Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
Δυστυχώς δεν ξέρω άμα γίνεται να δει κανείς τους πόντους από κάθε συναλλαγή ξεχωριστά κάπου..κανονικά θα έπρεπε όμως..και εγώ σύνολα βλέπω.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
μπαίνεις στον λογαριασμό σου, πας στις
Οι πληροφορίες του λογαριασμού μου και από κάτω που λέει οι κινήσεις μου και βλέπεις τα μίλια εξαργύρωσης που έχεις και πότε χρεώθηκαν.
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
μπαίνεις στον λογαριασμό σου, πας στις
Οι πληροφορίες του λογαριασμού μου και από κάτω που λέει οι κινήσεις μου και βλέπεις τα μίλια εξαργύρωσης που έχεις και πότε χρεώθηκαν.
Μάλλον αναφέρεσαι στον λογαριασμό της Aegean όπου μπαίνεις και βλέπεις πότε πιστώθηκαν τα μίλια.Εμείς λέμε για τις συναλλαγές που κάνει κανείς με τις κάρτες alpha bonus όπου κερδίζεις πόντους και στην συνέχεια μεταφέρονται στην Aegean και μετατρέπονται σε μίλια.:)
 

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
Ευχαριστώ πολύ @makisg αυτό θα είναι το επόμενό μου βήμα! Προς το παρόν ψάχνω τους πόντους όπως είπε κ ο @galoz! Πήρα τηλέφωνο στην άλφα κ μού είπαν πως μόνο συνολικά μπορούμε να δούμε τους πόντους, αναλυτικά μόνο εκείνοι τους βλέπουν. Στην pizza hut μού υπολόγισαν 1 πόντο για κάθε ευρώ κ ψάχνουν να βρουν γιατί δεν ήταν επί 2 κ θα με πάρουν τηλ. Το αναφέρω για να το έχετε κ οι υπόλοιποι υπόψιν σας.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Η Aegean έχει συνεργάτες στην Ελλάδα ορισμένα ξενοδοχεία(πχ Electra) από τα οποία παίρνεις μίλια ανάλογα τον αριθμό των διανυκτερεύσεων(πχ 1000 μίλια για +3 διανυκτερεύσεις).Αρκεί να δείξεις την κάρτα σου στο check-in.
Αν κλείσεις τα συγκεκριμένα ξενοδοχεία μέσω booking(από το site της Aegean) παίρνεις τα μίλια δύο φορές;Δηλαδή το ποσό της κράτησης χ 2 όπως σε όλες τις κρατήσεις ξενοδοχείων + τα μίλια με βάση τις διανυκτερεύσεις;Η μία φορά(ίσως τα περισσότερα μίλια);Ξέρει κανείς;
Απαντώ στον εαυτό μου(πρωτότυπο....).Απλά για να το δουν και άλλοι που ίσως ενδιαφέρονται.

Τα μίλια πιστώνονται δύο φορές.Μια(γρήγορα) για την κράτηση μέσω booking και μια δεύτερη(αργά και αφού στείλεις αντίγραφο του λογαριασμού) για τα μίλια του ξενοδοχείου σαν συνεργάτη του προγράμματος(ανάλογα με τις διανυκτερεύσεις).
 

sdoros

Member
Μηνύματα
81
Likes
46
http://el.about.aegeanair.com/media...content=banner1&utm_campaign=HEXGoldPromotion

Καλό το Heathrow express , αλλά για 10 λεπτά
γρηγορότερα πληρώνεις τα διπλάσια .
Αν φυσικά κατέβεις στην αποβάθρα και μόλις έφυγε το connect , τότε γλιτωνεις κανά 40λεπτο.


''Δωρεάν αναβάθμιση θέσης στις μετακινήσεις σας στο Heathrow Express!

Ως Gold μέλος της Star Alliance, μπορείτε τώρα να επωφεληθείτε από τη δωρεάν αναβάθμιση κατηγορίας θέσης στη Business First σε όλα τα τρένα του Heathrow Express – τη γρηγορότερη σιδηροδρομική σύνδεση μεταξύ του κενρικού Λονδίνου και του Terminal 2 στο Heathrow. ''
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Νέος συνεργάτης τα Fiorissimo-Boloonissimo.Μπορείς να κερδίσεις μίλια με αναλογία 1 Ευρώ = 1 μίλι αγοράζοντας λουλούδια και δώρα.Επίσης έχει εκπτώσεις και εξαργύρωση μιλίων.Λεπτομέρειες στο site της Α3.
 

DELIDEB

Member
Μηνύματα
70
Likes
102
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
Νέες πτήσεις "happy miles" για το διάστημα από: 01.03.2016 έως 31.05.2016.

http://el.aegeanair.com/milesandbonus/about-the-program/happy-miles/

Για τους προορισμούς εξωτερικού εξαιρούνται:
- 18.03.2016-04.04.2016
- 22.04.2016-09.05.2016

Για τους προορισμούς εσωτερικού εξαιρούνται:
- 22.04.2016-09.05.2016
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.748
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
εμεις ακομη περιμενουμε να πιστωθουν τα μιλια απο τη εκδρομη στη Μονζαμβικη....με τις Τουρκικες αερογραμμες...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
εμεις ακομη περιμενουμε να πιστωθουν τα μιλια απο τη εκδρομη στη Μονζαμβικη....με τις Τουρκικες αερογραμμες...
Και θα περιμενετε στο διηνεκες αν ηταν ο συνηθης οικονομικος ναυλος που δινει 0 μιλια.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.748
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Και θα περιμενετε στο διηνεκες αν ηταν ο συνηθης οικονομικος ναυλος που δινει 0 μιλια.
δεν ηταν οικονομικος ναυλος και σε μια συνταξιδιωτισα πιστωθηκε μονο το πηγαινε 2400 μιλια ετσι τςη ειπαν στο τηλ πως τα 2400 αναλογουν στο πηγαινε μονο...τι να πω..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
δεν ηταν οικονομικος ναυλος και σε μια συνταξιδιωτισα πιστωθηκε μονο το πηγαινε 2400 μιλια ετσι τςη ειπαν στο τηλ πως τα 2400 αναλογουν στο πηγαινε μονο...τι να πω..
Επιβεβαιωσε πρωτα οτι το booking class του δικου σου εισητηριου δινει μιλια απο το σαιτ τους κ μετα συμπληρωσε την αιτηση ον λαιν. Απαντουν πολυ γρηγορα συνηθως.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom