ΗΠΑ Πρώτο ταξίδι στη Νέα Υόρκη

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
Εγώ πάλι θ ανησυχούσα περισσότερο αν μου εκανε την αίτηση το πρακτορείο...γενικά θεωρώ οτι τέτοια αιτήματα καλό ειναι να τα κανεις η ίδια. Δικά σου στοιχεία θα μπουν πρέπει να ξέρεις ακριβώς τι θα υποβληθεί....anyway, γούστα ειναι αυτά. Καλα να περάσεις!
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
312
Likes
169
να φανταστω οτι θα κλεισης μονο αεροπορικα εισητιρια απο το πρακτορειο γιατι θα μεινεις στους συγγενεις σου ? γιατι να μην τα κλεισης απο το ιντερνετ τα αεροπορικα και να γλειτωσεις το 200 αρι που θα σου παρει προμηθεια ο πρακτορας? μην σε ανυσηχει το αν χαθεις, δεν χανεσε μεσα στο αεροδρομιο ανα 5 μετρα εχει πινακιδες που σε καθοδειγουνε ακριβεστατα! αν εχει και 2 με 3 ωρες αναμονη για την μετιπηβηβαση ειναι οτι το καλυτερο.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Δεν ξέρω σε ποιό πρακτορείο πήγε ο Lexuss και μόνο για το εισιτήριο του πήραν 200 ευρώ πάνω....αλλα ξέρω ότι τα γραφεία που πουλάνε διαδυκτιακά εισιτήρια με μιά μικρή επιβάρυνση(μπορει 5-10 €)σου κλείνουν το εισιτήριο σου όταν πας στα γραφεία τους.Βέβαια η τιμή που θα πάρεις είναι η τιμη που είναι εκείνη την ώρα στην σελίδα τους....Εγώ έτσι το έκλεισα...
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
312
Likes
169
ναι juannita δεν ειναι τιποτα και γλυτωνεις και λεφτα. και εγω στην αρχη ειχα αυτον τον φοβο και πηγα σε πρακτορειο και εκλεισα εισητηρια και ξενοδοχειο και το μετανιωσα παρα πολλη γιατι αν τα εκλεινα μονος γλυτωνα 500 δολαρια και θα ερχομουνα με 2 τσαντες με ψωνια παραπανω! αποψη μου να δωσεις οσο λιγοτερα γινετε στα αεροπορικα και παραπανω ωρες να εχει αναμονη στο αεροδρομιο να μην σε ανυσηχη εχει μαγαζια restaurants wifi χωρους καπνιζοντων και θα περασουν. να φανταστεις οτι εκατσα στο jfk 24 ωρες για να περιμενω την επομενη πτηση και αν ητανε λιγο πηξημο την παλεψα. παντος μεχρι 12 ωρες stop over πιστευω πως παλευεται.
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
312
Likes
169
katfitsa μιλαω για επωνυμα πρακτορεια που τα ξεσκονισα ολα και ι τιμες μεταξυ τους ηταν ιδιες, αλλα στο skyscanner αλλαζαν κατα πολυ. πχ. τα αεροπορικα απο skg - jfk - mia - skg μου στοιχησανε 1360 ευρω απο τον πρακτορα ενω απο skyscanner θα μπορουσα να τα κλεισω κατω απο 1000 ευρω.
 

Juannita

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
ναι juannita δεν ειναι τιποτα και γλυτωνεις και λεφτα. και εγω στην αρχη ειχα αυτον τον φοβο και πηγα σε πρακτορειο και εκλεισα εισητηρια και ξενοδοχειο και το μετανιωσα παρα πολλη γιατι αν τα εκλεινα μονος γλυτωνα 500 δολαρια και θα ερχομουνα με 2 τσαντες με ψωνια παραπανω! αποψη μου να δωσεις οσο λιγοτερα γινετε στα αεροπορικα και παραπανω ωρες να εχει αναμονη στο αεροδρομιο να μην σε ανυσηχη εχει μαγαζια restaurants wifi χωρους καπνιζοντων και θα περασουν. να φανταστεις οτι εκατσα στο jfk 24 ωρες για να περιμενω την επομενη πτηση και αν ητανε λιγο πηξημο την παλεψα. παντος μεχρι 12 ωρες stop over πιστευω πως παλευεται.
Με ανακουφισες λιγο! Γιατι εχω βρει πτήσεις με τόσες πολλές ώρες και ανησυχούσα για το τι θα κανω τόσες ώρες..
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
312
Likes
169
Juannita δεν χρειαζεται να πας στο γραφειο να παραλαβεις το εισητιριο σου. μολις κανεις την κρατηση θα σου δωση και το booking number οποτε θα μπαινεις στο site και θα βλεπεις την κρατηση σου απο εκει και θα μπορεις να κανεις και καποιες αλαγες οπως να διαλεξεις θεση στην καμπινα η να προστεσεις καποια εχτρα αποσκευη. θα πας στο αεροδρομιο με το διαβατηριο και την esta που θα εχεις εκτυπωση. το εισητηριο αν ενοεις το boarding pass το παιρνεις απο τα γκισε του αεροδρομιου , στην ουσια ταξιδευεις με το διαβατηριο αυτο ειναι το εισητηριο σου!
 

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
Δεν ξέρω σε ποιό πρακτορείο πήγε ο Lexuss και μόνο για το εισιτήριο του πήραν 200 ευρώ πάνω....αλλα ξέρω ότι τα γραφεία που πουλάνε διαδυκτιακά εισιτήρια με μιά μικρή επιβάρυνση(μπορει 5-10 €)σου κλείνουν το εισιτήριο σου όταν πας στα γραφεία τους.Βέβαια η τιμή που θα πάρεις είναι η τιμη που είναι εκείνη την ώρα στην σελίδα τους....Εγώ έτσι το έκλεισα...
συμφωνώ απόλυτα..αν δεν μιλάμε για απατεώνα που πάει να κάνει αρπαχτή μιλάμε για μια επιβάρυνση μέχρι 50-60..και βοηθάς και ένα μαγαζί να μείνει λίγο ακόμα ανοικτό:) εγώ προσωπικά τα δίνω ευχαρίστως..

katfitsa μιλαω για επωνυμα πρακτορεια που τα ξεσκονισα ολα και ι τιμες μεταξυ τους ηταν ιδιες, αλλα στο skyscanner αλλαζαν κατα πολυ. πχ. τα αεροπορικα απο skg - jfk - mia - skg μου στοιχησανε 1360 ευρω απο τον πρακτορα ενω απο skyscanner θα μπορουσα να τα κλεισω κατω απο 1000 ευρω.
να πούμε βέβαια ότι με το skyscanner μπορεί να βλέπεις ωραία και οικονομικά εισιτήρια αλλά όταν πας να τα κλείσεις σου βγάζει ένα ωραιότατο μήνυμα ότι δυστυχώς η τιμή άλλαξε..
 

Boxeraki

Member
Μηνύματα
187
Likes
182
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
Καλησπέρα παιδια! Θα παω το πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό συγκεκριμένα στην Νέα Υόρκη και θελω βοήθεια!!! Καταρχην ειναι καλυτερα να παω (στον νονό μου) και να παω οπουδήποτε για ψώνια πχ μόνη μου;; Ή να περιμενω ακομα δυο χρόνια για να γίνω φοιτήτρια να παω Χριστούγεννα και με παρέα;
Καταδευτερον προφανως θα διαλέξω με στάση όποτε οποίος εχει εμπειρίες αν μπορεί να μου πει τι πρεπει να κανω γιατι απευθείας ειναι πολλα τα λεφτά
Και κατα τρίτον και τελευταίο πείτε μου εμπειρίες οποίος εχει πάει μόνος του
αν έχεις την ευκαιρία να το κάνεις το ταξίδι κάντο και ας είσαι και μόνη..ο νονός σου σε ποια περιοχή μένει?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.253
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom