Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
με σιγουριά θα μπορώ να σου πω τον Ιούνιο που θα ξέρω σίγουρα από την δικιά μας κάρτα όταν θα περάσει το όριο διατήρησης των δυο χρόνων. η λογική λέει πως τα μίλια προστίθενται. αλλά διαβάζω επίσης πως έχουν ημερομηνία λήξης ετήσια.
Too late τον Ιούνιο. Αν μπορεί κάποιος να μιλήσει στο τηλέφωνο με την aegean μας κάνει μεγάλη χάρη.
 

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.127
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κιλιμάντζαρο
Μόλις πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι δεν μετρανε για τη διατηρηση της βαθμίδας gold της επομενης χρονιας.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Σωστή η συμβουη αγοράς μιλίων, να που ειναι χρήσιμη επιλογή για κάτι τέτοια.

Μόλις πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι δεν μετρανε για τη διατηρηση της βαθμίδας gold της επομενης χρονιας.
Είσαι φοβερός και άμεσος, ευχαριστώ πολύ..
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
εχω την εντύπωση ότι αν εισαι γκολντ ηδη, τότε οι 2400 χάνονται. Και χάνονται και όλα τα αλλά μίλια που θα μαζέψεις μέχρι την ημερομηνια ανανέωσης της gold βαθμίδας σου
Αυτό. Μίλια ανανέωσης ξαναμαζευεις ένα χρόνο πριν από την αννανεωμένη λήξη, όχι νωρίτερα

Αυτό είναι κρίσιμο ερώτημα αν μπορεί να μας το πει κάποιος με σιγουριά. Αλλιώς παίρνω μια εσωτερική να καλύψω τα 100 που μου λείπουν.
Αν την υπερατλαντική θα την κάνεις έτσι κι αλλιώς, δεν κερδίζεις κάτι (εκτός από τα award μίλια της εσωτερικής)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αν την υπερατλαντική θα την κάνεις έτσι κι αλλιώς, δεν κερδίζεις κάτι (εκτός από τα award μίλια της εσωτερικής)
Αν κάνω την υπετλαντικη και χάνω τα 2400 από τα 2500 μίλια, τότε με συμφέρει να περάσω το όριο κάνοντας μια εσωτερική πιο πριν, ώστε τα 2500 να μπουν ολακερα. Οχι;

Αυτό. Μίλια ανανέωσης ξαναμαζευεις ένα χρόνο πριν από την αννανεωμένη λήξη, όχι νωρίτερα
Τουλάχιστον πρόπερσι, δεν ήταν έτσι. Ξεκίνησα να μαζεύω μόλις έφτασα το όριο διατήρησης της βαθμίδας μου.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Αν κάνω την υπετλαντικη και χάνω τα 2400 από τα 2500 μίλια, τότε με συμφέρει να περάσω το όριο κάνοντας μια εσωτερική πιο πριν, ώστε τα 2500 να μπουν ολακερα. Οχι;
Μιλια ξαναμαζεύεις τον τελευταίο ένα χρόνο από την ανανεωμένη λήξη της gold (η οποία, με την ανανέωση μεταφέρεται ένα χρόνο μετά από την προηγούμενη λήξη).
Παράδειγμα: Η δική μου κάρτα λήγει 13/4/2023. Στις 17/6/2022 συμπληρώνω (με τις ήδη κλεισμένες πτήσεις) τα μίλια αναβάθμισης που χρειάζομαι για την αννανέωση. Ότι μίλια αναβάθμισης μαζέψω στους 10 μήνες που ακολουθούν μου είναι αχρηστα. Από 14/4/2023 θα αρχίσω να ξαναμαζεύω μίλια αναβάθμισης.
Επομένως, είτε αναννεωσεις με την εσωτερικού ειτε με την υπερατλαντική, το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο, τίποτα δε μεταφέρεται στην επόμενη χρονιά.

Α, και χρόνια πολλά!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μιλια ξαναμαζεύεις τον τελευταίο ένα χρόνο από την ανανεωμένη λήξη της gold (η οποία, με την ανανέωση μεταφέρεται ένα χρόνο μετά από την προηγούμενη λήξη).
Παράδειγμα: Η δική μου κάρτα λήγει 13/4/2023. Στις 17/6/2022 συμπληρώνω (με τις ήδη κλεισμένες πτήσεις) τα μίλια αναβάθμισης που χρειάζομαι για την αννανέωση. Ότι μίλια αναβάθμισης μαζέψω στους 10 μήνες που ακολουθούν μου είναι αχρηστα. Από 14/4/2023 θα αρχίσω να

γιαι ξαναμαζεύω μίλια αναβάθμισης.
Επομένως, είτε αναννεωσεις με την εσωτερικού ειτε με την υπερατλαντική, το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο, τίποτα δε μεταφέρεται στην επόμενη χρονιά.

Α, και χρόνια πολλά!
Περιττή η ερώτηση, αλλά είσαι 100% σιγουρος;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Τουλάχιστον πρόπερσι, δεν ήταν έτσι. Ξεκίνησα να μαζεύω μόλις έφτασα το όριο διατήρησης της βαθμίδας μου.
Μήπως η βαθμιδα σου ήταν silver; Στη silver εχεις fixed-date window για την αννανέωση, αλλά συνεχίζεις να μαζεύεις για τη Gold.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μήπως η βαθμιδα σου ήταν silver; Στη silver εχεις fixed-date window για την αννανέωση, αλλά συνεχίζεις να μαζεύεις για τη Gold.
Έχεις δίκιο, αυτό ήταν.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Περιττή η ερώτηση, αλλά είσαι 100% σιγουρος;
Ναι. Τη χρονιά που ολοκληρώθηκε στις 13/4/2022 είχα μαζέψει περί τις 20000 μίλια αναβάθμισης, στις 14/4 είχα 0 και μαζεύω από την αρχή.
 

StoneChris

Member
Μηνύματα
29
Likes
5
Μιλια ξαναμαζεύεις τον τελευταίο ένα χρόνο από την ανανεωμένη λήξη της gold (η οποία, με την ανανέωση μεταφέρεται ένα χρόνο μετά από την προηγούμενη λήξη).
Παράδειγμα: Η δική μου κάρτα λήγει 13/4/2023. Στις 17/6/2022 συμπληρώνω (με τις ήδη κλεισμένες πτήσεις) τα μίλια αναβάθμισης που χρειάζομαι για την αννανέωση. Ότι μίλια αναβάθμισης μαζέψω στους 10 μήνες που ακολουθούν μου είναι αχρηστα. Από 14/4/2023 θα αρχίσω να ξαναμαζεύω μίλια αναβάθμισης.
Επομένως, είτε αναννεωσεις με την εσωτερικού ειτε με την υπερατλαντική, το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο, τίποτα δε μεταφέρεται στην επόμενη χρονιά.

Α, και χρόνια πολλά!
Επιβεβαιώνω κι εγω τις συγκεκριμένες πληροφορίες για την κατηγορία Gold μόνο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.526
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom