Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.758
Εγώ έχω κλείσει πριν λίγες μέρες 3 εισητηρία από 21000 μίλια το καθένα.... Μπορώ να τα ακυρώσω και να τα ξανά κλείσω με το - 20%? Τα λεφτά που έδωσα και τα μίλια, επιστρεφονται?
Θα κερδισεις 6600 μιλια που θα τα πληρωσεις 20 ευρω ×3. Πολλα ειναι 60 ευρω. Με 60 ευρω συν φορους (που ειναι δεδομενοι) παιρνεις ενα εισιτηριο ως Βιεννη και κερδιζεις και μιλια.
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
298
Likes
203
Το 20% στις 60000 που έδωσα είναι 12000 όχι 6600. Δεν αξίζουν 60 ευρώ 12000 μίλια? Ή μήπως επειδή είναι. Ε επιστροφή η χρέωση είναι επί 2? Δλδ 20 πήγαινε και 20 έλα.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
20€ ανά εισιτήριο είναι το τέλος ακύρωσης. Για μένα δεν αξίζει να τα ακυρώσεις, κοστολογώ παραπάνω τα μίλια μου προσωπικά, αλλά δεν σκεφτόμαστε όλοι το ίδιο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.758
Καλυτερα να κρατησεις τα 60 ευρω για μια αγορα απο τον Κωτσο τα χριστουγεννα ×? να μεινει κατι στο σπιτι.
Λιγο ειναι το 20% που θα παρεις πισω. Για 30% αρχιζει να αξιζει.
Ειπαμε ειμεθα gamblers αλλα με συνεση αφου η Aegean εχει το πανω χερι.
Πχ στην πτηση που ακυρωσα και ξαναγορασα σε αλλη ημερομηνια μια τυχαια καθυστερηση 8 ωρων εφερε πισω +400 ευρω/ατομο στο Ταλιν.
Σε αλλη περιπτωση μπορει να φας μια ωραιοτατη ακυρωση του δρομολογιου, η Aegean να σου επιστρεψει πισω μιλια και λεφτα και να εχεις πεταξει στο βροντο το 60ρι χωρις να γινει καν το ταξιδι. Γι'αυτο δεν το ξανακανα ποτε.
 

giorangelo

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
καλησπέρα. Πριν 3 ημερες έκανα μετατροπή πόντων της πιστωτικής σε μίλια. Στην εφαρμογη της aegean εμφανιζει την συναλλαγή, αλλά με 0. γιατί άραγε;
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.768
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
καλησπέρα. Πριν 3 ημερες έκανα μετατροπή πόντων της πιστωτικής σε μίλια. Στην εφαρμογη της aegean εμφανιζει την συναλλαγή, αλλά με 0. γιατί άραγε;
Μήπως είσαι σε κάποιο κοινό λογαριασμό; Εάν ναι, για δες τις κινήσεις together, μπορεί να το εμφανίζει εκεί.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
Εγώ έχω κάρτα visa alpha Bank αλλα η επιβράβευση είναι σε πόντους και όχι σε μίλια. Ένα εισιτήριο για Άμστερνταμ για παράδειγμα θέλει 22500 πόντους η διαδρομή. Με μίλια πόσο είναι;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.758
Εγώ έχω κάρτα visa alpha Bank αλλα η επιβράβευση είναι σε πόντους και όχι σε μίλια. Ένα εισιτήριο για Άμστερνταμ για παράδειγμα θέλει 22500 πόντους η διαδρομή. Με μίλια πόσο είναι;
8.500 μιλια περιπου.
Πετα αυτη την καρτα, δεν κανει και βγαλε Aegean Visa.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.545
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom