ΗΠΑ Πρώτο ταξίδι στη Νέα Υόρκη

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Καλά από starbucks γίνεται χαμός στη Νέα Υόρκη.

Σε αυτό πού πήγα τις περισσότερες φορες ήταν Brodway Av. & 64th street.
 

emainos

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
μια ερωτησούλα ακόμη, πόσες μέρες κάνουν να σου απαντήσουν μετά από αίτηση ESTA, από τις 2 του μηνός και ακόμη περιμένω, είναι λογικό;
Αν θυμάμαι καλά μέχρι 2 εβδομάδες έλεγε στις οδηγίες,αλλά εμένα μου είχε έρθει την ίδια στιγμή.Ρίξε μια ματιά στα spam μήπως πήγε εκεί.
 

karetsos

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Αν θυμάμαι καλά μέχρι 2 εβδομάδες έλεγε στις οδηγίες,αλλά εμένα μου είχε έρθει την ίδια στιγμή.Ρίξε μια ματιά στα spam μήπως πήγε εκεί.
τελικά το σύστημα ESTA είναι ολίγον μπερδεμένο.

κάνω αίτηση για μένα και τη γυναίκα μου ως group και μου στέλνει email Με τον κωδικό του group.

μου λέει θα εξετάσουμε το αίτημά μας σε 72 ώρες.

πάω μετά από 2 μέρες να μπω με τον κωδικό του group και μου βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει αυτός ο κωδικός (αυτός που μου στείλαν οι ίδιοι με e-mail).

στην αρχή αγχώνομαι και λέω μλκ έκανα.

τσεκάρω την πιστωτική και βλέπω ότι κάνανε κανονικά τη χρέωση για δύο άτομα.

όποτε πάω και δοκιμάζω για το κάθε άτομο χωριστά και ξαφνικά προχωράει κανονικά και με ενημερώνει ότι όλα είναι οκ (για τον καθένα ξεχωριστά) οπότε προχωράω στην εκτύπωση και όλα καλά.

άλλο email ενημέρωσης πέρα από πρώτο που αποδείχτηκε άχρηστο δεν μου στείλανε (όπως άλλωστε λέει και στις οδηγίες)

αυτά τα ολίγα...

καλο μας ταξίδι :clap:
 

elfot

Member
Μηνύματα
14
Likes
3
Πολύ καλό και αυτό που μου έστειλες αλλά βγαίνει αρκετά πιο ακριβό, περίπου 310 δολάρια τη βραδιά και ξεφεύγουμε....έλεγα αν μπορούσα να βρώ κάποιο φθηνότερο από το wolcott που όπως ήδη είπα είναι στα 230 δολάρια τη βραδιά (με τους φόρους)....

εμείς θα πάμε 13 μέρες τον Απρίλιο και κλείσαμε στο "Park Savoy Hotel" που είναι 58η και 7η! είναι παλιό με μικρά δωμάτια αλλά επειδή έχω ξαναμείνει θυμάμαι ότι είναι καθαρό και σε πάρα πολύ καλό σημείο! Park Savoy Hotel in New York City, Official Web Site! > About the Hotel
Είναι το 2ο πιο φθηνό που βρήκα στο Manhattan αλλά δεν θυμάμαι καθόλου το όνομα του πρώτου!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Δεν ξερω σε ποιο θρεντ ειναι καταλληλο να το ποσταρω !!!
Το λατρεμενο Birch coffee αναδειχθηκε και φετος νικητης ως το καλυτερο καφε στην περιοχη γυρω απο το Madison Square park
Το καφε προχωρα δυναμικα με αλλα δυο παραρτηματα , ενα στο 56 7th Avenue ( downtown) και το πιο προσφατο ( ακομα δεν εχει ανοιξει ) στο 750 Columbus (uptown)

Locations « Birch Coffee

Birch wins best coffee/cafe in the Madison Square Park area | MadParkNews.com, covering New York City's Madison Square Park & Flatiron
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το λατρεμενο Birch coffee αναδειχθηκε και φετος νικητης ως το καλυτερο καφε στην περιοχη γυρω απο το Madison Square park
ένα καφε που στην Ευρώπη θα ηταν αναμεσα στα τελευταία..για τα μπαζα εντελώς..ειδικα ο cappuccino του κιλού κανει να φαινεται γκουρμε εκεινος του σταρμπακς (αλλο αδιαφορο κατασκευασμα..)..
αλλά στους τυφλούς βασιλευει ο μονοφθαλμος. φαντασου δηλ ολοκληρη περιοχή να μην εχει ενα καφε της προκοπής. ή μαλλον ευρωπαικών προδιαγραφων. πλαστικ καφε να τον χαιρονται οι εκτιμητές του..
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.797
Likes
18.559
Όποιος θέλει να πιει κορυφαίο καφέ στη ΝΥ (american coffee), ας σπεύσει (και για φοβερό πρωϊνό) στο μαγαζάκι ακριβώς απέναντι από την είσοδο του Grand Central Station.

Για καπουτσίνο, πού αλλού? Στην Ιταλία και μόνο...
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
ένα καφε που στην Ευρώπη θα ηταν αναμεσα στα τελευταία..για τα μπαζα εντελώς..ειδικα ο cappuccino του κιλού κανει να φαινεται γκουρμε εκεινος του σταρμπακς (αλλο αδιαφορο κατασκευασμα..)..
αλλά στους τυφλούς βασιλευει ο μονοφθαλμος. φαντασου δηλ ολοκληρη περιοχή να μην εχει ενα καφε της προκοπής. ή μαλλον ευρωπαικών προδιαγραφων. πλαστικ καφε να τον χαιρονται οι εκτιμητές του..
Συμφωνώ απόλυτα.
Αν πιουν αυτοί καφέ στο sant eustachio στη Ρώμη τι θα πουν;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.013
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom