Προτασεις για aγορα Gps

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
oi χαρτες στο destinator μπαινουν χυμα στο φακελο του προγραμματος.
απο οτι ξερω το destinator δε εχει καλους χαρτες για ανατολικη ευρωπη.οπως και ναχει....
 

stamos1972

Member
Μηνύματα
52
Likes
25
oi χαρτες στο destinator μπαινουν χυμα στο φακελο του προγραμματος.
απο οτι ξερω το destinator δε εχει καλους χαρτες για ανατολικη ευρωπη.οπως και ναχει....
...τέλος πάντων θα το αντέξω!!! :roll:
Τελικά υπάρχει κάποιο site?
Σε σχετικό ψάξιμο που έκανα δεν βρήκα κάτι free... Μόνο κάποια torrents αλλά ήθελαν συνδρομή...
 

giorgio7

Member
Μηνύματα
51
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΑΚΡΙΝΟΙ
Φίλοι μου καλησπέρα. Θα ήθελα να διαλέξω ένα καλό gps. Έχω ήδη ένα ΜΙΟ αλλά επειδή είμαι ολίγον τι gadgetakias σκέφτομαι την αγορά ενός πιο σύγχρονου τεχνολογικά. Και φυσικά μου είναι απαραίτητο για προσεχή road trip στην Ευρώπη. Έχουμε και λέμε λοιπόν. Moυ αρέσει πολύ το navigon 8410
αλλά δεν είμαι σίγουρος αν όλα αυτά που λέει μπορούν να γίνονται στην Ελλάδα. Πχ το real city 3d.
Έχετε κάτι άλλο καλό να μου προτείνετε?
what about garvin? tom tom?

παραθέτω links από 3 που μου άρεσαν. Αν έχετε κάτι άλλο να μου προτείνετε πολύ ευχαρίστως

http://www.pixmania.gr/gr/gr/0386943...E%B7.html#void

http://www.pixmania.gr/gr/gr/0676476...%80%CE%B7.html

http://www.navigon.com/portal/gr/pro...8410_tech.html

pls help me

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τις πολύτιμες συμβουλές σας
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
αν εισαι γκατζετακιας πραγματικος μεχρι το μεδουλι....ασε τα gps:xmas_smile: πλεον δεν προσφερουν την υπερτατη ηδονη:xmas_mrgreen:
εκ πειρας σου προτεινω μια συσκευη android(αν ηδη δεν εχεις υποκυψει:xmas_biggrin:), ενα
Galaxy S,ενα Desire,ενα Xperia.πλεον θα περασεις σε ενα νεο κοσμο οπου θα κυριαρχουν οι froyo, τα φλασαρισματα, οι kernel, ta lagfix κλπ.
αν βεβαιως θελεις ακομα περισσοτερο να τα σπρωξεις περιμενεις το λυκαυγες του νεου ετους οπου θα εμφανιστουν οι gingerbread με τα 2GB ως οπλα απεναντι στο "μηλοφωνο":xmas_mrgreen:.
εννοειται ενα τσουρμο navi-programs θα ειναι στη διαθεση σου...
μη ξεχνας οτι για ενα ταξιδακι και ενα φτωχο navigon 1400 ή S-305 κανουν υπεροχα τη δουλεια τους.

αν ομως επιμενεις προτεινω garmin nuvi 3790 ή navigon 70 premium.
 

giorgio7

Member
Μηνύματα
51
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΑΚΡΙΝΟΙ
αν εισαι γκατζετακιας πραγματικος μεχρι το μεδουλι....ασε τα gps:xmas_smile: πλεον δεν προσφερουν την υπερτατη ηδονη:xmas_mrgreen:
εκ πειρας σου προτεινω μια συσκευη android(αν ηδη δεν εχεις υποκυψει:xmas_biggrin:), ενα
Galaxy S,ενα Desire,ενα Xperia.πλεον θα περασεις σε ενα νεο κοσμο οπου θα κυριαρχουν οι froyo, τα φλασαρισματα, οι kernel, ta lagfix κλπ.
αν βεβαιως θελεις ακομα περισσοτερο να τα σπρωξεις περιμενεις το λυκαυγες του νεου ετους οπου θα εμφανιστουν οι gingerbread με τα 2GB ως οπλα απεναντι στο "μηλοφωνο":xmas_mrgreen:.
εννοειται ενα τσουρμο navi-programs θα ειναι στη διαθεση σου...
μη ξεχνας οτι για ενα ταξιδακι και ενα φτωχο navigon 1400 ή S-305 κανουν υπεροχα τη δουλεια τους.

αν ομως επιμενεις προτεινω garmin nuvi 3790 ή navigon 70 premium.

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές σου και οφείλω να ομολογήσω ότι έχω ήδη εδώ και 3 μήνες κινητό με λειτουργικό android (htc magic) και διαπίστωσα ότι ενώ γενικά είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, καλή εφαρμογή δωρεάν για gps (και χωρίς να είσαι Online)δεν βρήκα:xmas_sad:. Ίσως εσύ να μπορείς να με διαφωτίσεις καλύτερα.:xmas_confused:
 

jpsih

Member
Μηνύματα
244
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
???
Σ ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές σου και οφείλω να ομολογήσω ότι έχω ήδη εδώ και 3 μήνες κινητό με λειτουργικό android (htc magic) και διαπίστωσα ότι ενώ γενικά είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, καλή εφαρμογή δωρεάν για gps (και χωρίς να είσαι Online)δεν βρήκα:xmas_sad:. Ίσως εσύ να μπορείς να με διαφωτίσεις καλύτερα.:xmas_confused:
εχεις pm...
 

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
Φίλοι μου καλησπέρα. Θα ήθελα να διαλέξω ένα καλό gps. Έχω ήδη ένα ΜΙΟ αλλά επειδή είμαι ολίγον τι gadgetakias σκέφτομαι την αγορά ενός πιο σύγχρονου τεχνολογικά. Και φυσικά μου είναι απαραίτητο για προσεχή road trip στην Ευρώπη. Έχουμε και λέμε λοιπόν. Moυ αρέσει πολύ το navigon 8410
αλλά δεν είμαι σίγουρος αν όλα αυτά που λέει μπορούν να γίνονται στην Ελλάδα. Πχ το real city 3d.
Έχετε κάτι άλλο καλό να μου προτείνετε?
what about garvin? tom tom?

παραθέτω links από 3 που μου άρεσαν. Αν έχετε κάτι άλλο να μου προτείνετε πολύ ευχαρίστως

http://www.pixmania.gr/gr/gr/0386943...E%B7.html#void

http://www.pixmania.gr/gr/gr/0676476...%80%CE%B7.html

http://www.navigon.com/portal/gr/pro...8410_tech.html

pls help me

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τις πολύτιμες συμβουλές σας
επειδή έχω περάσει και εγώ από φάση να έχω κάτι που τα κάνει όλα και συμφέρει..θα σου πω ότι τελικά κατέληξα να προτιμώ κάτι που κάνει ένα πράγμα την φορα και καλά..
χωρίς λοιπόν να θέλω να κάνω διαφήμιση..εγώ προσωπικά μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα στους χάρτες τις GeoIntelligence (NGI) στο πρόγραμμα πλοήγησης τις GiniusDriver και στο gps Turbo-X i50..
το αποτέλεσμα είναι να με έχει πραγματικά βοηθήσει σε παρα πολλά km τόσο εντός Eλλάδος όσο και εκτος που ήταν και ο λόγος που το αγόρασα...
δεν μπορώ να σου πω αν με κάποιο άλλο θα έκανα καλύτερα την δουλειά μου..αλλα ειλικρινά με αυτό την έχω κάνει υπέροχα!

και κάτι τελευταίο..δεν θα μπω σε λεπτομέρειες για να μην γίνει δυσφήμιση αλλα από τα τρία που αναφέρεις τα δυο αν τα χρειαστείς εντός Eλλάδος πραγματικά θα στεναχωρηθείς αρκετά..και ειδικά εκτος αττικής..εξωτερικό όμως είναι πολυ καλά..
 

turms

Member
Μηνύματα
2.078
Likes
2.857
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
να ρωτησω κατι...
επειδη σκεφτομαι να αλλαξω κινητο ειδα κατι ΝΟΚΙΑ που εχουν λεει και GPS
αλλα...
GPS εχεις με δορυφορο οπως τα κανονικα GPS ή μεσω πχ της Vodafone για παραδειγμα;
αυτοι μου ειπαν οτι το GPS ειναι δωρεαν και εχει τους χαρτες Ovi mpas...και δωρεαν αναβαθμισες.
αξιζει ή οχι;
δεν εχω και τρελες απαιτησεις απο ενα GPS. Σιγουρα ενα κλασικο GPS ειναι καλυτερο αλλα γενικα τα GPS στα κινητα ειναι το ιδιο με τα GPS; ή λειτουργουν διαφορετικα;
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
εξαρταται.
υπαρχουν κινητα-smartphones που εχουν δεκτη gps βασισμενα σε wm και τρεχουν εμπορικες εκδοσεις των εμπορικων προγραμματων πλοηγησης, οπως πχ omnia, htc klp.
αυτη η κατηγορια δεν χρεωνει γιατι δε χρησιμοποιει gprs.
για το νοκια ξερω σιγουρα οτι καποια μοντελα εχουν δεκτη και υπαρχουν εκδοσεις προγραμματων βασισμενες στο symbian που με μια τροποποιηση τρεχουν...

αναφορικα με android smartphones τα ειπαμε παραπανω....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.273
Μηνύματα
885.884
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom