Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Λοιπόν πήρα το τηλεφωνικό κέντρο. Άλλη πτήση πιο νωρίς ή πιο αργά σε Business δε βλέπει λέει, να μιλήσω αν θέλω με τη United μήπως υπάρχει κάτι που αυτοί δε βλέπουν. Το εισιτήριο παραμενει Business, και τα δύο σκέλη.

Περιεργως (γιατί το λογικό είναι αυτό που λέτε εσείς) όταν τη ρώτησα μου είπε ότι μπορώ να αφήσω τελείως το Βοστόνη-Νέα Υόρκη και να κρατήσω μόνο το νέα Υόρκη-Λονδίνο (δεν την άφησα να το προχωρήσει γιατί πρέπει λίγο να δω και να το συνεννοηθω πως φτάνω Newark). Δεν την άκουγα και πολύ σίγουρη πάντως, ίσως αν έμπαινε να το κάνει να έβλεπε ότι δε γίνεται 🤔.
Ξαναπάρε να πετύχεις κάποιον πιο έμπειρο. Η εξυπηρέτηση από υπάλληλο σε υπάλληλο έχει μεγάλη διαφορά.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Περιεργως (γιατί το λογικό είναι αυτό που λέτε εσείς) όταν τη ρώτησα μου είπε ότι μπορώ να αφήσω τελείως το Βοστόνη-Νέα Υόρκη και να κρατήσω μόνο το νέα Υόρκη-Λονδίνο (δεν την άφησα να το προχωρήσει γιατί πρέπει λίγο να δω και να το συνεννοηθω πως φτάνω Newark). Δεν την άκουγα και πολύ σίγουρη πάντως, ίσως αν έμπαινε να το κάνει να έβλεπε ότι δε γίνεται 🤔.
Ο μόνος λόγος που ενδεχομένως να σου το είπε είναι γιατί μπορεί να υπάρχει διαθεσιμότητα εκείνη την μέρα στο Νέα Υόρκη-Λονδίνο-Αθήνα, αλλά στο ίδιο εισιτήριο θα μου κάνει πολύ εντύπωση εάν γίνεται.

Από Βοστώνη πας Νέα Υόρκη με τρένο μέχρι Penn station και από εκεί φεύγει το τρένο για Newark και θέλει κανένα 45λεπτο. Αλλά δε νομίζω ότι χρειάζεται ειλικρινά, το εισιτήριο σου είναι ενιαίο και να χαθεί η μια πτήση παίρνεις την επόμενη.

Δε ξέρω πότε πετάς, αλλά απ'ότι βλέπω στο site της United το απόγευμα έχει πτήση καθε μια ώρα για Λονδίνο, ποια πτήση έχεις κανονικά εσύ;

1686347024903.png




Ξαναπάρε να πετύχεις κάποιον πιο έμπειρο. Η εξυπηρέτηση από υπάλληλο σε υπάλληλο έχει μεγάλη διαφορά.
Ξεκάθαρα ναι. To illustrate that with an example (που λενε και στο χωριό μου), πήρα χθες για να μου ακυρώσουν check-in που είχα σε μια πτήση με Aegean pass που ήθελα να αλλάξω ημερομηνία και το έκανα από την εφαρμογή και δεν ακυρωνόταν. Όταν το είπα στον υπάλληλο, μόνο που δεν τον έβαλα να σκάψει, άρχισε και μου έλεγε για τμήματα από εδώ, για τμήματα από εκεί που χρειάζεται να πάρει έγκριση και ότι είναι πολύπλοκο να γίνει κλπ κλπ.

Μου είπε εν τέλει ότι εάν παραμένει το πρόβλημα και σήμερα να ξαναπάρω τηλέφωνο για να με εξυπηρετήσουν κατ'εξαιρεση γιατί η πτήση ήταν σε λίγες ώρες. Παίρνω τηλέφωνο το πρωί γιατί όντως το πρόβλημα συνεχιζόταν και πριν προλάβω να τελειώσω την φράση μου στη κοπέλα που με εξυπηρέτησε μου είχε ήδη ακυρώσει το check-in.
 

drDorothy

Member
Μηνύματα
111
Likes
1.007
Η πτήση δυστυχώς είναι στις 23.00, η τελευταία.

Τέλος πάντων, θα επιμεινω λίγο (δοκιμάζοντας άλλο υπάλληλο) μήπως βρεθεί πτηση πιο νωρίς από Βοστόνη, αλλιώς θα βασιστω στο ενιαίο εισιτήριο και θα απολαύσω ότι γίνει 😋.

Ευχαριστώ όλους και πάλι.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Η πτήση δυστυχώς είναι στις 23.00, η τελευταία.

Τέλος πάντων, θα επιμεινω λίγο (δοκιμάζοντας άλλο υπάλληλο) μήπως βρεθεί πτηση πιο νωρίς από Βοστόνη, αλλιώς θα βασιστω στο ενιαίο εισιτήριο και θα απολαύσω ότι γίνει 😋.

Ευχαριστώ όλους και πάλι.
Πάντως αν δεν έχεις καθυστέρηση λογικά είσαι οκ με τη μια ώρα καθότι δεν εχεις να περάσεις τις διαδικασίες που έχει κάποιος οταν φτάνει από προορισμό εκτός ΗΠΑ χωρίς preclearance και μετά πρέπει να κάνει μετεπιβίβαση.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Εγώ πάντως, το θεωρώ κακό αυτό:

https://www.kotsovolos.gr/mobile-ph.../277886-smartphone-samsung-s23-128gb-green-5g

Δώρο 10.000 Miles+Bonus μίλια εξαργύρωσης AEGEAN!

Απο εκεί που θα έπαιρνες άνετα 50.000 Bonus - 70.000 Bonus = Μίλια, τώρα σου δίνει απευθείας 10.000 μίλια! Δεν είπα ότι ήρθε για να μείνει, αλλά ήρθε και σιγουρά θα το ξανα δούμε και σίγουρα θα φάει κομμάτι απο την πίτα των Bonus = Μίλια...
 

giannis228

Member
Μηνύματα
51
Likes
36
Εγώ πάντως, το θεωρώ κακό αυτό:

https://www.kotsovolos.gr/mobile-ph.../277886-smartphone-samsung-s23-128gb-green-5g

Δώρο 10.000 Miles+Bonus μίλια εξαργύρωσης AEGEAN!

Απο εκεί που θα έπαιρνες άνετα 50.000 Bonus - 70.000 Bonus = Μίλια, τώρα σου δίνει απευθείας 10.000 μίλια! Δεν είπα ότι ήρθε για να μείνει, αλλά ήρθε και σιγουρά θα το ξανα δούμε και σίγουρα θα φάει κομμάτι απο την πίτα των Bonus = Μίλια...
ε ναι τα 10000 μιλια δεν ειναι απολυτως τιποτα μπροστα στα 100000 που εδινε για αυτα τα κινητα !
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Εγώ πάντως, το θεωρώ κακό αυτό:

https://www.kotsovolos.gr/mobile-ph.../277886-smartphone-samsung-s23-128gb-green-5g

Δώρο 10.000 Miles+Bonus μίλια εξαργύρωσης AEGEAN!

Απο εκεί που θα έπαιρνες άνετα 50.000 Bonus - 70.000 Bonus = Μίλια, τώρα σου δίνει απευθείας 10.000 μίλια! Δεν είπα ότι ήρθε για να μείνει, αλλά ήρθε και σιγουρά θα το ξανα δούμε και σίγουρα θα φάει κομμάτι απο την πίτα των Bonus = Μίλια...
Θα πουλησει πιο πολλα κινητα δινοντας μιλια.
Ας ετοιμαζομαστε για τη νεα εποχη.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Εγώ πάντως, το θεωρώ κακό αυτό:

https://www.kotsovolos.gr/mobile-ph.../277886-smartphone-samsung-s23-128gb-green-5g

Δώρο 10.000 Miles+Bonus μίλια εξαργύρωσης AEGEAN!

Απο εκεί που θα έπαιρνες άνετα 50.000 Bonus - 70.000 Bonus = Μίλια, τώρα σου δίνει απευθείας 10.000 μίλια! Δεν είπα ότι ήρθε για να μείνει, αλλά ήρθε και σιγουρά θα το ξανα δούμε και σίγουρα θα φάει κομμάτι απο την πίτα των Bonus = Μίλια...
Δεν είναι προσφορα του Κ αυτη, είναι της Samsung και ισχύει σε όλα τα καταστήματα.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Βασικά, προσφορά του miles and bonus είναι σε συνεργασία με τη Samsung. Καμία εμπλοκή η ALPHA BANK, ούτε είναι προσφορά του Κ, ισχύει σε όλες τις συνεργαζόμενες με τη Samsung αλυσίδες.
https://el.aegeanair.com/oroi-kai-gnostopoiiseis/milesbonus-terms-and-conditions/
Α, και άσχετο με την Aegean Bonus Visa, οπότε πάλι λάθος νήμα, ας μεταφερθεί στο miles and bonus, όπου πρόσφατα πρόσθεσαν και τα ΔΕΗ Rewards.
 
Last edited:

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Στον Κωτσόβολο έχει ή είχε μέχρι χθες, δεν είμαι σίγουρος 50.000 μίλια με αγορά xiaomi Redmi note 12 pro plus.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Βασικά, προσφορά του miles and bonus είναι σε συνεργασία με τη Samsung. Καμία εμπλοκή η ALPHA BANK, ούτε είναι προσφορά του Κ, ισχύει σε όλες τις συνεργαζόμενες με τη Samsung αλυσίδες.
https://el.aegeanair.com/oroi-kai-gnostopoiiseis/milesbonus-terms-and-conditions/
Α, και άσχετο με την Aegean Bonus Visa, οπότε πάλι λάθος νήμα, ας μεταφερθεί στο miles and bonus, όπου πρόσφατα πρόσθεσαν και τα ΔΕΗ Rewards.
Μεταφέρθηκε και η προσφορά είχε ήδη δημοσιευθεί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom