Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.816
Η εξαργύρωση είναι πανεύκολη, πρέπει να κλείσεις πάρα πολύ νωρίς αν θες εισιτήριο για Χριστούγεννα, Πάσχα ή Αύγουστο ενώ μερικές φορές μένουν μόνο business ή προσφέρονται μόνο business σε κάποιες περιόδους. Πολύ εύκολα βρίσκεις απλά εισιτήρια σε περιόδους που δεν ζητούν πολλοί.
Πραγματικά μπορεί κάποιος να εξαργυρώσει μίλια, εννοείται έγκαιρα, ακόμα και σε εορταστικές περιόδους, όπως για παράδειγμα την περίοδο των Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς?
Εκτός από την Miles & Bonus της Aegean γνωρίζετε μήπως αυτό μπορεί να γίνει και με τις Bonus κάρτες της Alpha Bank που έτσι και αλλιώς συνεργάζεται με την Aegean?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.759
Likes
15.392
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
να κάνω και εγώ μια χαζή ερώτηση που μου έκανε ένας φίλος και δεν ήξερα τι να του απαντήσω.
μπορεί κάποιος να μετατρέψει τα μίλια του, που προήλθαν από τους πόντους με τις αγορές του με την κάρτα της alphabank, ξανά σε πόντους ώστε να τους χρησιμοποιήσει για αγορές σε συμβεβλημένα καταστήματα??
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
να κάνω και εγώ μια χαζή ερώτηση που μου έκανε ένας φίλος και δεν ήξερα τι να του απαντήσω.
μπορεί κάποιος να μετατρέψει τα μίλια του, που προήλθαν από τους πόντους με τις αγορές του με την κάρτα της alphabank, ξανά σε πόντους ώστε να τους χρησιμοποιήσει για αγορές σε συμβεβλημένα καταστήματα??
Μπορείς να τους πάρεις ένα τηλέφωνο ή να τους στείλεις μήνυμα στο fb...
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.759
Likes
15.392
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Μπορείς να τους πάρεις ένα τηλέφωνο ή να τους στείλεις μήνυμα στο fb...
σ ευχαριστώ πολύ. αυτό θα κάνω.απλώς έλεγα μήπως το έχει κάνει κάποιος και έχω μια θετική ή αρνητική απάντηση
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.651
Likes
12.491
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
σ ευχαριστώ πολύ. αυτό θα κάνω.απλώς έλεγα μήπως το έχει κάνει κάποιος και έχω μια θετική ή αρνητική απάντηση
Πάντως γίνεται, παίρνοντας τους τηλέφωνο. Μου το είπαν σήμερα στην alphabank.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.099
Likes
41.346
Πραγματικά μπορεί κάποιος να εξαργυρώσει μίλια, εννοείται έγκαιρα, ακόμα και σε εορταστικές περιόδους, όπως για παράδειγμα την περίοδο των Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς?
Εκτός από την Miles & Bonus της Aegean γνωρίζετε μήπως αυτό μπορεί να γίνει και με τις Bonus κάρτες της Alpha Bank που έτσι και αλλιώς συνεργάζεται με την Aegean?
Ναι, το κάνω κάθε χρόνο από την αρχή του προγράμματος, μέχρι πέρσι με bonus και από πέρσι με μίλια.
Υπολόγισε και 3 μηνες νωρίτερα για να βρεις διαθεσιμότητα. Όσο αργείς ξεμένουν μόνο τα business και είναι απαγορευτικό το ποσό των bonus που απαιτούνται.
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.816
Ναι, το κάνω κάθε χρόνο από την αρχή του προγράμματος, μέχρι πέρσι με bonus και από πέρσι με μίλια.
Υπολόγισε και 3 μηνες νωρίτερα για να βρεις διαθεσιμότητα. Όσο αργείς ξεμένουν μόνο τα business και είναι απαγορευτικό το ποσό των bonus που απαιτούνται.
Σ' ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνιση.
Έχουν συγκεντρωθεί αρκετά μίλια και σήμερα συγκεκριμένα μιλάγαμε με ένα συνάδελφο και εκείνος μου έλεγε ότι κρίμα που δεν μπορούμε να τα εξαργυρώσουμε την περίοδο των εορτών (είναι και τέσσερα άτομα μαζί με τα παιδιά του) γιατί συνολικά και η πιστωτική και η Miles & Bonus τον καλύπτουν για ένα ταξίδι εξωτερικού.
Θα ξεκινήσουμε άμεσα για αναζήτηση εισιτηρίων για τις γιορτές.
Και πάλι σ' ευχαριστώ πολύ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.099
Likes
41.346
Θα δυσκολευτείτε αρκετά να κλείσετε 4 εισιτήρια σε ένα ταξίδι, εκτός αν κλείσετε ΠΑΡΑ πολυ νωρίς, ειδικά σε τόσο δημοφιλή χριστουγεννιάτικο προορισμό και μπορεί να βρειτε λιγότερα από 4 αν καθυστερήσετε.
Εγώ κλείνω 6 μήνες πριν για σιγουριά και αν ακυρώσω το ταξίδι μου παρακρατούν μόλις 20 ευρώ penalty και επιστρέφονται τα μίλια/ bonus.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.081
Likes
2.495
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Για κάποιο λόγο που δε καταλαβαίνω, σήμερα που μπαίνω στο λογαριασμό μου miles & bonus στο σάιτ της aegean, στην "Εξαργύρωση μιλίων" δε μου εμφανίζει καθόλου επιλογή εξαργύρωσης (δηλαδή να δω τι μίλια είναι διαθέσιμα σε πτήσεις κλπ.) ως συνήθως, παρά αναγράφεται μόνο το "Star alliance upgrade award"! (Να πω ότι έπονται κάποιες πτήσεις με μίλια από Aegean μέσα στη χρονιά αλλά δε θέλω να κάνω upgrade).

Και σε σας αυτό συμβαίνει? Μπορείτε να δείτε και σεις και να μου πείτε αν είναι γενικό το θέμα (που λογικά θα είναι)?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.759
Likes
15.392
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
και σε μένα το ίδιο συμβαίνει.
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.816
Για κάποιο λόγο που δε καταλαβαίνω, σήμερα που μπαίνω στο λογαριασμό μου miles & bonus στο σάιτ της aegean, στην "Εξαργύρωση μιλίων" δε μου εμφανίζει καθόλου επιλογή εξαργύρωσης (δηλαδή να δω τι μίλια είναι διαθέσιμα σε πτήσεις κλπ.) ως συνήθως, παρά αναγράφεται μόνο το "Star alliance upgrade award"! (Να πω ότι έπονται κάποιες πτήσεις με μίλια από Aegean μέσα στη χρονιά αλλά δε θέλω να κάνω upgrade).

Και σε σας αυτό συμβαίνει? Μπορείτε να δείτε και σεις και να μου πείτε αν είναι γενικό το θέμα (που λογικά θα είναι)?
Το είχα προσέξει και εγώ την περασμένη εβδομάδα, αλλά ψάχνοντας την σελίδα της Aegean είδα ότι για να κάνεις αίτηση εξαργύρωσης μιλίων σου ανοίγει η επιλογή διαφορετικά.
Αφού κάνεις log in στη σελίδα των Miles & Bonus και ανοίξει η κεντρική σελίδα, πας επάνω που παρουσιάζεται το όνομα σου και αφού κλικάρεις το δεξί βελάκι σου εμφανίζεται η επιλογή εξαργύρωσης μιλίων.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.242
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
newrevie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom