Πρόγραμμα Κοινωνικού Τουρισμού και Τουρισμός για Όλους

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
ΠΡΟΣΟΧΗ....Γράφτηκε ότι μπορεί να γίνει αίτηση και στα 2 πρόγρτάμματα...είναι λανθασμένο.

Πρέπει να επιλέξετε ένα από τα δύο ενώ αν εκ παραδρομής δηλωθεί κάποιος με αίτησή του ως δικαιούχος και ως ωφελούμενος σε άλλη αίτηση θα ληφθεί υπόψη μόνο αυτή που έκανε ως δικαιούχος.
Το ΦΕΚ είναι αυτό και η απαγόρευση αναγράφεται στο αρθρ.1 παρ. 5β

https://www.grhotels.gr/wp-content/uploads/2019/07/ΦΕΚ_1808_Β_2019.pdf

Κατά τα άλλα και τα δύο προγράμματα έχουν παρεμφερή κριτήρια και προυποθέσεις και προσφέρουν περίπου τα ίδια πράγματα τα οποία είναι αισθητά ενισχυμένα σε σχέση με άλλες χρονιές.
Ειδικά για τα ακριτικά νησιά προσφέρεται δεκαήμερο διακοπών με μηδενική συμμετοχή στα καταλύματα.
Μεταξύ των δύο πάντως για φέτος ο κοινωνικός τουρισμός είναι κελεπούρι και πιθανότερο να σου κάτσει...
μπορεις να μου εξηγησεις που ακριβως στο ΦΕΚ ειδες αυτα τα οποια λες???
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.556
Likes
12.631
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
μπορεις να μου εξηγησεις που ακριβως στο ΦΕΚ ειδες αυτα τα οποια λες???
δεν είναι σαφές και όσο κι αν το έψαξα δεν έβγαλα άκρη. Τα ΦΕΚ δεν ερμηνεύονται κατά το δοκούν....σίγουρα δεν μπορείς να πάρεις μέρος αν ήσουν ωφελούμενος την προηγούμενη χρήση ασχέτως αν το χρησιμοποίησες ή όχι. Αυτό είναι ξεκάθαρο. Οι λογιστές πνίγονται τέτοια εποχή αυτό τους έλειπε να ερμηνεύουν αιτήσεις για κοινωνικό τουρισμό!
Προσωπική μου άποψη επειδή αυτό είναι ένα πληροφοριακό σύστημα που αν βρει διπλή καταχώριση θα σε "κόψει" καλό είναι πριν κάνεις αίτηση και στα δύο να είσαι απόλυτα βέβαιος.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Γιατί κατάλαβα ότι δε πρέπει να υποβάλλεις αίτημα και στα δύο προγράμματα.
Πιθανόν να υπάρχει ενδεχόμενο απόρριψης. Ίσως πάλι όχι και να είναι εντελώς ανεξάρτητα.
Δε μπορώ να βγάλω άκρη με σιγουριά, οπότε για το ενδεχόμενο και μόνο...
αν το διαβασεις με προσοχη δεν αναφερει πουθενα κατι τετοιο,απλα δεν μπορεις να εισαι δικαιουχος και στα δυο προγραμματα,παιζουν με τις λεξεις δυστυχως υπουργοι,κλπ...εγω το ιδιο εκανα χτες,μην ακυρωσεις τιποτα,ασε που το προγραμμα κοινωνικου τουρισμου συμφερει καλυτερα τελικα.
 

Despinadmk

Member
Μηνύματα
288
Likes
1.122
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλασκα... <3
Ενα μονο μελος της οικογενειας κανει αιτηση,αυτος που κανει την κυρια δηλωση.Φανταζομαι συμπεριλαμβανεστε στου συζυγου?Αρα ο συζυγος θα επρεπε να κανει την αιτηση και να σας συμπεριλαβει
Μα δεν με άφηνε να συνδεθώ με κωδικούς taxis και πριν κάνω την αίτηση εγώ... Ότι είναι τώρα..θα δείξει!
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Τα 3 πρώτα νούμερα ΑΦΜ λήγουν σήμερα αλλά αίτηση δεν μπορεί να γίνει με τίποτα. Ξέρουμε τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
εγω μολις εκανα οριστικη υποβολη της αιτησης,κι εγινε αμεσως,αρκει το τελευταιο νουμερο του αφμ να αντιστοιχει στην ημερομηνια,τετοιες ωρες συνηθως ειναι κενο και δεν ''πεφτει'' το συστημα,καλη επιτυχια σε ολους,και καλο μηνα με υγεια.
 

despina.mina

Member
Μηνύματα
24
Likes
11
Καλημερα,κι εγω την εκανα με λιγη δυσκολια στην αρχη,αλλα ολα καλα!Ξερετε ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα και με τι τροπο θα ειδοποιηθουμε σε περιπτωση που κληρωθουμε?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Οι αιτήσεις για τον Κοινωνικό Τουρισμό έληξαν, αλλά

για τον Τουρισμό για όλους έχουμε συνέχεια των αιτήσεων:
ΠΑ 03/07ΑΦΜ που λήγουν σε 8 - 9
ΣΑ 04/07ΑΦΜ που λήγουν σε 0 - 1
ΚΥ 05/07ΑΦΜ που λήγουν σε 2 - 3
ΔΕ 06/07ΑΦΜ που λήγουν σε 4 - 5
ΤΡ 07/07ΑΦΜ που λήγουν σε 6 - 7
ΤΕ 08/07ΑΦΜ που λήγουν σε 8 - 9
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.717
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom