Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Μηνύματα
64
Likes
26
Ταξίδι-Όνειρο
Kashmir
Η Aegean Bonus Visa της Alpha Bank δεν έχει συνδρομή αν οι ετήσιες αγορές είναι +2.000 Ευρώ.
Δεν νομιζω να ξοδεψω τοσα μεσω καρτας...Η aegean της πειραιώς; Επίσης για αγορές πχ από σουπερμαρκετ μαζευω πόντους;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Εχει Aegean η Περαιώς;Δεν νομίζω.Μάλλον την μπερδεύεις με Miles+More της Lufthansa που έχει η Πειραιώς.
 
Μηνύματα
64
Likes
26
Ταξίδι-Όνειρο
Kashmir
Με λίγα λόγια ποια είναι η κατάσταση ...Αεροπορικα θα πηγαινω ερχομαι μυτιληνη θεσσαλονικη 5-6 φορές τον χρόνο και κανα 1-2 φορές η οικογένεια μου... άντε και κανα ταξίδι στο εξωτερικο ...Ποια κάρτα προτείνεται και συμφέρει να μπω στην διαδικασια αυτη;

Εχει Aegean η Περαιώς;Δεν νομίζω.Μάλλον την μπερδεύεις με Miles+More της Lufthansa που έχει η Πειραιώς.
Μπορεί..γενικα εχω μπερδευτει λιγο...Η lufthansa ομως συνεργαζεται με aegean... Αυτή η κάρτα έχει συνδρομή;
 
Last edited by a moderator:

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Αφού θα πετάς κυρίως εσωτερικό να γραφτείς στο πρόγραμμα της Aegean και να πάρεις και την κάρτα της Αλφα(24 Ευρώ είναι νομίζω ή συνδρομή) αν σε συμφέρει.
 
Μηνύματα
64
Likes
26
Ταξίδι-Όνειρο
Kashmir
Μόλις έκανα εγγραφή στην miles bonus στην aegean...όπως διάβασα την κάρτα την παίρνω με το πρωτο ταξιδι που θα κάνω..ή την εκτυπώνω; σε αυτη την καρτα μαζευω μιλια που μπορώ να εξαργυρώσω;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Μόλις έκανα εγγραφή στην miles bonus στην aegean...όπως διάβασα την κάρτα την παίρνω με το πρωτο ταξιδι που θα κάνω..ή την εκτυπώνω; σε αυτη την καρτα μαζευω μιλια που μπορώ να εξαργυρώσω;
Εκτύπωσε το e-mail που πήρες μέχρι να στείλουν την κάρτα μετά το πρώτο ταξίδι.Μαζεύεις μίλια εξαργύρωσης(από πτήσεις και άλλα όπως κράτηση ξενοδοχείων από booking,ενοικίαση αυτοκοκινήτου κτλ) και μίλια αναβάθμισης.Αν συγκεντρώσεις σε ένα χρόνο 12000 μίλια αναβάθμισης περνάς στην επόμενη βαθμίδα και τα μίλια της οικογένειας σου(αν γραφτούν και αυτοί) συγκεντρώνονται στον λογαριασμό σου.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Μόλις έκανα εγγραφή στην miles bonus στην aegean...όπως διάβασα την κάρτα την παίρνω με το πρωτο ταξιδι που θα κάνω..ή την εκτυπώνω; σε αυτη την καρτα μαζευω μιλια που μπορώ να εξαργυρώσω;
Εντομεταξυ περασε κ τα μιλια απ τα προσφατα ταξιδια σου αν εχεις κρατησει τον αριθμο εισιτηριου
 

sdoros

Member
Μηνύματα
81
Likes
46
Εχω μαζέψει τα μίλια με το παραπάνω για να διατηρήσω την silver βαθμίδα , αλλά δύσκολο να φτάσω τα υπόλοιπα για την gold παρόλο που θα κάνω και άλλα ταξίδια .

Απο ότι κατάλαβα ,αυτά τα παραπάνω μίλια απλα χάνονται όταν κλείσεις χρόνο και μηδενιστούν .

Έτσι δεν σου δίνουν κίνητρο να χρησιμοποιήσεις την Aegean.
Με το προηγούμενο σύστημα νομίζω μέτραγαν οι 12 τελευταίοι μήνες .
Όταν άλλαζε ο μήνας , αφαιρούσαν τα μίλια του περσινού μήνα.
Τώρα μηδενίζουν καθε χρόνο συγκεκριμένη ημερομηνία .

Κάνω λάθος ;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Δεν κάνεις λάθος.Είναι 12 μήνες από την ημερομηνία αναβάθμισης ή ανανέωσης τής βαθμίδας.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.839
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
μπορω να μεταφερω ενα μερος απο ποντους που υπαρχουν στην πιστωτικη καρτα aegean bonus στα μιλια ??? εαν ναι τι πρεπει να κανω ??
τελικά η ερώτηση του ELGEO2 δεν απαντιέται ?????
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom