Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

pan82

Member
Μηνύματα
623
Likes
774
Διαπιστωνω μολις οτι εχω κανει κοτσαναρα και εχω κλεισει κατα λαθος αλλη ωρα πτησης με τον συνταξιδιωτη μου γιατι εκλεισα χωριστα. Παω να κανω αλλαγη το εισιτηριο μου, τρωω error.
Παιρνω τηλ Aegean μου λεει αλλαζουμε την ωρα πτησης σας, αλλα λογω της προσφορας που τρεχει με το 20% και επειδη γινεται επανεκδοση ,σας δινουμε πισω το 20% των μιλιων αφου ειχατε κλεισει προ προσφορας. Αν ομως ξαναπειραξετε την πτηση μετα τις 6 Φλεβαρη, θα σας ξαναχρεωσουμε το 20% που σας επιστρεφουμε.

Αυτα....
Edit: μπηκαν αμεσα στον λογαριασμο μου. Παω να δω αν μπορω να πειραξω κι αλλα εισιτηρια και βγαζει error. Ξερω, ειμαι απαισια.
Και δε σου ζήτησαν 20ρικο για να σου κάνουν αλλαγή στη πτήση;;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.999
Και δε σου ζήτησαν 20ρικο για να σου κάνουν αλλαγή στη πτήση;;
Αφου δικαιουμαι δωρεαν. Δεν φταιω εγω που η εταιρεια εδω και μηνες εχει προσλαβει τον μπατζανακη του ξαδερφου απο το χωριο και βγαζει error στις αλλαγες.
 
D

Delmem38110

Guest
Αγαπητό μας μέλος,

Στο Miles+Bonus, προσαρμόζουμε το πρόγραμμά μας, με στόχο να διασφαλίσουμε την παροχή σταθερά υψηλής ποιότητας υπηρεσιών στα μέλη που επιλέγουν συστηματικά την AEGEAN και την Olympic Air και μας τιμούν με την εμπιστοσύνη τους.

Από 01.06.23, προχωράμε σε αλλαγή των κανόνων διατήρησης και αναβάθμισης βαθμίδας, ανάλογα με την πτητική σας δραστηριότητα, και με γνώμονα - πάντα - το δικό σας όφελος.

Η αλλαγή επηρεάζει αποκλειστικά τα μέλη που δεν συμπληρώνουν τον απαιτούμενο αριθμό πτήσεων με την AEGEAN ή την Olympic Air, εντός 12 μηνών.

κάτι ετοιμάζουν και η σελίδα τους δεν είναι προσβάσιμη προς το παρόν.

https://el.aegeanair.com/milesandbonus/news/2023/tier_rules_update/

Αναβάθμιση στη Silver βαθμίδα

Για να φτάσετε τη Silver βαθμίδα, χρειάζεται να συγκεντρώσετε, μέσα στην περίοδο της βαθμίδας σας, 12.000 μίλια αναβάθμισης πραγματοποιώντας τουλάχιστον 2 πτήσεις με AEGEAN και/ή Olympic Air, ή συνολικά 35.000 μίλια αναβάθμισης, ανεξάρτητα από τη συνεργαζόμενη αεροπορική εταιρία.

Διατήρηση της Silver βαθμίδας

Για να διατηρήσετε τη Silver βαθμίδα σας, χρειάζεται να συγκεντρώσετε, μέσα στην περίοδο της βαθμίδας σας, 8.000 μίλια αναβάθμισης πραγματοποιώντας τουλάχιστον 2 πτήσεις με AEGEAN και/ή Olympic Air, ή συνολικά 35.000 μίλια αναβάθμισης, ανεξάρτητα από τη συνεργαζόμενη αεροπορική εταιρία.

Αναβάθμιση στη Gold βαθμίδα

Για να αναβαθμιστείτε από τη Silver στη Gold βαθμίδα, χρειάζεται να συγκεντρώσετε, μέσα στην περίοδο της βαθμίδας σας, 24.000 μίλια αναβάθμισης πραγματοποιώντας τουλάχιστον 4 πτήσεις με AEGEAN και/ή Olympic Air, ή συνολικά 70.000 μίλια αναβάθμισης, ανεξάρτητα από τη συνεργαζόμενη αεροπορική εταιρία.

Διατήρηση της Gold βαθμίδας

Για να διατηρήσετε τη Gold βαθμίδα σας, χρειάζεται να συγκεντρώσετε 12.000 μίλια αναβάθμισης, μέσα στην περίοδο της βαθμίδας σας, συμπεριλαμβανομένων τουλάχιστον 4 πτήσεων με AEGEAN και/ή Olympic Air, είτε να έχετε συγκεντρώσει 70.000 μίλια αναβάθμισης, ανεξάρτητα από την εταιρία με την οποία πραγματοποιήσατε τις πτήσεις σας.
 
Last edited by a moderator:

cool_alex

Member
Μηνύματα
33
Likes
66
We would like to inform you that as of 01.06.23, the rules policy related to tier retention and upgrade will be updated as follows:

Upgrade to Silver tier

To reach the Silver tier, all you need to do is fly with AEGEAN and/or Olympic Air at least twice and earn 12,000 tier miles within 12 months, or collect a total of 35,000 tier miles regardless the airline you choose to fly with.

Silver tier retention

To retain your Silver tier, you have a fixed 12-month period from the date of your tier upgrade or renewal, to collect 8,000 tier miles including 2 flights with AEGEAN and/or Olympic Air, or collect a total of 35,000 tier miles, regardless the airline you choose to fly with.

Upgrade to Gold tier

To upgrade from Silver to Gold tier, all you need to do is fly with AEGEAN and/or Olympic Air at least four times and earn 24,000 tier miles within 12 months, or collect a total of 70,000 tier miles, regardless the airline you choose to fly with.

Gold tier retention

To retain your Gold tier, you have a fixed 12-month period from the date of your tier upgrade or renewal, to collect 12,000 tier miles including 4 flights with AEGEAN and/or Olympic Air, or collect a total of 70,000 tier miles, regardless the airline you choose to fly with.
 
D

Delmem38110

Guest
με λίγα λόγια πετσοκόβουν αυτούς που πετάνε με την συμμαχία αυξάνοντας τα μίλια σε 70κ διαφορετικά δεν αλλάζει κάτι για αυτούς που χρησιμοποιούν την αιγαίου καλη κίνηση για να τους κάνει πελάτες της..
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Διαπιστωνω μολις οτι εχω κανει κοτσαναρα και εχω κλεισει κατα λαθος αλλη ωρα πτησης με τον συνταξιδιωτη μου γιατι εκλεισα χωριστα. Παω να κανω αλλαγη το εισιτηριο μου, τρωω error.
Παιρνω τηλ Aegean μου λεει αλλαζουμε την ωρα πτησης σας, αλλα λογω της προσφορας που τρεχει με το 20% και επειδη γινεται επανεκδοση ,σας δινουμε πισω το 20% των μιλιων αφου ειχατε κλεισει προ προσφορας. Αν ομως ξαναπειραξετε την πτηση μετα τις 6 Φλεβαρη, θα σας ξαναχρεωσουμε το 20% που σας επιστρεφουμε.

Αυτα....
Edit: μπηκαν αμεσα στον λογαριασμο μου. Παω να δω αν μπορω να πειραξω κι αλλα εισιτηρια και βγαζει error. Ξερω, ειμαι απαισια.
Αν ολοι οι πελατες ηταν σαν εσενα, θα το κλειναν το μαγαζι! Δεν παιζεσαι πχια...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.999
Αν ολοι οι πελατες ηταν σαν εσενα, θα το κλειναν το μαγαζι! Δεν παιζεσαι πχια...
Δεν ειμαι μονοφαγου ομως.
Αποψε το σαιτ ειναι νεκρο. Ευκαιρια να κανει οποιος θελει επανεκδοση.
 

Zinoviap

Member
Μηνύματα
53
Likes
62
Καλησπερα σε όλους
Παρελαβα την προηγουμενη βδομαδα τη aegean bonus κάρτα μου κ την ενεργοποίησα κ σήμερα λοιπόν έκανα την πρώτη μετατροπή απο πόντους σε μιλια
Μετετρεψα 584 πόντους με αναλογια 4:5 δλδ 730
Λόγω της ενέργειας που τρέχει δεν θα έπρεπε να παρω άλλα 146 (20%);
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
το λένε στους όρους της ενέργειας, τα επιπλέον μίλια μπαίνουν μετά.
 

Zinoviap

Member
Μηνύματα
53
Likes
62
Βαριέμαι να ψάχνω το μήνυμα αλλά κα΄ποιος είχε εξηγήσει (αν θυμάμαι καλά) πως αν συμπληρώσω το όριο για να παραμείνω Gold πριν την ώρα μου (πριν το πέρας του δωδεκαμήνου), τα μίλια που μαζεύω μέχρι το δωδεκάμηνο μετράνε για την επόμενη χρονιά;

Δηλαδή εγώ κανονικά πρέπει να μαζέψω 12.000 μέχρι τον Ιούλιο. Απ 'ο,τι φαίνεται θα τα έχω μαζέψει μέσα στον Απρίλιο. Ό,τι μαζεύω από Απρίλιο και πέρα πάει στο βρόντο ή μετράει στα επόμενα 12.000;
Αν κ είμαι καινουρια στο mile hunting καταλαβα το εξης
Τα μιλια που θα μαζεψεις απο τον απριλιο κ μετα θα μετρανε, αλλα το νεο 12μηνο θα ξεκιναει Απριλιο 23 κ θα πρεπει να μαζεψεις τα απαραιτητα μίλια ως τον Απριλιο του 24
Το συμπερασμα αυτο το έβγαλα γιατί σμρ έλαβα 8000 μίλια αναβάθμισης απο κάρτα που αιτήθηκα κ έγινα silver
Χρειαζομουν 5500 εως τον μαρτιο για να γινει αυτο ( να φτασω τις 9000 της αναβαθμισης σε σιλβερ). Άρα περισσευαν 2500
Τώρα μου γραφει οτι για να διατηρησω την βαθμιδα μου δλδ για να φτασω τα 8000 χρειαζομαι 5500 εως τον ιανουαριο του 24. Προφανως μέτρησαν τα ρεστα των μιλιων καλωσορίσματος κ δεν πήγαν στο βρόντο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.187
Μηνύματα
883.361
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom