Πρόγραμμα Κοινωνικού Τουρισμού και Τουρισμός για Όλους

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Γιατί σε περίπτωση viva wallet, θα χρειαστεί να κάνετε αποσύνδεση και ξανά σύνδεση με.τους δεύτερους κωδικούς, πράγμα που ίσως σας δυσκολέψει.. ενώ αν έχετε ήδη περασμένη την viva σε δεύτερο κινητό, μπαμ μπαμ κάνετε την πληρωμή !
Κανει συνδεση και ερχεται μυνημα στο κινητο που ναι δηλωμενη η καρτα (της μητερας της) βαζει κωδικο κ χρησιμοποιει κανονικα την καρτα...το λεω εκ πειρας
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Κανει συνδεση και ερχεται μυνημα στο κινητο που ναι δηλωμενη η καρτα (της μητερας της) βαζει κωδικο κ χρησιμοποιει κανονικα την καρτα...το λεω εκ πειρας
Ναι το ξέρω δεν διαφωνώ. Απλά αναφέρω ότι είναι πιο εύκολο να υπάρχουν ήδη σε δύο διαφορετικά κινητά τα δύο voucher, από το να κάνει αυτήν την διαδικασία..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.024
Likes
41.011
Το ιδιο εκανα κι εγω σημερα. Ενω ηταν μη ακυρωσιμη η χρεωση, δεν ελαβαν το ποσο. Πηρα τηλ στο ξενοδοχειο. Μου ειπαν οτι η πολιτικη τους ειναι να μην προχρεωνουν γιατι εχουν διαμαρτυριες απο τους πελατες. Ζητησα με μειλ να χρεωσουν την καρτα γιατι εκλεισα μετα τον Ιουνη και περιμενω να δω αν θα γινει αποδεκτο το αιτημα μου.
Σε συνεχεια του μηνυματος μου, πριν λιγο μου χρεωσαν την καρτα του Tourism4all που ληγει τελος Ιουνη για διαμονη Αυγουστου! Ομολογω οτι δεν ηξερα αν επιτρεπεται, το ζητησα παρα πολυ ευγενικα και με κατανοηση οτι αν δεν θελουν/μπορουν να το κανουν, να ακυρωσουν τη διαμονη, με μειλ για να μη γινει καμια παρεξηγηση στο τι ζητουσα.
 
Last edited:

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Μήπως ξέρει κάποιος αν το υπόλοιπο που έχει μείνει στην άυλη κάρτα του τουρισμού μπορεί να χρησιμοποιηθεί μέσα στο ξενοδοχείο για άλλη υπηρεσία; Π.χ. για αγορά γεύματος ή για πληρωμή late check out;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.134
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Μήπως ξέρει κάποιος αν το υπόλοιπο που έχει μείνει στην άυλη κάρτα του τουρισμού μπορεί να χρησιμοποιηθεί μέσα στο ξενοδοχείο για άλλη υπηρεσία; Π.χ. για αγορά γεύματος ή για πληρωμή late check out;
Είναι αυστηρά για υπηρεσίες διαμονής. Το late check out είναι υπηρεσία διαμονής, το γεύμα όχι, εκτός κι αν προσφέρεται δωρεάν σε πακέτο διαμονής (και πάλι εξαρτάται). Σημασία έχει να χρεωθεί η κάρτα με POS που χρεώνονται οι διαμονές αλλιώς δεν θα περάσει. Κι επειδή στην Ελλάδα της παρανομίας όλα γίνονται, κάνε μια ερώτηση στο κατάλυμα.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Είναι αυστηρά για υπηρεσίες διαμονής. Το late check out είναι υπηρεσία διαμονής, το γεύμα όχι, εκτός κι αν προσφέρεται δωρεάν σε πακέτο διαμονής (και πάλι εξαρτάται). Σημασία έχει να χρεωθεί η κάρτα με POS που χρεώνονται οι διαμονές αλλιώς δεν θα περάσει. Κι επειδή στην Ελλάδα της παρανομίας όλα γίνονται, κάνε μια ερώτηση στο κατάλυμα.
Όντως χρησιμοποιήσαμε κανονικά το υπόλοιπο για late check out χωρίς πρόβλημα.. Τώρα αν θέλαμε να πληρώσουμε για τον μπουφέ πρωινού ή μεσημεριανού δε ξέρω αν θα γινόταν..
 

DePuy

Member
Μηνύματα
32
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία
Καλημέρα. Ξεκίνησαν οι αιτήσεις στον Τουρισμό για όλους για το 2024.

Ανά οικογένεια μπορεί να κάνει μόνο ένα μέλος, ή μπορούν να κάνουν και οι δύο σύζυγοι για να αυξήσουν τις πιθανότητες στην κλήρωση;
Μήπως γνωρίζει κανείς;
 

KostasX

Member
Μηνύματα
25
Likes
550
Καλημέρα. Ξεκίνησαν οι αιτήσεις στον Τουρισμό για όλους για το 2024.

Ανά οικογένεια μπορεί να κάνει μόνο ένα μέλος, ή μπορούν να κάνουν και οι δύο σύζυγοι για να αυξήσουν τις πιθανότητες στην κλήρωση;
Μήπως γνωρίζει κανείς;
Ξεχωριστές αιτήσεις για κάθε ενήλικα στην ίδια οικογένεια τις δέχεται κανονικά.
( Εντός κριτηρίων πάντα )
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.398
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom