Ηνωμένο Βασίλειο Πρωτοχρονιά 1996

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
848
Likes
764
Τελικά το pen pal, πρέπει να είχε΄"κάψει" πολύ κόσμο. Όταν ήμουν στο Γυμνάσιο, αλληλογραφούσα κι εγώ με ένα παιδί απο την Γκάνα..
.......................................................
Έπειτα απο αρκετά γράμματα δικά του (κράτησε μήνες αυτή η ιστορία) κι έπειτα απο ένα δικό μου άκρως καυστικό, ακόμα μία φιλία δια αλληλογραφίας έληξε άδοξα...:xmas_lol:
Εντυπωσιακο..
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Διαφορετικός τρόπος σκέψης από τα στερημένα παιδιά.

Το πιο σωστό ήταν να έστελνες ένα δεματάκι με αυτά που μπορούσες
χωρίς να τα ρωτούσες
Ζαχαρουλα, όσο και αν σου φαινεται περιεργο ο soudianos εχει δικιο , ειναι άλλος ο τροπος σκεψης ...
οι στερημενοι ανθρωποι νομιζουν οτι τα ηλεκτρονικα και άλλα ειδη αξιας πεφτουν απο τον ουρανο σε εμας τους προνομιουχους ...
Στη Κουβα αν ρωτησεις ενα παιδακι τι θελει δεν θα σου πει τετραδια και στυλο , θα σου ζητησει παπουτσια NIKE
,υπολογιστη και κινητο τηλεφωνο !!!
Δεν φταινε , αλλά οταν ζεις σε χωρες "γκετο" , δεν εχεις και πολλη επαφή με την πραγματικοτητα ....
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Ζηλευω λιγο να πω την αληθεια που δεν εχω ζησει κατι τετοιο... Καλα ηταν και τα δικα μου δε λεω αλλα τετοιο τρυφερο lovestory, με διακοπες στην ελλαδα, πρωτοχρονια στο λονδινο, και φιλια μεχρι σημερα που να το βρει κανεις; και εχω περασει και τα 15... φτουυυυ. Μπραβο βρε tripakia, εδωσες μια ρομαντικη και ταξιδιαρικη νοτα.
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
848
Likes
764
Ζηλευω λιγο να πω την αληθεια που δεν εχω ζησει κατι τετοιο... Καλα ηταν και τα δικα μου δε λεω αλλα τετοιο τρυφερο lovestory, με διακοπες στην ελλαδα, πρωτοχρονια στο λονδινο, και φιλια μεχρι σημερα που να το βρει κανεις; και εχω περασει και τα 15... φτουυυυ. Μπραβο βρε tripakia, εδωσες μια ρομαντικη και ταξιδιαρικη νοτα.
manelaki βαλε τονους γιατι θα παρεξηγηθουν τα λεγομενα σου!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
[ame=[media=youtube]Jp5kFP2PI3A[/media] - Thanos Kalliris-Kapoio Kalokairi[Official videoclip]
στο αφιερωνω , ξερεις εσυ ...
 
Last edited by a moderator:

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
αντι για Καρολ πες Καρεν εσυ
 
Last edited by a moderator:

margarita1992

Member
Μηνύματα
26
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
ελπιζω Ισπανια!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικο!
Παρα πολυ ωραια ιστορια! Εγω αυτο που εχω να σχολιασω ειναι οτι συνηθως τετοιες εμπειριες μας κανουν να λατρευουμε η να μισουμε μια πολη...Ωραια τα αξιοθεατα και τα μνημεια αλλα ετσι ζεις την πραγματικη ζωη της πολης και των κατοικων της...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Και εγώ μόλις διάβασα την ιστορία σου και σε ευχαριστώ που μοιράστηκες μαζί μας μια τόσο προσωπική εμπειρία με έναν τόσο γλυκό και νοσταλγικό τρόπο.
 

Libertine

Member
Μηνύματα
84
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona - Berlin
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Πολύ ευχάριστη και συγκινητική η ιστορία σου!! Όπως είπε και η Ivana, με έκανε και εμένα να αισθανθώ και πάλι παιδί!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Α ρε τριπ ....α ρε τριπ.....ξαναδιαβασα το στορυ σου αποψε και συγκινηθηκα.
Εγω αλληλογραφουσα σε ολη την 3η Λυκειου με ενα καλοκαιρινο ερωτα απο το χωριο.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.747
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom