

2. Λόγω εποχής η εκδρομή στο Κόμο μπορεί να εξελιχθεί σε Βατερλό... αν βρέχει μην το επιχειρήσεις καν...

3. Η Πάνω πόλη του Μπέργκαμο, όσο κι αν ξενίζει κάποιους, είναι μεσαιωνική και φυσικά αξίζει τα μάλα μια επίσκεψη... μην την χάσετε...

4. Για την τρίτη εκδρομή εγώ θα έβαζα τα λεφτά μου ή στην Βερόνα ή στο Τορίνο, με μια μικρή προτίμηση στην πρώτη... δεν είναι ιδιαίτερα μακριά και είναι υπέροχη...

5. Τα ρέστα που λέτε για Φλωρεντίες , Γένοβες , Σιένες είναι κωμικά... δεν μπορώ να διαβάζω ερασιτεχνισμούς...

6. Την στιγμή που μπορείς να πας στη Βερόνα δεν υπάρχει καμιά Μπολόνια σαν εναλλακτική...

7. Αυτό που έγραψες για την Γενεύη δεν είναι απλά κωμικό είναι απίστευτο... σε παρακαλώ σκέψου κάτι πριν το γράψεις...

8. Την Κρεμόνα άραγε την ξέρει κανείς?
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Traveller said:
Επειδή τα νεύρα μου με όσα διαβάζω είναι σε οριακό σημείο... τα λέμε τα ξεκαθαρίζουμε και δεν επανερχόμαστε...

1. Δεν υπάρχει καμία πόλη Πάβια... η πόλη λέγεται Παβία και ναι αξίζει να πας μια μονοήμερη εκεί...

2. Λόγω εποχής η εκδρομή στο Κόμο μπορεί να εξελιχθεί σε Βατερλό... αν βρέχει μην το επιχειρήσεις καν...

3. Η Πάνω πόλη του Μπέργκαμο, όσο κι αν ξενίζει κάποιους, είναι μεσαιωνική και φυσικά αξίζει τα μάλα μια επίσκεψη... μην την χάσετε...

4. Για την τρίτη εκδρομή εγώ θα έβαζα τα λεφτά μου ή στην Βερόνα ή στο Τορίνο, με μια μικρή προτίμηση στην πρώτη... δεν είναι ιδιαίτερα μακριά και είναι υπέροχη...

5. Τα ρέστα που λέτε για Φλωρεντίες , Γένοβες , Σιένες είναι κωμικά... δεν μπορώ να διαβάζω ερασιτεχνισμούς...

6. Την στιγμή που μπορείς να πας στη Βερόνα δεν υπάρχει καμιά Μπολόνια σαν εναλλακτική...

7. Αυτό που έγραψες για την Γενεύη δεν είναι απλά κωμικό είναι απίστευτο... σε παρακαλώ σκέψου κάτι πριν το γράψεις...

8. Την Κρεμόνα άραγε την ξέρει κανείς?
Συμφωνώ σε όλα και απαντώ στο Νο8
Ναι την γνωρίζω είναι ζαχαροπλαστείο Δοιρανης και Μπεροβου στην Κυψέλη !!!
χαχαχαχα
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.676
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
7. Αυτό που έγραψες για την Γενεύη δεν είναι απλά κωμικό είναι απίστευτο... σε παρακαλώ σκέψου κάτι πριν το γράψεις...

8. Την Κρεμόνα άραγε την ξέρει κανείς?
7. Με πρόλαβες.

8. Φυσικά και τη ξέρουμε, τι μας πέρασες εδώ πέρα;;;;;
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ναι ναι Κρεμόνααααα!!! Και οπωσδήποτε φαγητό στην trattoria Cerriii:clap::clap:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.006
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Επειδή τα νεύρα μου με όσα διαβάζω είναι σε οριακό σημείο... τα λέμε τα ξεκαθαρίζουμε και δεν επανερχόμαστε...

1. Δεν υπάρχει καμία πόλη Πάβια... η πόλη λέγεται Παβία και ναι αξίζει να πας μια μονοήμερη εκεί...

2. Λόγω εποχής η εκδρομή στο Κόμο μπορεί να εξελιχθεί σε Βατερλό... αν βρέχει μην το επιχειρήσεις καν...

3. Η Πάνω πόλη του Μπέργκαμο, όσο κι αν ξενίζει κάποιους, είναι μεσαιωνική και φυσικά αξίζει τα μάλα μια επίσκεψη... μην την χάσετε...

4. Για την τρίτη εκδρομή εγώ θα έβαζα τα λεφτά μου ή στην Βερόνα ή στο Τορίνο, με μια μικρή προτίμηση στην πρώτη... δεν είναι ιδιαίτερα μακριά και είναι υπέροχη...

5. Τα ρέστα που λέτε για Φλωρεντίες , Γένοβες , Σιένες είναι κωμικά... δεν μπορώ να διαβάζω ερασιτεχνισμούς...

6. Την στιγμή που μπορείς να πας στη Βερόνα δεν υπάρχει καμιά Μπολόνια σαν εναλλακτική...

7. Αυτό που έγραψες για την Γενεύη δεν είναι απλά κωμικό είναι απίστευτο... σε παρακαλώ σκέψου κάτι πριν το γράψεις...

8. Την Κρεμόνα άραγε την ξέρει κανείς?
Θα συμφωνήσω σε όλα εκτός από το 4 (το Τορίνο είναι μακράν πιο ενδιαφέρον από την επίσης ενδιαφέρουσα αλλά όχι τόσο χειμερινή Βερόνα), και το 6 (Καλή η Βερόνα, αλλά κόκκινη Μπολόνια δεν είναι... Μάλλον θα συμφωνήσω με όσους λένε πως η Μπολόνια είναι η δεύτερη ομορφότερη πόλη στην Ιταλία, μετά τη Βενετία).
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
taver said:
Μάλλον θα συμφωνήσω με όσους λένε πως η Μπολόνια είναι η δεύτερη ομορφότερη πόλη στην Ιταλία, μετά τη Βενετία).
ποιους? τους αλλους 2 στον κοσμο?το Μαικ απο το Μεμφις κ το Τζιμυ απο τη Ζιμπαμπουε?
σοβαρεψου,μεγαλωνεις,δεν πειθεις ουτε νεα μελη..
Βερονα μακραν καλυτερη επιλογη απο Τορινο, Μπολονια. συμφωνω απολυτα με το σχολιο Traveller.ακολουθησε το κατα γραμμα και θα περασετε τελεια.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.006
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Βερονα μακραν καλυτερη επιλογη απο Τορινο, Μπολονια. συμφωνω απολυτα με το σχολιο Traveller.ακολουθησε το κατα γραμμα και θα περασετε τελεια.
Ευχαριστούμε για την άποψη σας κε Samion. Έχετε κι εσείς, όπως και οι υπόλοιποι δικαίωμα σε μια άποψη. Ακόμα κι όταν πρόκειται για πόλεις που δεν έχετε επισκεφθεί....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom