Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Яна

Member
Μηνύματα
262
Likes
288
Πες μας και που θες να βοηθησουμε.
Η αληθεια ειναι οτι κλεινουμε απο Χριστουγεννα κι αν αλλαξουμε γνωμη τα ακυρωνουμε συνηθως. Ειναι λιγο αργα. Εγω ψαχνω διπλανα αεροδρομια ως 3 ωρες δρομο.
Καλή ιδέα. Έχω πτήση από Βερολίνο στις 15 Αυγούστου. Οπότε ψαχνω για 14 αθηνα-βερολινο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.019
Likes
40.996
Καλή ιδέα. Έχω πτήση από Βερολίνο στις 15 Αυγούστου. Οπότε ψαχνω για 14 αθηνα-βερολινο.
Καρδια του καλοκαιριου ειχες πει, αλλα δεν ειχες πει για 15 Αυγουστο. Οι πιθανοτητες να βρεις ειναι οσες η Πισπιριγκου να εχει το θανατηφορο γονιδιο.
 

StoneChris

Member
Μηνύματα
29
Likes
5
Πες μας και που θες να βοηθησουμε.
Η αληθεια ειναι οτι κλεινουμε απο Χριστουγεννα κι αν αλλαξουμε γνωμη τα ακυρωνουμε συνηθως. Ειναι λιγο αργα. Εγω ψαχνω διπλανα αεροδρομια ως 3 ωρες δρομο.
Οταν ακυρωνει καποιος, ξαναεμφανιζεται μια θεση bonus στη συγκεκριμενη πτηση για να την κλεισει καποιος αλλος ή χανεται στον αιωνα τον άπαντα αραγε..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.019
Likes
40.996
Οταν ακυρωνει καποιος, ξαναεμφανιζεται μια θεση bonus στη συγκεκριμενη πτηση για να την κλεισει καποιος αλλος ή χανεται στον αιωνα τον άπαντα αραγε..
Εχει τυχει να ελευθερωθει, εχει τυχει σε θεσεις που ακυρωσα να μην ξαναεμφανιστουν. Νομιζω οτι μπορει η διαθεση δωρεαν θεσεων να γινεται με αλγοριθμο ετσι που η εταιρεια να χανει οσο λιγοτερα χρηματα γινεται. Αν προτιμα να τις πουλησει, θα τις πουλησει.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.508
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
ΤΙ πουλάει ο Μάρκος κι ο Σπενσερ; Ειλικρινά ρωτάω.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.019
Likes
40.996
ΤΙ πουλάει ο Μάρκος κι ο Σπενσερ; Ειλικρινά ρωτάω.
Εχει συμπαθεστατο οροφο με τροφιμα, μ" αρεσουν ολα τα προιοντα για μαγειρικη εθνικ φαγητου.
Οταν θελω να φορτωσω μιλια την καρτα του γιου, ψωνιζω απο κει πχ φοβερες υλες για ινδικο αντι απο ΑΒ που θα μπουν στη δικη μου καρτα.
Και ρουχα κλπ.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Ο Μάρκος και ο Σπένσερ με την προσφορά δίνουν 6 μίλια για κάθε Ευρώ αντί για 3 μίλια/Ευρώ που είναι το συνηθισμένο.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
ΤΙ πουλάει ο Μάρκος κι ο Σπενσερ; Ειλικρινά ρωτάω.
Εχει και ωραιοτατο καφε με θεα Ακροπολη και αν εχεις και καρτα του Μαρκου σου δινει και -50% στα γλυκα του και τα αρτοσκευασματα του τ απογευμα!εχουμε ξεχασει τις καφετεριες πλεον :haha: παλι καλα που ναι στο miles n bonus και προσθεσαμε κανα μιλακι στην βαθμιδα μας τοσο καιρο με τον κοβιντ!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.954
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Οταν ακυρωνει καποιος, ξαναεμφανιζεται μια θεση bonus στη συγκεκριμενη πτηση για να την κλεισει καποιος αλλος ή χανεται στον αιωνα τον άπαντα αραγε..
Το inventory management συστημα της εταιρίας υπολογίζει περιοδικά (καθημερινά; ) πόσες award θέσεις πρέπει να δωθούν σε κάθε πτήση / δρομολόγιο, ανάλογα με την πορεία των πωλήσεων κλπ. Σε περίπτωση ακύρωσης, αν οι πουλημένες θέσεις είναι λιγότερες απο τις υπολογιζόμενες, θα εμφανίσει τις ακυρωμένες ως διαθέσιμες. Αν όμως οι ήδη πουλημένες είναι περισσότερες από τις υπολογιζόμενες (π.χ. γιατί ο γπολογισμός άλλαξε) τότε δε θα εμφανιστεί διαθεαιμότητα.
 

Manos46

Member
Μηνύματα
590
Likes
2.463
Ταξίδι-Όνειρο
???
Έχω κλείσει μέσω της SAS και το ένα σκέλος του ταξιδιού είναι με Aegean. Ο ναύλος γράφει ότι είναι U αλλά για ίδιο δρομολόγιο στο σαιτ της Aegean ο ναύλος είναι Τ. Ξέρουμε μήπως γιατί;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.335
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom