Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αναρωτιεμαι γιατι συνεχιζεις να το ποσταρεις, αφου μια απλη αναζητηση για τη Μεγαλη Εβδομαδα δινει ακομη διαθεσιμοτητα σε εισιτηρια και απλα δεν εχεις παρα να πατησεις το κουμπι.
Aν δεν κατάλαβες τι συζητάμε προσπαθούμε να εξηγήσουμε στον άνθρωπο γιατί του ζητάνε περισσότερους φόρους και μίλια για να πετάξει συγκεκριμένες ημερομηνίες. Μία λοιπόν παράμετρος είναι η ύπαρξη περιόδου black-out για τμήμα της περιόδου που θέλει να πετάξει. Εσύ τώρα λες ότι πετάς με awards επειδή έχεις τη δυνατότητα να κλείνεις ένα χρόνο πριν. Kι εγώ έχω κλείσει award σε περίοδο black-out, αυτό όμως δε σημαίνει ότι αυτό θα συμβαίνει πάντα και για όλους τους προορισμούς ή ότι όποτε γουστάρουν στην Aegean δε θα σταματήσουν να προσφέρουν τέτοια εισιτήρια για τις συγκεκριμένες περιόδους.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Αυτη τη στιγμη ας πουμε εχει διαθεσιμοτητα τυχαια κοιτωντας Αθηνα Μιλανο με Aegean και τη Μεγαλη Εβδομαδα και 12-16 Αυγουστου.
Η ιδεα να αποθαρρυνουμε τον κοσμο ενω εχει awards, γιατι ΜΠΟΡΕΙ καποτε η Aegean να τηρησει την black out περιοδο, δεν νομιζω οτι ταιριαζει σε αυτο το φορουμ.
Εισιτηρια υπαρχουν ακομη σε πολλους προορισμους, προφανως δεν εχει για εκει που κοιταξε ο φιλος.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δεν έχει να πει κάτι αυτό που λες. Κι εγώ ήθελα να επιστρέψω πασχαλιάτικα από εξωτερικό και δεν υπήρχαν καθόλου awards μήνες πριν και ούτε εμφανίστηκαν ποτέ άρα για τη συγκεκριμένη πτήση το black-out ίσχυε.

Υ.Γ. Πχ μόλις τώρα είδα ότι για τις συγκεκριμένες ημερομηνίες του OP δεν υπάρχει καθόλου award ούτε με πρόγραμμα Bonus.

Η ιδεα να αποθαρρυνουμε τον κοσμο ενω εχει awards, γιατι ΜΠΟΡΕΙ καποτε η Aegean να τηρησει την black out περιοδο, δεν νομιζω οτι ταιριαζει σε αυτο το φορουμ.
Δεν αποθαρρύνω κανέναν να κλείσει ότι εισιτήριο θέλει όποτε θέλει, προσπαθώ να του δώσω κάποιες εξηγήσεις στο πρόβλημά του. Και η ύπαρξη περίοδου black-out είναι μία πιθανή εξήγηση.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Δεν έχει να πει κάτι αυτό που λες. Κι εγώ ήθελα να επιστρέψω πασχαλιάτικα από εξωτερικό και δεν υπήρχαν καθόλου awards μήνες πριν άρα για το συγκεκριμένο προορισμό το black-out ίσχυε.
Εκλεισα επιστροφη με award το Πασχα και επελεξα μια μερα, αλλα για περιοδο ενα μηνα εβλεπα και στις επομενες διαθεσιμοτητα στο δικο μου προορισμο. Οταν τελειωσαν σε ενα μηνα τα award τα πασχαλιατικα - γιατι ο κοσμος, οπως ειναι αναμενομενο επεσε με τα μουτρα- δεν το βαφτισα εναρξη της black out περιοδου, αλλα εξαντληση των award.
Τελος παντων, @Birigkokos , πολυ το ζαλισαμε το θεμα. Ψαξε κι αλλου. Ενα σκασμο εισιτηρια εχει το σαιτ τον Αυγουστο.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
...δεν το βαφτισα εναρξη της black out περιοδου, αλλα εξαντληση των award...
Εσύ που μπορείς να έχεις εσωτερική πληροφόρηση απ' την Aegean και σου εξηγούν πώς διανέμουν τα awards στις ημερομηνίες και πότε εξαντλούνται, έχεις αυτή την άποψη. Εγώ απλά διαβάζω τους όρους του Miles+Bonus που αποδέχτηκα όταν γράφτηκα στο πρόγραμμα και μιλάνε για περιόδους black-out.
 

Birigkokos

Member
Μηνύματα
99
Likes
102
Οκ.. καταλαβα..
Ας καταληξουμε λοιπον στο οτι ημουν "σχετικα" ατυχος για τον προορισμο κ τις ημερομηνιες που εβαλα εξαρχής.. που οντως ειναι Κυριακες.. :D
Απλα μπερδευει που ενω δεν υπαρχουν awards εισητηρια γι αυτη την ημερομηνια, δεν την αφαιρουν απ το συστημα.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Εγώ αυτό που κατάλαβα από τα τελευταία σχόλια είναι ότι όλοι κάπου θα πάτε το Πάσχα και μόνο εγώ θα μείνω εδώ να τηρώ τα Ελληνικά έθιμα ευλαβικά!! :mad::klaps:

Μόλις πρόσεξα το εξής: Ενώ σε αναζήτηση που κάνω μου εμφανίζει "από 8.152 μίλια" μέσα αναλυτικά έχει μόνο στήλες Economy Star alliance & Business Star Alliance! Ακόμα και σε πτήσεις που γίνονται με Aegean τα μίλια ξεκινάνε από 15.000!! Α, δε κατάλαβα κυρά Aegean.... Όπου θέλετε έχετε μόνο φτηνά μίλια και όπου γουστάρετε βάζετε τα μίλια της Star Alliance? Και συγκεκριμένα κοίταγα για Ζυρίχη από την οποία μόλις επέστρεψα και ξέρω πολύ καλά ότι δε πλήρωσα 30.000 μίλια πηγαινέλα!!! Και εννοείται χρεώνουν και περισσότερους φόρους!

Αραγε αν πάρω να το κάνω τηλεφωνικά θα μου πουν το ίδιο?

ΧΑΛΙΑ ΧΑΛΙΑ ΧΑΛΙΑ ΑΙΣΧΟΣ

EDIT: Τελικά, όταν πας να κλείσεις ένα ένα τα σκέλη πτήσης, στα εμφανίζει κανονικά! Καλύτερα λοιπόν να τα κοιτάμε ξεχωριστά γιατί το κουλό τους σύστημα θα πάρει πολλούς στο λαιμό του
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Εγώ απλά διαβάζω τους όρους του Miles+Bonus που αποδέχτηκα όταν γράφτηκα στο πρόγραμμα και μιλάνε για περιόδους black-out.
Και όσο κάποιοι διαβάζουν, εμείς κλείνουμε award στις περιόδους αυτές χαλαρά.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Και όσο κάποιοι διαβάζουν, εμείς κλείνουμε award στις περιόδους αυτές χαλαρά.
Μη κοκορεύεσαι εσύ γιατί θα σε (μας) ματιάσουνε και δε θα βρίσκουμε ούτε για την Άνω Καρδιτσομαγούλα σε λιγο
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.187
Μηνύματα
883.373
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom