ΗΠΑ Πρόταση γάμου στη Νέα Υόρκη!

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.861
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
προτείνω να της το πεις κάποια στιγμή που δεν θα το περιμένει! σιγουρα οχι κατα τη διάρκεια ενός δείπνου...πολύ κλισέ!
και προσοχή! μη το βάλεις το δακτυλιδι ουτε σε cupcake ουτε σε άλλο γλυκό γιατί...κοίτα τι έπαθε ο Edward :)
:p:p

τελικά η ζωή αντιγράφει το σινεμά
η το σινεμά τη ζωη (...αυτού του φόρουμ?:rolleyes:)

ακρως απολαυστικό κ ψυχαγωγικό τόπικ
θα μπορούσε να αποτελέσει έναυσμα για συγγραφή σεναρίου ταινίας με τίτλο
πρόταση γάμου στην Νέα Υόρκη,
και σε 2 η 3 σπονδυλωτές ιστορίες σε αντιστοιχία με τις προτάσεις της Εβανζελί, του αντώνη του τάβερ κ.α να
με τροποποιήσεις στο φινάλε της κάθε μίνι ιστορίας εντός της ταινίας!

θα ειχε ενδιαφέρον ομως να διαβάζαμε κ άλλες προτάσεις απο εκλεκτά μέλη της παρέας που φημίζονται για τις περι γάμων γαμηλίων κ συναυτώ προτάσεων που κατά καιρούς έχουν δει το φώς της φορουμιακης αυτής κοινότητας διαποτισμένες με αρκετή φαντασία, ρομαντισμό και χιούμορ!
;)
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Εμένα πάλι μου θυμίζει αυτό:
(τα πρώτα σαράντα δευτερόλεπτα).
 
Last edited by a moderator:

et13

Member
Μηνύματα
8
Likes
7
Παιδιά έχει ξεφύγει τελείως το θέμα και μετά από μία κουραστική συνάντηση που είχα μόλις στη δουλειά, γέλασα με τα τελευταία ποστ που διάβασα!
Ωραίος ο Τριπάκιας!:haha::haha:

Δεν περίμενα να είχε τόση απήχηση το θέμα.
Συμφωνώ ότι καλύτερο θα ήταν να διαλέγαμε μαζί το δαχτυλίδι, οπότε μάλλον κάποιο υποκατάστατο θα βρω...

Μάλλον δαχτυλίδι από κόκα κόλα... στα Mc Donalds για να μη με πάρει χαμπάρι!!!:haha::haha::haha:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.424
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Μάλλον δαχτυλίδι από κόκα κόλα... στα Mc Donalds για να μη με πάρει χαμπάρι!!!:haha::haha::haha:
Κάντο με δαχτυλίδι από κουτάκι μπύρας , σε ένα παγκάκι που θα ξαποστάσετε μετά τη βόλτα σας :)
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Γιατί:
1.προφανώς για να της κανει πρόταση γάμου πάει να πει ότι απέξω απέξω κάποια στιγμή θα έχουn συζητήσει μια τέτοια προοπτική, αρα η κοπέλα θα έχει στο νου της ότι κάποια στιγμή κάτι τέτοιο θα γίνει.
2. Εαν λοιπον σκεφτεται ότι μπορεί να γίνει κάποια στιγμή η πρόταση τότε το να γίνει στο ταξίδι έχει πολλές πιθανότητες. Εαν πάει σε ένα ρομαντικό εστιατόριο, δεν θα της περάσει απο το μυαλό ότι κάτι τέτοιο θα παίξει? (Εαν πάνε στα Μc donalds οκ δεν θα το σκεφτεί).
Εγώ που ζούσα με τον άντρα μου επί ένα χρόνο πριν μου κάνει την πρόταση (και ήταν λογικό ότι έτσι θα καταλήξει) δεν το σκεφτόμουνα μέρα-νύχτα..τι, πότε,πού; να μην πω ότι είχα ξεχαστεί :haha:. Οπότε ούτε πήρα χαμπάρι τι θα γινότανε εκείνη την ημέρα...και ο σχεδισμός ήταν να γίνει στο ταξίδι αλλά αυθόρμητα του ήρθε και μια μέρα πρίν. Μην σου πω ότι ήταν και γιορτές.

Όσο για το εστιατόριο δεν είπα να πάνε στα Μαc donalds, αλλά σε ένα ταξίδι συνήθως πηγαίνουμε και σε κανά καλό εστιατόριο, έτσι δεν είναι; Και ακόμα στην ΝY που δεν έχω πάει, πιστεύω ότι είναι must... Οπότε βρίσκω ότι θα μπορουσε να μην καταλάβει, αν και επαναλαμβάνω ότι πολύ κλισε το πράγμα.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
αλλη μια ιδεα που μου ηρθε, αν και προτιμω το πρωτο που εχα πει για empire state building (πιο ρομαντικο γιατι θα ειστε μονοι σας) ειναι:

Να πατε στο battery park και εκει θα σας κανουν το πορτραιτο! Θα συνεννοηθεις με το ζωγραφο να σου κανει ενα συνεφακι που θα λεει "will you marry me" , οποτε θα εχετε και αναμνηστικο!!!!

Εχει ηδη γινει κιολας
δειτε απο 5,20 και μετα για να μη βαρεθειτε
Παντως μη πολυαγχωνεσαι γιατι οπου και να γινει η προταση , μονο και μονο που θα ειν αι στη νεα υορκη θα ειναι αξεχαστη!!!!
 
Last edited by a moderator:

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αυτο εμενα μου αρεσει!!
+1!!!
Σου μενει μετα και το σκιτσο..και θυμασαι κ την 'αποφραδα" μερα-σκηνη:bleh::haha::haha:
Οχι σοβαρα ...ωραιο!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
:shock::shock::shock::shock::shock: Σταματηστε.......... ανακατευομαι !!
Θα κανω εμετο!:haha::haha:
Μα ειναι σοβαρη προταση αυτη??
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ωχ μωρ Εβανζελι ..γιατι ειμαστε σοβαροι με ολα αυτα ?
Σε δουλεια να βρισκομαστε ...μα μας το ειπε κ ο ιδιος ο μελλων-προτεινων οτι το ξεχειλωσαμε:bleh::haha:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.139
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ρε παιδιά, κάποτε δεν είχε ρωτήσει και κάποιος άλλος ιδέες για πρόταση γάμου και τελικά γάμος δεν έγινε??? :roll:
Γιατι δεν εγινε; Δεν αρεσε η προταση στη λεγαμενη;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom