Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

pan82

Member
Μηνύματα
623
Likes
774

barkour

Member
Μηνύματα
1.175
Likes
5.325
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Οσοι προλαβαμε προλάβαμε. Έκλεισε η τρύπα, πλέον δεν υπάρχει το link ουτε εδώ. Πιστεύω να μας μεινουν τα μίλια

Δεν δεχεται την εκπτωση πλεον , τα μιλια τα δειχνει κανονικα ,ακομα...
Παντως ,για φυλακη ειναι εκει στην Ετζηαν :haha:
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Καλοφάγωτα εύχομαι, αλλά εγώ θα πω ότι με προβληματίζει ότι πια κερδίζει κανείς μίλια τόσο εύκολα. Όσο πιο εύκολα τα μαζεύεις, νομίζω τόσο απαξιώνονται, με την έννοια ότι τόσο μικρότερο αντίκρυσμα εξαργυρώσεων έχουν.
Επειδή όμως δεν έχω χρόνια εμπειρία κυνηγιού μιλίων, έτσι ήταν και παλιά; Έβγαιναν κάθε τόσο προσφορές x20 σε Hondo, Κωτσόβολο κτλ και εάν σκανάρεις ένα QR σε μια βιτρίνα; Θυμάμαι μόνο που κάποια στιγμή για να το δυσκολέψουν σταμάτησαν να δίνουν πόντους σε πληρωμές δημοσίου, αλλά και πάλι δεν ξέρω πώς υποτίθεται ότι λειτουργεί αυτό, γιατί όταν π.χ. πληρώνω ΕΥΔΑΠ παίρνω πόντους κανονικά.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.023
Likes
41.005
Παλια εδιναν bonus ακομη πιο χυμα. Εμπαινες σε μαγαζι συνεργατη για πρωτη φορα και επαιρνες 1000 μιλια για ο,τι ψωνιζες. Εχω παρει 1000 μιλια για διαδρομη ταξι 5 ευρω.
 

pan82

Member
Μηνύματα
623
Likes
774
Καλοφάγωτα εύχομαι, αλλά εγώ θα πω ότι με προβληματίζει ότι πια κερδίζει κανείς μίλια τόσο εύκολα. Όσο πιο εύκολα τα μαζεύεις, νομίζω τόσο απαξιώνονται, με την έννοια ότι τόσο μικρότερο αντίκρυσμα εξαργυρώσεων έχουν.
Επειδή όμως δεν έχω χρόνια εμπειρία κυνηγιού μιλίων, έτσι ήταν και παλιά; Έβγαιναν κάθε τόσο προσφορές x20 σε Hondo, Κωτσόβολο κτλ και εάν σκανάρεις ένα QR σε μια βιτρίνα; Θυμάμαι μόνο που κάποια στιγμή για να το δυσκολέψουν σταμάτησαν να δίνουν πόντους σε πληρωμές δημοσίου, αλλά και πάλι δεν ξέρω πώς υποτίθεται ότι λειτουργεί αυτό, γιατί όταν π.χ. πληρώνω ΕΥΔΑΠ παίρνω πόντους κανονικά.
Αυτά με τους πόντους Χ20 και λοιπα αφορά το πρόγραμμα Bonus που οι πόντοι έχουν απαξιώθει πλήρως. Πάντα έδινε μεγάλες πρόσφορες και επι 50. Κάποτε όμως με 1500 εξαργυρώνες 6€ και τώρα με 3000. Καποτε έπαιρνες εισιτήριο με 10000 bonus και τώρα θες 22-35 χιλιάδες. Οπότε η απαξίωση υπάρχει ειδικά από τότε που όλοι υποχρεώθηκαμε σε χρήση καρτών πλέον.
Το πρόγραμμα της aegean απλα συνδέεται με το πρόγραμμα Bonus μόνο για συγκεκριμένους πελάτες που έχουν συνδετικό κρίκο τη καρτα της aegean. Και γενικά με κόσμο που έχει ασχοληθεί μη νομίζεις ότι παίζουν πολλοί επειδή βλέπεις εδώ στο φόρουμ. Η aegean δίνει αρκετά δώρα τελευταία λόγω της όλης κατάστασης με τις πτήσεις απλα
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
236
Επόμενο Ταξίδι
???
Αλλάζω λίγο τη συζήτηση...
Σε περίπτωση που κλείσω πτήση economy με μίλια και θέλω να αλλάξω ημερομηνία μέσα από το app της aegean ή το site, υπάρχει κόστος 20ευρώ ή γίνεται δωρεάν;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.023
Likes
41.005
Αλλάζω λίγο τη συζήτηση...
Σε περίπτωση που κλείσω πτήση economy με μίλια και θέλω να αλλάξω ημερομηνία μέσα από το app της aegean ή το site, υπάρχει κόστος 20ευρώ ή γίνεται δωρεάν;
Δωρεαν συν εξτρα φορους, αν σου δειξει κατι τετοιο στο νεο εισιτηριο.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.431
Likes
4.415
To κουπόνι απ' ότι κατάλαβα είναι ονομαστικό. Ισχύει μόνο εφόσον ταξιδέψει (και) ο κάτοχος, αλλιώς βγάζει μήνυμα ότι δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί, αφού καταχωρήσεις τα ονόματα επιβατών (ενώ αρχικά το δέχεται)
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
οποίος πάει στο συγκεκριμένο αττικα μια βόλτα ας βγάλει μια φωτό το QR code που υπαρχουν εκει και ας το ποσταρει εδω.
Γιατί; Τι νομίζετε πως είναι το QR code? Ενα link είναι, προφανώς ίδιο για όλους, με κωδικοποίηση που ξέρει να αναγνωρίζει κάθε κάμερα κινητού. Αφού έχετε το ίδιο το link, τι να το κάνετε το QR?

Ο πανηλιθιος διαφημιστής που σκέφτηκε να κάνει ετσι προωθητική ενέργεια, πληρώθηκε άραγε κανονικά;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.189
Μηνύματα
883.391
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom