ΗΠΑ Πρώτο ταξίδι στη Νέα Υόρκη

taver

Member
Μηνύματα
12.516
Likes
29.314
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Κι'εγώ σε όσα ξενοδοχεία έχω μείνει στο Μανχάταν ζητάνε πληρωμή για το wi-fi στο δωμάτιο. Συνήθως βέβαια έχουν free στο λόμπι, αλλά τι να το κάνεις αυτό :D
Δυστυχώς για σένα, μάλλον έχεις χρόνια να πας... Έχει σταματήσει αυτό τα τελευταία χρόνια (καθώς σε όποιο σημείο στον ιστό της πόλης και να βρεθείς, πιάνεις τουλάχιστο 10 ασύρματα δίκτυα από τη γειτονιά...)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.408
Likes
17.243
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Έχω να πάω από το 2006 δυστυχώς :(
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Σνιφ κι εγώ από το 2007 :(
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ακόμη και τώρα, πολλά ξενοδοχεία, συνεχίζουν να χρεώνουν το wi-fi στο δωμάτιο. Εγώ πήγα πριν 4 μήνες και αυτό ισχύει ακόμη. Το ότι βέβαια υπάρχουν ασύρματα στη γειτονιά και κλέβεις σήμα όπως εδώ, ισχύει (πάλι καλά). Αλλά το δωρεάν ιντερνετ στα δωμάτια δεν ισχύει. Στο loby υπάρχει, αλλά όπως είπε και ο Def τι να το κάνεις αυτό...;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.516
Likes
29.314
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ακόμη και τώρα, πολλά ξενοδοχεία, συνεχίζουν να χρεώνουν το wi-fi στο δωμάτιο. Εγώ πήγα πριν 4 μήνες και αυτό ισχύει ακόμη. Το ότι βέβαια υπάρχουν ασύρματα στη γειτονιά και κλέβεις σήμα όπως εδώ, ισχύει (πάλι καλά). Αλλά το δωρεάν ιντερνετ στα δωμάτια δεν ισχύει. Στο loby υπάρχει, αλλά όπως είπε και ο Def τι να το κάνεις αυτό...;
Νομίζω ότι είναι σαφές ότι μιλάμε για το Manhattan. Αν θυμάμαι καλά, εσύ δεν έμεινες στο Manhattan.
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
εγώ πάντως έμεινα στο Μανχάταν και το wifi δεν ήταν free...ούτε στα δωματια ούτε στο λόμπι...πλήρωνες για να σου δώσουν κωδικό..
 

taver

Member
Μηνύματα
12.516
Likes
29.314
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
εγώ πάντως έμεινα στο Μανχάταν και το wifi δεν ήταν free...ούτε στα δωματια ούτε στο λόμπι...πλήρωνες για να σου δώσουν κωδικό..
Τι να σου πώ... μπορεί να έπεσες στην εξαίρεση. Από όλα τα ξενοδοχεία, motels κλπ που έχω μείνει στις ΗΠΑ από το 2008 και μετά, μόνο ένα (1) μου έτυχε να μην έχει free wireless (και ήταν στο Las Vegas, οπότε μάλλον δικαιολογείται).
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.153
Μέλη
38.990
Νεότερο μέλος
chris.s

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom