Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Traveler koko

Member
Μηνύματα
147
Likes
691
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Έχω χρησιμοποιήσει σκρινσοτ του bp στο παρελθόν χωρίς πρόβλημα.
Ααα ωραία τότε, γιατί θέλω να κλείσω εισιτήριο για φίλο κ να του στείλω το σκρινσοτ ώστε να περάσει. σε ευχαριστώ
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.061
Likes
41.254
καλησπέρα. δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα αλλά ήθελα να ρωτήσω. αν κλείσω με μίλια εισιτήριο για φίλο που θέλει να έρθει Ελλάδα παράδειγμα, θα του κάνω εγώ τσεκ ιν κ,μπορώ να του στείλω σε screeshot η φώτο το boarding pass ώστε να περάσει το έλεγχο;; δηλαδή αν μπορείς με screeshot..ελπίζω να το διατύπωσα σωστά τι εννοώ..
Ναι εχω χρησιμοποιησει. Μια φορα μονο μου εβγαλε θεμα. Προωθησε το μειλ για σιγουρια 100%.
Ακομη καλυτερα να ανοιξει λογαριασμο στην Aegean και να κανει αναζητηση της πτησης με το επωνυμο και τον κωδικο κρατησης. Ετσι θα κανει τσεκ ιν μονος του να μη σε πρηζει εκεινη τη μερα.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
και στον γκισε να παει εφοσον υπαρχει στο ονομα του εισητηριο ετοιμος ειναι, ας εχει και τον κωδικο κρατησης καλου κακου
 

taver

Member
Μηνύματα
12.493
Likes
29.060
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
καλησπέρα. δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα αλλά ήθελα να ρωτήσω. αν κλείσω με μίλια εισιτήριο για φίλο που θέλει να έρθει Ελλάδα παράδειγμα, θα του κάνω εγώ τσεκ ιν κ,μπορώ να του στείλω σε screeshot η φώτο το boarding pass ώστε να περάσει το έλεγχο;; δηλαδή αν μπορείς με screeshot..ελπίζω να το διατύπωσα σωστά τι εννοώ..
Δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει το screenshot με το αν θα εκδοθεί με μίλια ή όχι. Όπως και να εκδοθεί, είναι ένα εισιτήριο στο όνομά του, κάνει check-in με όποιο τρόπο θα έκανε με όποιο άλλο εισιτήριο. Πρέπει ασφαλώς να γνωρίζεις και να καταχωρίσεις τα ακριβή στοιχεία του (όνομα με λατινικούς χαρακτήρες κλπ) κατά την κράτηση. Αν βάλεις το e-mail και το κινητό του, θα παίρνει απευθείας όλες τις ενημερώσεις της αεροπορικής εταιρίας αν προκύψει κάτι. Αν πάλι δεν τα βάλεις και σε ανησυχεί το πως θα πάρει τα στοιχεία του εισιτηρίου, το μόνο που χρειάζεται για online check-in είναι το booking reference (6 χαρακτήρες), αλλά μπορείς και να του προωθήσεις τα e-mail που θα λάβεις. Screenshot γενικά δε χρειάζεται ποτέ.
 

kasiotis

Member
Μηνύματα
117
Likes
165
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip στις Η.Π.Α.
Κάνω εδώ την ερώτηση επειδή μπορεί να τη χρειαστεί και κάποιος άλλος την πληροφορία.

έκλεισα με μίλια το δρομολόγιο ATH-LIS-CUN και πίσω. Η πτήση ATH-LIS είναι με Aegean και η LIS-CUN με TAP. Έκλεισα Business τελικά.


Πως μπορώ να διαχειριστώ την πτήση που εκτελεί η TAP (επιλογή θέσης, checkin κτλ)?

Το PNR της Aegean δεν τον δέχεται το σύστημα της TAP. Στο τηλεφωνικό κέντρο μου λένε ότι δεν έχουν άλλο κωδικό να μου δώσουν, και να καλέσω την TAP να τους ρωτήσω.

Σας έχει τύχει?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.493
Likes
29.060
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Κάνω εδώ την ερώτηση επειδή μπορεί να τη χρειαστεί και κάποιος άλλος την πληροφορία.

έκλεισα με μίλια το δρομολόγιο ATH-LIS-CUN και πίσω. Η πτήση ATH-LIS είναι με Aegean και η LIS-CUN με TAP. Έκλεισα Business τελικά.


Πως μπορώ να διαχειριστώ την πτήση που εκτελεί η TAP (επιλογή θέσης, checkin κτλ)?

Το PNR της Aegean δεν τον δέχεται το σύστημα της TAP. Στο τηλεφωνικό κέντρο μου λένε ότι δεν έχουν άλλο κωδικό να μου δώσουν, και να καλέσω την TAP να τους ρωτήσω.

Σας έχει τύχει?
Σε παρόμοιο εισιτήριο ATH-LIS-OPO το διαχειρίζομαι κανονικά από το site της TAP με το booking reference της Aegean.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.800
Likes
18.715
Κάνω εδώ την ερώτηση επειδή μπορεί να τη χρειαστεί και κάποιος άλλος την πληροφορία.

έκλεισα με μίλια το δρομολόγιο ATH-LIS-CUN και πίσω. Η πτήση ATH-LIS είναι με Aegean και η LIS-CUN με TAP. Έκλεισα Business τελικά.


Πως μπορώ να διαχειριστώ την πτήση που εκτελεί η TAP (επιλογή θέσης, checkin κτλ)?

Το PNR της Aegean δεν τον δέχεται το σύστημα της TAP. Στο τηλεφωνικό κέντρο μου λένε ότι δεν έχουν άλλο κωδικό να μου δώσουν, και να καλέσω την TAP να τους ρωτήσω.

Σας έχει τύχει?
Ίσως άσχετο αλλά όποτε έκλεινα με μίλια με Avianca μου έκλεινε τη θέση το τηλεφωνικό της Aegean.
 

kasiotis

Member
Μηνύματα
117
Likes
165
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip στις Η.Π.Α.
Σε παρόμοιο εισιτήριο ATH-LIS-OPO το διαχειρίζομαι κανονικά από το site της TAP με το booking reference της Aegean.
Σε αυτό το site? TAP IBE

Update! Ξεκόλλησε, με πήγε στο επόμενο βήμα να κάνω validate κτλ. Εντάξει!
 
D

Delmem38110

Guest
Το PNR της Aegean δεν τον δέχεται το σύστημα της TAP. Στο τηλεφωνικό κέντρο μου λένε ότι δεν έχουν άλλο κωδικό να μου δώσουν, και να καλέσω την TAP να τους ρωτήσω.

Σας έχει τύχει?
ότι σου είπε και ο κύριο ταβερνιάρης.
δεν έχει διαφορετικό κωδικό γιατί χρησιμοποιούν το ίδιο σύστημα κρατήσεων.
θα πρέπει να περιμένεις ίσως μερικές ώρες. συνήθως μπαίνεις μέσα στην κράτησης αμέσως αλλά για τη διαχείριση θέλει περισσότερο χρόνο. επίσης κατέβασε και την εφαρμογή τους για μεγαλύτερη ευκολία.
καλό ταξίδι.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.493
Likes
29.060
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
ότι σου είπε και ο κύριο ταβερνιάρης.
δεν έχει διαφορετικό κωδικό γιατί χρησιμοποιούν το ίδιο σύστημα κρατήσεων.
θα πρέπει να περιμένεις ίσως μερικές ώρες. συνήθως μπαίνεις μέσα στην κράτησης αμέσως αλλά για τη διαχείριση θέλει περισσότερο χρόνο. επίσης κατέβασε και την εφαρμογή τους για μεγαλύτερη ευκολία.
καλό ταξίδι.
Μαμακίες ως συνηθως. Εγώ μπήκα στην κράτηση μου 10' μετά την κρατηση.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
έχει μιλησει κάποιος τελευταία με τηλεφωνικο κεντρο για εισητηρια με turkish? εδω και μηνες δεν υπάρχουν διαθέσιμα ουτε για δείγμα
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.225
Μηνύματα
884.333
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom