Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

theokal

Member
Μηνύματα
44
Likes
44
Παντως εγω για Ιταλια δεν θα ετρωγα τοσα πολλα μιλια για μια φτηνη διαδρομη με κανονικο εισιτηριο. Πχ Αν βρισκεις Aegean με 60 ευρω κανονικο εισιτηριο εναντι 32 ευρω με μιλια για Μιλανο, ειναι πεταμενα μιλια το να εξοικονομησεις 25-30 ευρω.
Εξαργυρωσα 7000+ μιλια για Αθηνα Μιλανο οταν κοστιζε 230 κανονικη τιμη, οχι 50-60. Καλυτερα να τα κρατησεις για ενα πραγματικα ακριβο εισιτηριο.
Τώρα κατάλαβα. Εννοείς ότι καλύτερα να χαλάσω τα μίλια μου σε ένα ακριβό ταξίδι (200+ ευρώ) παρά στα φθηνά των 50 + 100 ευρώ ... Έχεις δίκιο και είναι σωστό το σκεπτικό σου.
 

theokal

Member
Μηνύματα
44
Likes
44
Ανεφερες πρωινη επιστροφη με Volotea, εγω ειπα να πατε με Volotea και να επιστρεψετε με Aegean με μιλια. Μαλλον δεν εγινε κατανοητο.
Κατανοητό έγινε αλλά σου είπα ότι αυξάνει ή μειώνει τις ημέρες ο συνδυασμός εταιρειών. Ενώ με μια εταιρεία, ίδια μέρα που πας, ίδια γυρίζεις. = 7 ημέρες.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.029
Likes
41.018
Τοτε και επειδη θα κανετε ακριβο ταξιδι, ισως δεν σας συμφερει να φατε μιλια σε φτηνα εισιτηρια. Αν εχεις την πεποιθηση οτι συνομα θα ξαναμαζεψεις 30.000 μιλια και για τους δυο σας (και να την εχεις, μαζευονται οταν χρησιμοποιεις την καρτα στοχευμενα) και δεν ταξιδευετε πολυ συχνα, τοτε μπορεις να τα φας και για φτηνα εισιτηρια. Αλλα εγω προσωπικα το σκεφτομαι να ξοδεψω μιλια για εισιτηριο που ειναι φτηνο και θα μου δωσει και μιλια αντι να μου τα αφαιρεσει.
 

theokal

Member
Μηνύματα
44
Likes
44
PAEFSTRA ευχαριστώ για τη βοήθειά σου. Εχεις δίκιο και θα τα εξαργυρώσω σε επόμενο ... ίσως. Άλλωστε ATH-GOA-ATH θα μαζέψω άλλα 15χιλ μίλια περίπου (ο καθένας μας) , οπότε θα έχω ένα καλό νούμερο για ακριβότερο προορισμό. Εσύ πότε προγραμματίζεις Γενεύη?
 

theokal

Member
Μηνύματα
44
Likes
44
PAEFSTRA ευχαριστώ για τη βοήθειά σου. Εχεις δίκιο και θα τα εξαργυρώσω σε επόμενο ... ίσως. Άλλωστε ATH-GOA-ATH θα μαζέψω άλλα 15χιλ μίλια περίπου (ο καθένας μας) , οπότε θα έχω ένα καλό νούμερο για ακριβότερο προορισμό. Εσύ πότε προγραμματίζεις Γενεύη?
(Λάθος το νούμερο των 15 χιλιάδων) Και άλλα μίλια εννοούσα
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.029
Likes
41.018
Παραμονες Πασχα. Τοτε τρωμε μιλια, οταν ειναι πανακριβα τα εισιτηρια :haha:. Αλλα θα πρεπει να κλεινεις μηνες πριν για τετοιες περιζητητες ημερομηνιες.
 

theokal

Member
Μηνύματα
44
Likes
44
Είχα δει γιατί με ενδιέφερε και αυτό, Καλαμάτα - Γενεύη - Καλαμάτα 204ε swiss 1/7 έως 8/7 αν σ΄ενδιαφέρει.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.029
Likes
41.018
Είχα δει γιατί με ενδιέφερε και αυτό, Καλαμάτα - Γενεύη - Καλαμάτα 204ε swiss 1/7 έως 8/7 αν σ΄ενδιαφέρει.
Τα 204 ειναι αστρονομικο νουμερο για Ευρωπη για μενα, οταν με μιλια κλεινω με 50-60 ευρω με επιστροφη. Αλλα ευχαριστω.
 

theokal

Member
Μηνύματα
44
Likes
44
Σωστά. Αλλά και εγώ το είχα δει πριν μπω στη διαδικασία για aegean και εξαργύρωση μιλίων γιατί με βόλευε λόγω αναχώρησης από Καλαμάτα αλλά ... ναι έχεις δίκιο. Όπως και να έχει ... Καλά ταξίδια.
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
Τα 204 ειναι αστρονομικο νουμερο για Ευρωπη για μενα, οταν με μιλια κλεινω με 50-60 ευρω με επιστροφη. Αλλα ευχαριστω.
συμφωνω με @paefstra για ευρωπη τετοια νουμερα δεν υπαρχει λογος να τα δινεις. miles ή Low cost
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
200 ευρώ για Ευρώπη είναι ένα αρκετά λογικό ποσό για εισιτήριο με regular και αποσκευή. Ούτε ταξιδεύουμε όλοι με ένα σακίδιο, ούτε έχουμε όλοι μίλια, ούτε μπορούμε να βασιζόμαστε πάντα στην καλή διάθεση της κάθε Ryanair, Wizzair κτλ αν θα πετάξει σε έναν προορισμό ή θα ακυρώσει προτελευταία στιγμή.

Επίσης για όσους το αγνοούν 200 ευρώ είναι ένα πολύ λογικό ποσό για πτήση με loco χωρίς αποσκευή σε ορισμένους προορισμούς συγκεκριμένες χρονικές περιόδους που συμπίπτουν κυρίως με τις άδειες των εργαζομένων.
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
200 ευρώ για Ευρώπη είναι ένα αρκετά λογικό ποσό για εισιτήριο με regular και αποσκευή. Ούτε ταξιδεύουμε όλοι με ένα σακίδιο, ούτε έχουμε όλοι μίλια, ούτε μπορούμε να βασιζόμαστε πάντα στην καλή διάθεση της κάθε Ryanair, Wizzair κτλ αν θα πετάξει σε έναν προορισμό ή θα ακυρώσει προτελευταία στιγμή.
μπορει κανεις να πεταξει και με βαλιτσα καμπινας, αλλα και παλι φιλε μου γι αυτο υπαρχει πληθωρα επιλογων ωστε ο καθενας να επιλεγει το καλυτερο δυνατον.
Φιλικα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.446
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom