Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
"preferential access is provided at qantas.com and from Qantas Telephone Sales and Qantas offices"
Είναι επειδή κι αυτοί κάνουν το σύστημα με τη waitlist.

(γίνεται κι ένα άλλο ισοδύναμο, να κρατάνε τα premium awards σε χωριστό booking class με sales conditions, όπως κάνουν οι Αμερικανοί)
Οπως ειδες στα φορα και σε ιταλικα ακομα δεν μιλουν για waiting list αλλα οτι βλεπουν διαφορετικη διαθεσιμότητα αναλογα με το στατους. Δεν ειναι σαφες αυτο?
http://thepointsguy.com/2015/06/award-availability-united-cards/
 

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος που μπορώ να δω πότε λήγουν τα μίλια που έχω συγκεντρώσει στην aegean...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.974
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Οπως ειδες στα φορα και σε ιταλικα ακομα δεν μιλουν για waiting list αλλα οτι βλεπουν διαφορετικη διαθεσιμότητα αναλογα με το στατους. Δεν ειναι σαφες αυτο?
http://thepointsguy.com/2015/06/award-availability-united-cards/
Δε με ενδιαφέρει τι λένε στα ιταλικά φόρα. Δεν ξέρουν παραπάνω. Οπως έγραψα ήδη παραπάνω, η united χρησιμοποιεί πολλαπλά booking classes.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δε με ενδιαφέρει τι λένε στα ιταλικά φόρα. Δεν ξέρουν παραπάνω. Οπως έγραψα ήδη παραπάνω, η united χρησιμοποιεί πολλαπλά booking classes.
Γραφε οτι θες. η ουσια δεν αλλαζει: Ειναι σαφες οτι η διαθεσιμότητα των awards εξαρταται απο το στατους που εχεις. Γι αυτο τα υψηλα στατους δεν κλείνουν ποτε ον λαιν αλλα παιρνουν τηλ. Κοινο μυστικο.
Το ιδιο θα εκανα και στην aegean. Αν ειχα υψηλο στατους θα επαιρνα τηλ αλλιως θα δοκιμαζα παλι 1-2 μήνες πριν την πτηση.
 

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Έχω ακούσε ότι σε 2 χρόνια από την απόκτησή τους λήγουν/μηδενίζονται..Δεν ισχύει?
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Μιας και νεος σε miles&bonus γνωριζει κανενας γιατι στη πτηση Αθηνα-Φρανκφουρτη εχει εισιτηρια εξαργυρωσης μεχρι τελη Μαρτιου και μετα οποτε και να επιλεξεις μεχρι και Οκτωβριο σου βγαζει θεσεις μονο με ανταποκριση μεσω θεσσαλονικης; Ειναι δυνατον να εχουν τελειωσει ολες οι θεσεις και στο πηγαινε και στο ελα; Σημειωνω οτι υπαρχει καθημερινη πτηση απευθειας
Επειδή με προβλημάτισες, έριξα μια ματιά στο δρομολόγιο που λες μετ' επιστροφής ενδεικτικά για έως και Ιούνιο (είπες ότι βλέπεις ως τέλη Μαρτίου μόνο να έχει έτσι?) κ μου εμφανίζει μια χαρά και απευθείας πτήσεις (όχι για κάθε μέρα όμως, αλλά είναι λογικό αυτό νομίζω)

Ενημερωτικά, επειδή υπάρχει μια διαφωνία περί στάτους εγώ είμαι BLUE member, αλλά έχω μαζέψει πολλά μίλια λόγω Alpha Bank Προθεσμιακού (που σημαίνει ότι τα μίλια που μαζεύω δεν με αναβαθμίζουν). Οπότε δεν τίθεται -στην Aegean τουλάχιστον- θέμα να μη βρεις μίλια λόγω στάτους
 

Nefeli4

Member
Μηνύματα
27
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Κύπρος
Καλησπέρα, που ακριβώς βλέπουμε τη διαθεσιμότητα και με εξαργύρωση bonus πόντων; μπορείτε να μου πείτε έχω και bonus κάρτα της alpha περίπου 8750 πόντους...
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Καλησπέρα, που ακριβώς βλέπουμε τη διαθεσιμότητα και με εξαργύρωση bonus πόντων; μπορείτε να μου πείτε έχω και bonus κάρτα της alpha περίπου 8750 πόντους...
Καλησπέρα, αν δεν έχεις κάρτα μιλίων της Aegean κι έχεις μόνο κάρτα μπόνους της Alpha, μπορείς να δεις εδω https://www.alphabonus.gr/default.asp?pid=5&dlink=87
(ελπίζω να λειτουργεί το link, αλλιώς κοίτα στο σάιτ της Alpha bonus όσον αφορά τον συνεργάτη Aegean θα σου βγάλει αναλυτικά πόσοι πόντοι χρειάζονται για να εξαργυρώσεις)

Πάντως με τους πόντους που έχεις μόνο εσωτερικό πας μετ΄επιστροφής (και σε επιλεγμένους προορισμούς). Δε γνωρίζω δυστυχώς αν μπορείς να τους χρησιμοποιήσεις για ένα εισιτήριο (μετάβασης)

Ελπίζω να σε βοήθησα
 

Nefeli4

Member
Μηνύματα
27
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Κύπρος
taxidiara, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
Έχω κάρτα μιλίων της aegean με περίπου 7500 πόντους.
Θα δω με τη διαδικασία πως είναι, αλλά δυστυχώς οι φόροι είναι πολλοί
και γλιτώνουμε ελάχιστα στο τέλος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.640
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom