Πρόβλημα στο site

gkalla

Member
Μηνύματα
1.242
Likes
6.702
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Θάπρεπε να είναι οκ τώρα, από τη μέρα που έκανα το προηγούμενο ποστ, καθαρίστε την cache του browser σας.
Το έχω κάνει από τότε αλλά δεν έχει αλλάξει κάτι.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.242
Likes
6.702
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Avast χρησιμοποιείς;
Στους περισσότερους Nod32. Στην δουλειά είναι banned από τα συστήματα του κέντρου δικτύων αλλά δεν ξέρω ακριβώς τι χρησιμοποιούν.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Δε νομιζω να ειναι θεμα του Avast. Σπιτι με Avast μια χαρα δουλευει, το ιδιο και κινητο. Δουλεια με Avast, δε μπορω να μπω κι ενω καθαρισα την cache. Το προβλημα ομως νομιζω ειναι απο το πανεπιστημιο και οχι απο το antivirus. Για καποιο λογο μπλοκαρεται.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Έχω επιβεβαιώσει από 3 διαφορετικές πηγές ότι το σάιτ τώρα είναι ΟΚ, οπότε αν κάποιες υπηρεσίες εξακολουθούν να βγάζουν πρόβλημα ή να το μπλοκάρουν, θα πρέπει να ανανεώσουν τα δεδομένα τους και να το ξεμπλοκάρουν (ίσως το κάνουν αυτόματα ανά συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα και απλά πρέπει να περιμένουμε), δεν υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω εγώ.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.242
Likes
6.702
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Έχω επιβεβαιώσει από 3 διαφορετικές πηγές ότι το σάιτ τώρα είναι ΟΚ, οπότε αν κάποιες υπηρεσίες εξακολουθούν να βγάζουν πρόβλημα ή να το μπλοκάρουν, θα πρέπει να ανανεώσουν τα δεδομένα τους και να το ξεμπλοκάρουν (ίσως το κάνουν αυτόματα ανά συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα και απλά πρέπει να περιμένουμε), δεν υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω εγώ.
Πάντως από το σπίτι εξακουλουθώ να έχω αυτή την εικόνα ακόμη και μετά από καθάρισμα της cache:
1669615239115.png
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ναι, αυτό λοιπόν δεν έχει να κάνει πια με τη δική σου cache, αλλά με την ESET η οποία δεν έχει ανανεώσει τα δεδομένα της, που σημαίνει ότι δεν έχουν τσεκάρει το σάιτ από τη στιγμή που βεβαιώσαμε ότι είναι εντάξει.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.242
Likes
6.702
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Ναι, αυτό λοιπόν δεν έχει να κάνει πια με τη δική σου cache, αλλά με την ESET η οποία δεν έχει ανανεώσει τα δεδομένα της, που σημαίνει ότι δεν έχουν τσεκάρει το σάιτ από τη στιγμή που βεβαιώσαμε ότι είναι εντάξει.
ΟΚ Θα το ξαναδώ αύριο να δω αν έστρωσε.
Στο πανεπιστήμιο βγάζει αυτό:

46F2E84F-3098-4F6F-A339-AB638B53D868.png
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.112
Likes
3.738
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Δυστυχώς ο server και της δικής μου δημόσιας υπηρεσίας συνεχίζει να κόβει το αγαπημένο μας φόρουμ, παρά την εκκαθάριση ιστορικού που έκανα... Βγάζει αυτά τα 2 μηνύματα όταν πηγαίνω ακόμη και στις σύνθετες ρυθμισεις και τον παρακαλάω να ανοίξει τη σελίδα... 🥺🥺
TRAVELSTORIES MSG.jpg
TRAVELSTORIES BLOGGED MSG.jpg
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Εγώ έκανα "report an incorrectly blocked page" που γράφει κάτω αριστερά στον eset. Ίσως, αν κάνουμε μαζικά να έχουμε κάποια τύχη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom