Μαρόκο Πρόγραμμα για Μαρόκο

soudianos

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Dar El Yasmin στη Φεζ. Να διανυκτερεύσεις και επειδή θα είσαι μόνος να σε βάλουν σε γκρουπ για 2 νύχτες στην έρημο

Θα σε αφήσουν στο Μαρακές, με λεωφορείο θα πας Εσαουάιρα

Last edited by a moderator:

d4ydr33m3r

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Ευχαριστω θα το κοιταξω.. Εκλεισα τελικα για 4-17 το επεκτεινα λιγο και παω και φευγω απο Μαρακες οποτε θα γινει round trip απο εκει.. Ιδανικα αν βρω ενα 4ημερο για ερημο με τελικο προορισμο Φεζ θα το επιλεξω απλα λογω covid ειναι περιορισμενα εως ανυπαρκτα τα γκρουπ.. Ελπιζω να βρω κατι εστω και δια δυο.. Επικοινωνω με διαφορα πρακτορεια απο εδω να δω..
Λεω κανα 4ημερο Μαρακες με μονοημερη Εσαουαιρα, μετα αν βρω τετραημερο ερημο και ατλαντα με τελικο προορισμο Φεζ και τις υπολοιπες 4-5 μερες Φεζ-Σεφσαουεν-Ταγγερη-Καζαμπλανκα και πισω Μαρακες για να φυγω 17..

d4ydr33m3r

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Ίσως να βγάλεις μια ¨άκρη¨ για τον σχεδιασμό σου που είναι περίπου παρόμοιος εδώ :
Μαρόκο - Τιτιβίσματα, των δυονών μας, στην Μαροκινή Σαχάρα
Σε ευχαριστώ από μια γρήγορη ματιά φάνηκε πολύ χρήσιμη. Αν δεν βρω μια καλή 4ημερη εκδρομή για φεζ , η ενοικίαση αυτοκινήτου με ένα πρόγραμμα είναι η επόμενη σοβαρή εναλλακτική..

Να έχεις υπ' όψιν σου ότι μπορεί να έχει πολύ υψηλές θερμοκρασίες.
Πριν δυο τρεις ημέρες στο Μαρακές είχε 48 βαθμούς. Σήμερα 44.
Πωω έρημος υπο αυτές τις συνθήκες 😬😂

Last edited:

alma

Member
Όταν γυρίσεις, αν έχεις διάθεση, γράψε εντυπώσεις, αν υπήρχαν περιορισμοί ή όχι, πως ήταν από τουρισμό κλπ.

panpan

Member
Όταν γυρίσεις, αν έχεις διάθεση, γράψε εντυπώσεις, αν υπήρχαν περιορισμοί ή όχι, πως ήταν από τουρισμό κλπ.
Σήμερα που μίλησα με Μαροκάνα μου είπε ότι δέχονται το ευρωπαικό πιστοποιητικό εμβολιασμού με 14 ημέρες μετά την δεύτερη δόση , αλλιώς pcr.
Αυτήν την στιγμή δεν υπάρχουν περιορισμοί. Τουρισμό λίγα πράγματα.

d4ydr33m3r

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Καλημερα ευχαριστω ειχα καλεσει ηδη πριν κλεισω εισητηρια την πρεσβεια εδω του Μαροκου και ειχα ενημερωθει, αυτα μου ειχαν πει και εμενα.. Ειμαι καλυμμενος τελειωσα 2 Ιουλιου οποτε μονο ευρωπαικο πιστοποιητικο εμβολιασμου και τελος ναι..
Εκλεισα και τις πρωτες 5 μερες ξενοδοχειο Μαρακες, μαλλον θα κανω και μια μονοημερη Εσσαουιρα απο εκει και τωρα ειμαι στο μεγαλυτερο αγκαθι του ταξιδιου δηλαδη πως θα κανονιστει μια 4ημερη μεχρι Φεζ απο Ατλα,ερημο και λοιπα.. Τα πριβε τουρ φυσικα βαρανε στο κεφαλι και λογικο ειναι..

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
31.804
Μέλη
36.350
Νεότερο μέλος
gm90

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα