Ισπανία Πρώτη φορά στη Βαρκελώνη

johann69

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Λοιπόν τελικά ήρθαμε Βαρκελώνη και λέμε αύριο να πάμε στο κάστρο που είναι δωρεάν.
Άκουσα ότι είναι δωρεάν μετά τις 15:00
Εμείς μενουμε λεωφόρο ΜΑΡΙΝΑ στάση monomental.
Θέλουνε να φάμε παεγια πλούσια και φτηνά αλλά να έχει και κάτι για κακοφαγα παιδιά.
Για πείτε μας τι μπορούμε να κάνουμε αύριο Κυριακή πρωί μέχρι πριν το κάστρπ εφόσον το κάστρο είναι δωρεάν από το μεσημέρι και μετα

Μας είχαν πει tibidabo να πάμε;;
Ενυδρείο μάλλον το αποκλείουμε έχουμε δει της Κρήτης.
Τι άλλο προτείνεται;;;
 

Mairoula

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Καλησπέρα,επειδή θα βρίσκομαι Βαρκελώνη την ημέρα των χριστουγένων μήπως ξέρει κανείς να μου πει τι είναι ανοικτό και τι κλειστό.Για να ξέρω και τι μπορούμε να κάνουμε .Υπάρχουν χριστουγεννιάτικα παζάρια; Τα εστιατόρια είναι ανοιχτα;Ευχαριστώ.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Καλέ μου άνθρωπε @panpan δώσε τα φώτα σου στο λαό σου και πες μου που θα βρω τα καλύτερα churros (αλλιώς να κόβεται κάθε αγωνιστική με οφσάιντ ι Ολυμπιακός)
 

mikebrs

Member
Μηνύματα
20
Likes
11
Την επόμενη εβδομάδα θα ταξιδεψουμε μια παρέα για επαγγελματκους λόγους. Ωστόσο, θελουμε το βράδυ να παμε κάπου να ακουσουμε μουσική και να πιουμε κανα ποτο. Εχετε υπόψή κάποιο καλο μέρος οχι τουριστικό αλλα που να συχνάζου Ισπανοί? Γιατι όχι και να μην ακουσουμε ισπανικά ή ίσως και φλαμενκο (αν και αυτο τουριστίκο θα ειναι)
 

athens8

Member
Μηνύματα
127
Likes
464
Καλέ μου άνθρωπε @panpan δώσε τα φώτα σου στο λαό σου και πες μου που θα βρω τα καλύτερα churros (αλλιώς να κόβεται κάθε αγωνιστική με οφσάιντ ι Ολυμπιακός)
Για τους επόμενους που θα πανε να φανε churros φρέσκιες της στιγμής και αν θες μεσα με νουτελα..
Screenshot_20200120-150318_Chrome.jpg
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Ναι είναι ένα από τα καλά,αλλά όπως γράφεις με Νουτέλα.Εγώ είχα προτείνει στον Jimp
στο ποστ 929 με σοκολάτα Valor.Είναι από τα πιο παλιά εργοστάσια σοκολάτας (1881).
https://es.wikipedia.org/wiki/Chocolates_ValorH Καλύτερη σοκολάτα όμως είναι Η Amatller.(1797)
https://www.chocolateamatller.com/en/Αλλά μόνο για σοκολάτα,όχι τσούρος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.624
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom