Πρόβλημα στο site

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Από το drop down Αρχική έχει Πρόσφατα Μηνύματα και στην πρώτη σελίδα του φόρουμ έχει "κουμπί" Πρόσφατα με πιο αχνά γράμματα (δίπλα στη φώτο μας). Αλλά θα μας το διευκρινίσει. :)
Δίκιο έχεις, δεν τόχα προσέξει καν - η παραπάνω εξήγησή μου ισχύει πάντως. Το κουμπί "νέα μηνύματα" είναι ουσιαστικά τα "αδιάβαστα" μηνύματα που έχει το κάθε μέλος, ενώ το κουμπί "πρόσφατα μηνύματα" είναι όλα τα τελευταία μηνύματα στο φόρουμ. :)
 

SotirisV

Member
Μηνύματα
36
Likes
252
Επόμενο Ταξίδι
Κούβα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Μήπως θα ήταν πιο σωστή η μετάφραση για τα μηνήματα του forum ως "δημοσιεύσεις"; Έτσι θα ήταν και πιο ξεκάθαρος ο διαχωρισμός των δύο.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Θα το σκεφτώ λίγο για την επόμενη έκδοση του φόρουμ που ετοιμάζω μέχρι τέλος του χρόνου, αλλά δεν ήξερα καν ότι αυτό το κουμπί το χρησιμοποιούν τα μέλη - εγώ χρησιμοποιώ αποκλειστικά το "νέα μηνύματα". Αν θέλω να δω απλώς τα τελευταία που υπάρχουν γενικώς στο φόρουμ, βλέπω το κουτί "πρόσφατα μηνύματα" στη μπάρα μας δεξιά.
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.945
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Από το drop down Αρχική έχει Πρόσφατα Μηνύματα και στην πρώτη σελίδα του φόρουμ έχει "κουμπί" Πρόσφατα με πιο αχνά γράμματα (δίπλα στη φώτο μας). Αλλά θα μας το διευκρινίσει. :)
Εννοούσα τη σελίδα που ανοίγει αν κάνω κλικ στο "Πρόσφατα Μηνύματα", που εμφανίζεται στα δεξιά του site (ο εν λόγω σύνδεσμος εμφανίζεται είτε έχουμε κάνει login είτε όχι). Αυτό που έγραψε η katkats δηλαδή.



Τη λειτουργία του "Νέα Μηνύματα", το οποίο όντως εμφανίζεται μόνο όταν έχω κάνει login, την καταλαβαίνω.

Το κουμπάκι "πρόσφατα μηνύματα", δεδομένου ότι αναφέρεται σε μη-συνδεδεμένους επισκέπτες, δείχνει απλά μια λίστα με τα τελευταία μηνύματα στο φόρουμ γενικώς.
Εδώ εμφανίζεται το πρόβλημα. Αν κάνω κλικ σε αυτό, ενώ είμαι συνδεδεμένος στο προφίλ μου, υπάρχουν θέματα τα οποία ενδέχεται να μην τα εμφανίσει.
Σαν η λειτουργία του, εφόσον είμαι συνδεδεμένος, να είναι η ίδια με αυτή του "Νέα Μηνύματα" (να μην εμφανίζει θέματα στα οποία έχω διαβάσει το τελευταίο μήνυμα).
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Οκ κατάλαβα τι λες. Στα 15 χρόνια του φόρουμ δεν έχω πατήσει ποτέ αυτό το κουμπί :haha:

Αποτι βλέπω όταν το πατάς κάνει αναζήτηση για "αδιαβαστα" μηνύματα , όχι για όλα.

Θα πρότεινα να χρησιμοποιείς τα κουμπάκια από το μενού :)
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.945
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Αυτό προσπαθούσα να περιγράψω. :haha:

ΟΚ, δεν πειράζει, απλά είχα συνηθίσει να βλέπω για νέα μηνύματα από εκεί. :)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Μιλάμε αποκάλυψη το ζήτημα, δεν ήξερα καν ότι ο τίτλος αυτού του κουτιού είναι λινκ που μπορούμε να πατήσουμε :haha: :haha:

Όσο ζεις μαθαίνεις :p
 

panagiotis.k

Member
Μηνύματα
205
Likes
725
Δεν ξέρω αν έχει επισημανθεί ξανά κι αν είναι γενικό πρόβλημα ή αν το αντιμετωπίζω μόνο εγώ.
Είπα επιτέλους να αλλάξω το avatar μου, αλλά με το που πατάω να το αλλάξω είτε από την επιλογή "Το προφίλ μου" είτε από το "Avatar" με αποσυνδέει και ζητάει να ξανά συνδεθώ. :shock:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Χμμμ έχει κανένας άλλος το ίδιο προβλημα;

Δοκίμασες από άλλον browser ?

Edit: άκυρο - το είδα το πρόβλημα κι'εγώ. Θα το ψάξω.
 
Last edited:

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Έχω παρατηρήσει τις τελευταίες εβδομάδες ότι δε μου έρχονται πάντοτε ειδοποιήσεις για νέες απαντήσεις σε κάποια θέματα που παρακολουθώ. Δεν αφορούν συγκεκριμένα θέματα, ενώ σε ορισμένα άλλες φορές έρχονται ειδοποιήσεις και άλλοτε όχι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.798
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom