Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Καλησπερα σε όλους
Παρελαβα την προηγουμενη βδομαδα τη aegean bonus κάρτα μου κ την ενεργοποίησα κ σήμερα λοιπόν έκανα την πρώτη μετατροπή απο πόντους σε μιλια
Μετετρεψα 584 πόντους με αναλογια 4:5 δλδ 730
Λόγω της ενέργειας που τρέχει δεν θα έπρεπε να παρω άλλα 146 (20%);
Το 20% θα μπει σε 2-3 μέρες.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Αν κ είμαι καινουρια στο mile hunting καταλαβα το εξης
Τα μιλια που θα μαζεψεις απο τον απριλιο κ μετα θα μετρανε, αλλα το νεο 12μηνο θα ξεκιναει Απριλιο 23 κ θα πρεπει να μαζεψεις τα απαραιτητα μίλια ως τον Απριλιο του 24
Το συμπερασμα αυτο το έβγαλα γιατί σμρ έλαβα 8000 μίλια αναβάθμισης απο κάρτα που αιτήθηκα κ έγινα silver
Χρειαζομουν 5500 εως τον μαρτιο για να γινει αυτο ( να φτασω τις 9000 της αναβαθμισης σε σιλβερ). Άρα περισσευαν 2500
Τώρα μου γραφει οτι για να διατηρησω την βαθμιδα μου δλδ για να φτασω τα 8000 χρειαζομαι 5500 εως τον ιανουαριο του 24. Προφανως μέτρησαν τα ρεστα των μιλιων καλωσορίσματος κ δεν πήγαν στο βρόντο
Τίποτα από τα παραπάνω δεν ισχύει για την αννανέωση του gold, sorry.
 

Zinoviap

Member
Μηνύματα
53
Likes
61
Τίποτα από τα παραπάνω δεν ισχύει για την αννανέωση του gold, sorry.
Για αυτο ανεφερα αναλυτικα πως εφτασα σε αυτο το συμπερασμα, αναφέροντας την βαθμιδα σιλβερ
Χρειαζομαι πολλα ταξιδια για να φτασω στην gold🤓
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
6.647
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Αποδόθηκε ήδη σε σένα; Επειδή στους όρους γράφουν για 10 μέρες μετά την λήξη της προθεσμίας.
Όντως στους όρους λέει έως και 10 μέρες μετά τις 17/2. Άρα θέλει λίγο υπομονή.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι

Marios_K

Member
Μηνύματα
68
Likes
185
Καλησπέρα,

Σαν silver μέλος από τον 9ο/2022 ζήτησα αναβαθμιση θέσης βάση των 2 κουπονιών για πτήση που θα γίνει τον 12/2023 και μου είπαν τα κλασικά για λίστα αναμονης και θα δούμε. Κανένα πρόβλημα λέω απλά να μάθω εάν πχ γίνει η αναβάθμιση μετά τον 9ο/2023 όπου θα έχουν χάσει την ισχύ τους τα 2 κουπόνια και θα έχουν έρθει τα νέα θα μου εξαργυρώσουν τα νεα? Η απάντηση της Aegean "προφανώς ναι". Δηλαδή η τακτική τους είναι τρομερή, ακόμα και να θέλουν να κανουν την αναβάθμιση προφανώς θα την αφήσουν για τελευταία στιγμή ώστε να μου πάρει τα νέα κουπόνια......

Σε γενικές γραμμές όσοι είστε silver σας περνάνε τις αναβαθμίσεις και αν ναι πόσο πριν τη πτηση?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
Κερδίστε x2 μίλια σε 10 επιλεγμένους συνεργάτες του Miles+Bonus!

https://el.aegeanair.com/milesandbonus/news/2023/double_miles_feb23/

Κι ότι ήθελα να κάνω μια βόλτα από τα Marks & Spencer...
Ελεος, ψωνισα στην αρχη των εκπτωσεων. Παω να στοκαρω τσιψ απο φακες για το 6μηνο, που δεν αρεσουν στη @Sassenach77 :D
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Καλησπέρα,

Σαν silver μέλος από τον 9ο/2022 ζήτησα αναβαθμιση θέσης βάση των 2 κουπονιών για πτήση που θα γίνει τον 12/2023 και μου είπαν τα κλασικά για λίστα αναμονης και θα δούμε. Κανένα πρόβλημα λέω απλά να μάθω εάν πχ γίνει η αναβάθμιση μετά τον 9ο/2023 όπου θα έχουν χάσει την ισχύ τους τα 2 κουπόνια και θα έχουν έρθει τα νέα θα μου εξαργυρώσουν τα νεα? Η απάντηση της Aegean "προφανώς ναι". Δηλαδή η τακτική τους είναι τρομερή, ακόμα και να θέλουν να κανουν την αναβάθμιση προφανώς θα την αφήσουν για τελευταία στιγμή ώστε να μου πάρει τα νέα κουπόνια......

Σε γενικές γραμμές όσοι είστε silver σας περνάνε τις αναβαθμίσεις και αν ναι πόσο πριν τη πτηση?
Πριν χρησιμοποιήσεις κουπόνια αναβάθμισης, μπορείς να τσεκάρεις online αν υπάρχει διαθεσιμότητα στην πτήση που σε ενδιαφέρει (αν υπάρχουν θέσεις για να κλείσεις με μίλια σε business class, υπάρχουν και για αναβάθμιση). Προτείνω να μην προσπαθείς καν με τη λίστα αναμονής και μόνο να αναβαθμίζεις πτήσεις όπου υπάρχει διαθεσιμότητα για άμεση αναβάθμιση χωρίς λίστα.
Βέβαια, ακόμα και τότε, κάτι άλλαξαν πέρισυ και το re-issue του εισιτηρίου δε γίνεται πια αμέσως. Το κουπόνι θα πάνε να το πάρουν οοοοοόποτε αποφασίσουν να το κάνουν, συνήθως αρκετές εβδομάδες μετά. Πήγαν να μου φάνε 4 κουπόνια έτσι (καθυστερώντας το reissue για μετά την ανανέωση της κάρτας), αλλά τους έκραξα (τι έφταιγα εγώ που έκαναν βδομάδες για το reissue;) και μου τα επέστρεψαν.
 

giorangelo

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Καλησπέρα,

Σαν silver μέλος από τον 9ο/2022 ζήτησα αναβαθμιση θέσης βάση των 2 κουπονιών για πτήση που θα γίνει τον 12/2023 και μου είπαν τα κλασικά για λίστα αναμονης και θα δούμε. Κανένα πρόβλημα λέω απλά να μάθω εάν πχ γίνει η αναβάθμιση μετά τον 9ο/2023 όπου θα έχουν χάσει την ισχύ τους τα 2 κουπόνια και θα έχουν έρθει τα νέα θα μου εξαργυρώσουν τα νεα? Η απάντηση της Aegean "προφανώς ναι". Δηλαδή η τακτική τους είναι τρομερή, ακόμα και να θέλουν να κανουν την αναβάθμιση προφανώς θα την αφήσουν για τελευταία στιγμή ώστε να μου πάρει τα νέα κουπόνια......

Σε γενικές γραμμές όσοι είστε silver σας περνάνε τις αναβαθμίσεις και αν ναι πόσο πριν τη πτηση?
για πτήση που έκλεισα τον Ιανουαριο για να πραγματοποιηθει Απρίλιο επραξα το ίδιο. μου ανεφεραν λιστα αναμονης, ωστοσο περίπου 10 μερες μετά εγκρίθηκε.
 

Zinoviap

Member
Μηνύματα
53
Likes
61
Στις πτησεις που κλείνουμε με award miles παίρνουμε τα μίλια αναβαθμισης όπως αν πληρωναμε με χρήματα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.656
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom