Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

D

Delmem38110

Guest
Η αύξηση των μιλίων , από τις 40000 στις 45000 o/w & EC και από τις 55000 στις 65000 o/w & BC στις πτήσεις προς άπω ανατολή, έγινε το 2019 και όχι τώρα.
ποιος μίλησε για τώρα φίλτατε σταυρέ. αναφερόμαστε στη ποηγούμενη υποβάθμιση του προγράμματος.
αυτή ακριβώς που αναφέρεις και εσύ. διάβασε λίγο πιο πάνω.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Last edited:

Traveler koko

Member
Μηνύματα
147
Likes
691
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Καλησπέρα βλέπω στο site της united πτήσεις από Αθήνα για ρεκιαβικ παράδειγμα με μίλια μιας κ η agean λέει πως έχει τεχνικό εσωτερικό πρόβλημα όπως μου είπε στο chat .. Ήθελα να ρωτήσω ότι σύμφωνα με το σάιτ της united μπορώ να κλείσω τηλεφωνικά από την agean?
 
D

Delmem38110

Guest
Καλησπέρα βλέπω στο site της united πτήσεις από Αθήνα για ρεκιαβικ παράδειγμα με μίλια μιας κ η agean λέει πως έχει τεχνικό εσωτερικό πρόβλημα όπως μου είπε στο chat .. Ήθελα να ρωτήσω ότι σύμφωνα με το σάιτ της united μπορώ να κλείσω τηλεφωνικά από την agean?
Η διαθεσιμότητα στον ιστοτοπο της γιουναϊτεντ ειναι ενδεικτική. Δεν σημαίνει ότι θα υπάρχει η ίδια και στην Αιγαίου. Είναι γνωστό ότι δεν έχουν όλες οι εταιρίες την ίδια διαθεσιμότητα. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να δεις ανά Σκέλος αν υπάρχει διαθεσιμότητα και στην Αιγαίου και μετά να τους πάρεις τηλέφωνο για να Προχωρήσεις με την κράτηση.
 

Traveler koko

Member
Μηνύματα
147
Likes
691
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Η διαθεσιμότητα στον ιστοτοπο της γιουναϊτεντ ειναι ενδεικτική. Δεν σημαίνει ότι θα υπάρχει η ίδια και στην Αιγαίου. Είναι γνωστό ότι δεν έχουν όλες οι εταιρίες την ίδια διαθεσιμότητα. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να δεις ανά Σκέλος αν υπάρχει διαθεσιμότητα και στην Αιγαίου και μετά να τους πάρεις τηλέφωνο για να Προχωρήσεις με την κράτηση.
Ευχαριστώ το κοιτάω ανά σκέλος κ μου βγάζει οκ.
 
Μηνύματα
98
Likes
570
Προσπαθώ να μπώ χωρίς επιτυχία στο πρόγραμμα τακτικών επιβατών της Αιγαίου.

Ετσι αργότερα μέσω email προσπαθώ να ανακτήσω την πρόσβαση με νέο κωδικό και μου βάζει το παρακάτω


Server Error
401 - Unauthorized: Access is denied due to invalid credentials.
You do not have permission to view this directory or page using the credentials that you supplied.

Το e mail μου είναι σωστό!!!!!!!!!
Και ο κωδικός ίσως αλλά τώρα δεν ξέρω γιατί δεν το δέχτηκε.
 
D

Delmem38110

Guest
Προσπαθώ να μπώ χωρίς επιτυχία στο πρόγραμμα τακτικών επιβατών της Αιγαίου.

Ετσι αργότερα μέσω email προσπαθώ να ανακτήσω την πρόσβαση με νέο κωδικό και μου βάζει το παρακάτω


Server Error
401 - Unauthorized: Access is denied due to invalid credentials.
You do not have permission to view this directory or page using the credentials that you supplied.

Το e mail μου είναι σωστό!!!!!!!!!
Και ο κωδικός ίσως αλλά τώρα δεν ξέρω γιατί δεν το δέχτηκε.
αν δεν ήταν προσωρινό πρόβλημα και αν δεν έχει γίνει κάτι με τον λογαριασμό σου είναι η διεύθυνση ip σου που μπορεί να μπλόκαρε και πρέπει να αλλάξει.
κάνε ρεσταρτ το ρουτερ (ένα απλό άναψε σβήσε με ολιγόλεπτη αναμονή) και ρεσταρτ τον πλοηγό η ακόμα καλύτερα τον υπολογιστή.
πριν το κάνεις αυτό αφαίρεσε δεδομένα και κουκις που είναι αποθηκευμένα στον υπολογιστή σου από την αιγαίου. λογικά θα πρέπει αν δουλέψει. αν δεν δουλέψει επικοινώνησε με το τμήμα εξυπηρέτησης.
 
Last edited by a moderator:

paefstra

Member
Μηνύματα
12.926
Likes
40.761
Εγώ έχω δύο award εισιτήρια, το ένα μπορώ και το μεταφέρω σε όποιο ημερομηνία θέλω, φυσικά αναλόγως διαθεσιμότητας αλλά το άλλο μου γράφει πως για ν'αλλαξει πρέπει να επικοινωνήσω τηλεφωνικά.

Έτσι απλά παραθέτω την εμπειρία μου και γω.
Τελικα εκανα τις αλλαγες απο το τηλεφωνικο κεντρο, χωρις χρεωση 20 ευρω για το τηλ. Ελεγξαν και ειδαν οτι η εφαρμογη κολλαει και εδωσαν εισιτηρια σε διαθεσιμοτητα, τα οποια φαινονταν στην ημερομηνια στην εφαρμογη με 0 εξτρα μιλια.
 
D

Delmem38110

Guest
μια άλλη πληροφορία που καλό είναι να την αναφέρουμε και εδώ, είναι ότι σκόπιμα δεν αφήνουν να λειτουργήσει το σύστημα γιατί άνοιξαν ξανά οι επιχειρήσεις τουριστικά γραφεία αγοράς πόντων από τρίτους οι οποίοι χρησιμοποιώντας τις κάρτες της Αιγαίου τα μετατρέπουν σε μίλια και πουλάνε πριμιουμ εισιτήρια της συμμαχίας. αυτό είναι εικασία μελών άλλων φόρουμ αλλά έχει μια βάση.
πριν χρόνια λένε έκλεισαν τέτοιες επιχειρήσεις με εκατομμύρια μίλια....
η αιγαίου προσπαθεί να τους πιάσει όταν αναγκάζονται τώρα να κλείνουν τηλεφωνικά, μιας και σχεδόν όλες οι πτήσεις από εμάς για οπουδήποτε είναι με ανταπόκριση.
αν αυτό αληθεύει, τότε είναι χλωμό έως αδύνατον να ξαναδούμε την μηχανή αναζήτησης να λειτουργεί όπως πρώτα τουλάχιστον για το κοντινό μέλλον.
εμάς βέβαια δεν μας ενδιαφέρει γιατί μπορούμε να κλείσουμε τηλεφωνικά χωρίς κανένα πρόβλημα γιατί εκεί λειτουργεί άψογα και χωρίς χρέωση 20 ευρώ.
χρησιμοποιούμε τον ιστοχώρο της γιουναιτεντ, βλέπουμε διαθεσιμότητα, μπαίνουμε στον ιστότοπο της αιγαίου, βλέπουμε διαθεσιμότητα ανά σκέλος και παίρνουμε τηλέφωνο για να κλείσουμε.
επίσης να αναφέρω ότι συχνά πυκνά βλέπω διαφημίσεις πώλησης μιλίων προς αγνώστους στο ινστα (ειδικά μετά από συζήτηση για αυτό το θέμα, το περίεργο είναι ότι έχω απενεργοποιημένο το μικρόφωνο γι αυτή τη συγκεκριμένη εφαρμογή) αλλά από πολύ μεγάλες εταιρίες ποτέ της αιγαίου.


δεν είναι δικό μου συμπέρασμα αλλά σκεφτόμενος λογικά, αν αυτά έχουν βάση τότε ίσως να είναι και αληθινό.
 
Last edited by a moderator:

paefstra

Member
Μηνύματα
12.926
Likes
40.761
@ToTheMoonAndBack διαβαζω με ενδιαφερον φυσικα τις "εικασιες απο αλλα φορα", παρολα αυτα δεν πιστευω οτι ειναι πληροφορια απο υπαλληλο της Aegean, που οταν μετεφερα εδω τετοια πληροφορια απο υπαλληλο, σχολιασες οτι δεν ξερει τι της γινεται. Πραγμα που ειναι πιθανον, βεβαια, να μην ξερει τι της γινεται, αλλα δεν το ανεφερε ως εικασια. Οτι αλλαζουν καποια πραγματα στο προγραμμα ειπε και οτι θα ενημερωσουν.
Αλλα τις "εικασιες απο αλλα φορα" μπορουμε να τις γραφουμε εδω και να μην σχολιαζονται?

Θα επαναλαβω κι εγω λοιπον οτι η υπαλληλος ειπε πως αλλαζουν καποια πραγματα ο ρ ι σ τ ι κ α, και δεν ανεφερε τους λογους.
 
D

Delmem38110

Guest
@ToTheMoonAndBack διαβαζω με ενδιαφερον φυσικα τις "εικασιες απο αλλα φορα", παρολα αυτα δεν πιστευω οτι ειναι πληροφορια απο υπαλληλο της Aegean, που οταν μετεφερα εδω τετοια πληροφορια απο υπαλληλο, σχολιασες οτι δεν ξερει τι της γινεται. Πραγμα που ειναι πιθανον, βεβαια, να μην ξερει τι της γινεται, αλλα δεν το ανεφερε ως εικασια. Οτι αλλαζουν καποια πραγματα στο προγραμμα ειπε και οτι θα ενημερωσουν.
Αλλα τις "εικασιες απο αλλα φορα" μπορουμε να τις γραφουμε εδω και να μην σχολιαζονται?

Θα επαναλαβω κι εγω λοιπον οτι η υπαλληλος ειπε πως αλλαζουν καποια πραγματα ο ρ ι σ τ ι κ α, και δεν ανεφερε τους λογους.
αυτό που αναφέρω εγώ πιο πάνω είναι από αβάσιμες εικασίες από άλλα φόρουμ (γίνεται κουβέντα λίγο η πολύ παντού) που έχουν μια δόση λογικής. παραμένουν όμως αβάσιμες εικασίες.
αυτό που σου είπε η υπάλληλος μπορεί να έχει μια δόση αλήθειας αλλά θεωρώ απίθανο να της πούνε το τι πραγματικά γίνετε και ακόμα πιο απίθανο να κάτσει να πει το τι σκοπεύουν να κάνουν έστω και υποθετικά γιατί αυτό προφανώς και απαγορεύετε (διαρροή πληροφοριών), πριν βγει επίσημη ανακοίνωση. οι κλήσεις να ξέρεις πάντα καταγράφονται.
πάρε παράδειγμα την αναμονή που σου βάζουν για κάθε έγκριση συναλλαγής που δεν την γνωρίζουν, με την τωρινή κατάσταση όταν ζητάς εξαίρεση των 20 ευρώ. συμβουλεύονται πάντα ανώτερο τους.
δεν αμφισβητώ τα δικά σου λόγια... αμφισβητώ όμως τα λόγια την υπαλλήλου.
μέχρι στιγμής δεν έχει αλλάξει κάτι άλλο στο πρόγραμμα( πλην της δυσλειτουργίας). μπορείς μια χαρά να κάτσεις στο τηλέφωνο να πάρεις και ένα καφέ και να βάλεις την/τον υπάλληλο να ψάχνει πτήσεις για σένα και να περνάς την ώρα σου. και δεν πληρώνεις 20 ευρώ χαράτσι.
με τις υγείες μας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.579
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom