Πρόβλημα με την κράτηση ξενοδοχείου..

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
χαχαχαχα ταμαμ:D (οι τουρκοι ειναι φίλοι μας και με τις καλύτερες μακράν τιμές... κι υστερα τους λένε μπουνταλάδες...)
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Γεια σας, ειχα κανει κρατηση ξενοδοχειου με octopus.com στις 2 Μαρτιου για Βουδαπεστη. Ειπα λοιπον να επικοινωνησω με το ξενοδοχειο για να ζητησω καποια "πραγματακια" για το δωματιο και στελνω μειλ αναφεροντας τα στοιχεια της κρατησης! Μου ερχεται η απαντηση :

Thank you very much for your email and for your reservation.
We haven’t received your reservation yet, but you do not have to worry as usually it takes few days until we receive the booking from the travel agency.
We are looking forward to welcome You.
Kind regards

το θεμα ειναι ακομα δεν εστειλε την κρατηση το octopus? Ποτε θα τη στειλει; Περασαν 12 μερες! Δεν πολυ ανησυχω, αλλα δεν σας φαινεται περιεργο;:shock:
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Γεια σας, ειχα κανει κρατηση ξενοδοχειου με octopus.com στις 2 Μαρτιου για Βουδαπεστη. Ειπα λοιπον να επικοινωνησω με το ξενοδοχειο για να ζητησω καποια "πραγματακια" για το δωματιο και στελνω μειλ αναφεροντας τα στοιχεια της κρατησης! Μου ερχεται η απαντηση :

Thank you very much for your email and for your reservation.
We haven’t received your reservation yet, but you do not have to worry as usually it takes few days until we receive the booking from the travel agency.
We are looking forward to welcome You.
Kind regards

το θεμα ειναι ακομα δεν εστειλε την κρατηση το octopus? Ποτε θα τη στειλει; Περασαν 12 μερες! Δεν πολυ ανησυχω, αλλα δεν σας φαινεται περιεργο;:shock:
Δε ξέρω για πότε είναι η κράτηση, αλλά υπάρχει αρκετό χρονικό διάστημα μέχρι την άφιξη, η ιστοσελίδα μπορεί να δώσει τα στοιχεία σου αρκετά αργότερα στο ξενοδοχείο, έχοντας όμως κάνει κράτηση ενός δωματίου, χωρίς να έχει όμως δώσει τα ακριβή στοιχεία του ενοίκου. Οπότε περίμενε λίγο άκομη, ή αν ανησυχείς πολύ στείλε e-mail στην octopus για να δεις τι ακριβώς συνέβη. Μου είχε τύχει το ίδιο με κράτηση από το otel.com αλλά τελικά περίμενα λίγο παραπάνω και το ξενοδοχείο έλαβε κανονικά τα στοιχεία μου στην κράτηση.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Αργει αρκετα η κρατηση οποτε εχει λογικη αυτο.... Το ειχα σκεφτει κι εγω οτι μπορει να το κανουν τελευταιες μερες.... Οκ, δεν ανησυχω θα δειξει...
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
παντως ειρηνη και σε μενα εχει συμβει αυτο...συνηθως ζηταω με μειλ ,confirmation της κρατησης και ελαβα παρομοια απαντηση...απο yeego νομιζω ειχα κλεισει ...ενα φοβο τον ειχα οταν πηγα αλλα τελικα δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα ...παντως στειλε ενα μειλ για να σου επιβεβαιωσουν την κρατηση δυο τρεις μερες πιο πριν για να εισαι ησυχη:)
 

rebellos

Member
Μηνύματα
163
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Επειδή κι εγώ πάντα στέλνω confirmation mail πριν πάω, η κράτηση γίνεται στο όνομα του agent και 4,5 μέρες πριν την άφιξη δίνονται τα στοιχεία των ενοίκων. Εγώ κάνω confirm τα πάντα πριν ξεκινήσω!
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
Ειρήνη καλημέρα.
Εγώ ήδη έχω κάνει 2 ταξίδια χρησιμοποιώντας το octopus για την διαμονή μου και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα. Τα mail επιβεβαίωσης στο ξενοδοχείο τα είχα στείλει λίγες ημέρες πριν (αν θυμάμαι καλά το πολύ καμία βδομάδα νωρίτερα). Και στις 2 περιπτώσεις όλα ήταν μια χαρά, και μάλιστα ήταν καλά και τα δωμάτια που μας είχαν κρατήσει. Πιστεύω δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα, αλλά οπωσδήποτε να ξαναστείλεις όταν θα πλησιάζουν οι μέρες του ταξιδιού και σίγουρα πριν τις 48 (?) ώρες που έχεις το περιθώριο (αν στο έδινε η κράτησή σου) για δωρεάν ακύρωση.
Καλά να περάσεις :D
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Απο τις τις 14 του μηνα το μεσημερι, που εστειλα μειλ στο octopus τωρα μου απαντησαν!!!
Δικιο ειχατε, μου λενε οτι εχει επιβεβαιωθει η κρατηση αλλα 72 ωρες στελνουν τα ονοματα μας συνηθως! Εμενα μου εκαναν "εξυπηρετηση" και μου τα εστειλαν πιο νωρις! Απλα μου λενε οτι εχουν παρει και τα χρηματα... (Θα το επιβεβαιωσω αυριο με τηλ στην τραπεζα της πιστωτικης). Πρωτη φορα ομως γινεται και αυτο! Συνηθως μου επαιρναμ προεγκριση και πληρωνα στο ξενοδοχειο. Τωρα μαλλον προπληρωθηκαν... Τελος παντως για μενα καλυτερα για να ξεμπερδευω, να ειναι πληρωμενα, εξαλλου δεν ειναι και μεγαλο το ποσο....
 

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
δεν ειναι πολυ διαστημα οι 72 ωρες? δηλαδη πού ξερει το ξενοδοχειο οτι υπαρχει απο ενα σαιτ μια κρατηση καπου αοριστα κ δεν τα εχει δωσει ολα τα δωματια ?

δεν πρεπει να υπαρχει μια δικλειδα ασφαλειας?
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Το octopus τα εχει ηδη κρατησει τα δωματια στο ονομα του.... Ισως γι αυτο και τετοια διαφορα τιμης...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.394
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom