Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Εγώ γιατί έχω αρχίσει να πιστεύω ότι από δω και πέρα έτσι θα είναι? Δηλ για εξαργύρωση σε star alliance μόνο μέσω κέντρου?? Μακάρι να πέφτω έξω και να είναι τεχνικό το θέμα
είναι μπαγκ, θα διορθωθεί. το θέμα είναι πότε.
Λοιπόν συμβαίνει κάτι πολύ περίεργο: έκανα διάφορες δοκιμές και είδα ότι μέχρι μέσα Γενάρη περίπου δείχνει κανονικά πτήσεις star alliance και με ανταπόκριση εντός Ευρώπης πάντα. Δεν δοκίμασα για εκτός Ευρώπης. Από κει και μετά δείχνει μόνο τα απευθείας..δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται
 
D

Delmem38110

Guest
Λοιπόν συμβαίνει κάτι πολύ περίεργο: έκανα διάφορες δοκιμές και είδα ότι μέχρι μέσα Γενάρη περίπου δείχνει κανονικά πτήσεις star alliance και με ανταπόκριση εντός Ευρώπης πάντα. Από κει και μετά δείχνει μόνο τα απευθείας..δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται
μέχρι 17 Ιανουαρίου δείχνει ανταποκρίσεις. μετά τίποτε. μόνο απευθείας..
λες βρε ταξιδιάρα να αλλάζουν όλα στη star alliance και από κει και μετά να μπορούμε μονο να πάρουμε απαυθειαν πτήσεις; θα μας μας φανε όλα τα μίλια.
αν κάποιος έχει πρόσβαση σε άλλες εταιρείες αν μας το πει.
είναι μπαγκ της αιγαίου η είναι η καινούρια πραγματικότητα ;
και στο τηλεφωνικό δεν δίνουν ενημέρωση.
 
Last edited by a moderator:
D

Delmem38110

Guest
Oh boy....για 3η φορά δε κατάλαβες: ουτε αυτοί στην ετζίαν το βλέπουν ως μία κράτηση. Ξαναδιάβασε το, ξαναδιάβασε και τα παραπάνω μηνύματά μου που το λέω και το ξαναλέω ο έρμος μπας και το χωνέψεις. Το συγκεκριμένο δρομολόγιο με τη συγκεκριμένη εταιρεία (ATH-GRU, 13.07)ούτε αυτοί μπορούν να το δουν και να το κλείσουν ως μία κράτηση. Αμάν πια...
μπορεί να μην υπάρχει διαθεσιμότητα. εγώ με αυτούς το έκλεισα και μάλιστα για το επόμενο καλοκαίρι.
η όσοι πρόλαβαν πρόλαβαν.
 
Last edited by a moderator:

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.775
Likes
1.099
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
εδω και 2-3 μέρες δεν μου βγαζει διαθέσιμες πτησεις απο ελλάδα-ΗΠΑ έχουν αξαφανιστει οι υπερατλαντικες πτησεις μονο ελλάδα και ευρώπη δινει, έβαλα και απο γερμανια και δινει κατι λιγες πτησεις με singapore και με united, με lufthansa, swiss, austrian, turkish τπτ απολύτως, ξέρουμε κάτι?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Ξαναεμφανιστηκαν οι πτησεις με ανταποκριση της SAS απο σκανδιναβια με 15000 μιλια. Μη φρικαρετε, bug ηταν.
 
D

Delmem38110

Guest
Ξαναεμφανιστηκαν οι πτησεις με ανταποκριση της SAS απο σκανδιναβια με 15000 μιλια. Μη φρικαρετε, bug ηταν.
βγάζει μόνο SAS η και άλλες εταιρείας, τουρκις ας πούμε η λοουφτφαβε. η και συνδιασμο αυτών;
 
Last edited by a moderator:

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
μπορεί να μην υπάρχει διαθεσιμότητα. εγώ με αυτούς το έκλεισα και μάλιστα για το επόμενο καλοκαίρι.
η όσοι πρόλαβαν πρόλαβαν.
και πάλι λάθος: όταν δεν έχει διαθεσιμότητα σου δείχνει μεν τη πτήση, αλλά χωρις διαθεσιμότητα. Δε σου βγάζει δηλ το μήνυμα που βγάζει, ότι δεν υπάρχουν πτήσεις τη συγκεκριμένη ημερομηνια.
Και για να τελειώνουμε γιατί το κουράσαμε, χθες το πρωί έκλεισα MAD-UIO, το οποίο εγώ δε το έβλεπα αλλά το έβλεπε η κοπέλα στο miles and bonus, και στο καπάκι ψάξαμε το ATH-GRU με Αιθιοπες το οποίο επίσης δεν έβλεπα αλλά δεν έβλεπε ούτε εκείνη, ενώ κι οι δυο βλέπαμε ξεχωριστά τα δυο σκέλη. Αυτά και ας καταλάβετε ότι δεν είναι ο κόσμος ο μικρόκοσμος σας όπου νομίζετε πως κλείνετε πρώτοι και καλύτεροι award εισιτήρια που μόνο εσείς προλάβατε, γιατί εκτίθεστε. Κάποιοι είναι παλιότεροι και πιο έμπειροι στο άθλημα από εσάς, καλό είναι να μη κάνετε τους ξερόλες. Αυτά και δεν επανέρχομαι για το συγκεκριμένο.
Απλά περιμένουμε κάποια στιγμή να λυθεί το πρόβλημα το οποίο επιδεινώθηκε τις τελευταιες μερες και μάλλον είναι ΙΤ πρόβλημα και όχι σαν τα δακρύβρεχτα που διαβάσαμε παραπάνω. Οψόμεθα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.712
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom