Πτήσεις με ανταπόκριση

Lexuss

Member
Μηνύματα
314
Likes
169
παιδιά να ρωτήσω κάτι. βρήκα μια πτήση απο dus - vie - mia. τώρα το θέμα είναι επειδή δεν θέλω να πάω ντίσελντορφ μπορώ να παω κατευτιαν στην βιέννη και να παρακαμσω την πτήση του Ντίσελντορφ? και αν ναι στον γυρισμό θα δεχτούν να γίνει final destination στην βιέννη?το λεω για τις αποσκευές πιο πολλή.

πάντως έχουν πολλή πλακα η πτήση dus - vie - mia με επιστροφή έχει 399 και όταν βάζω μονο την υπερατλαντική πτήση με την ίδια εταιρία είναι πιο ακριβή! πως γίνετε αυτό δεν μπορώ να καταλάβω.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Άμα δε πας στο DUS-VIE θα σου διαγράψουν όλη την πτήση.
Όσο για το final destination στο VIE, θα πρέπει να βρεις καλόν λόγο στον υπάλληλο στο ΜΙΑ. Πόση είναι η ώρα αναμονής στη VIE;
 

Lexuss

Member
Μηνύματα
314
Likes
169
12 ωρες , ο καταλαβα ειναι μπλεξιμο και δεν αξιζει. δηλαδη οτι πτηση κλεισης ή την εκτελης οπως ειναι στο προγραμα ή την χανεις.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Η αρχή πάντα.
Εφόσον έχεις πτήση MIA-VIE-DUS και έχεις 12 ώρες τράνζιτ στην Βιέννη, μπορείς να πεις στο ΜΙΑ ότι θέλεις η βαλίτσα να πάει Βιέννη, για οποιοδηποτε λόγο (θες να πας στο ξενοδοχείο, ψώνια κτλ)
 

MAURH THUELLA

Member
Μηνύματα
8
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
NEW YORK
Ταξίδι-Όνειρο
NEW YORK
Παιδες εχω ενα ταξιδι για νεα υορκη σε 3 βδομαδες με σταση ρωμη για μια ωρα!! προλαβαινω να παω απο terminal 1 sto terminal 3???ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ!!
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.218
Likes
25.869
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
πολυ ωραιο ταξιδι!!! μπορεις να μου πεις αν προλαβαινο στο Fiumicino να παω απο τερμιναλ 1 στο τερμιναλ 3 σε 1 ωρα γιατι εχω ενα ταξιδι για νεα υορκη σε 3 βδομαδες??
Υπάρχει λεωφορείο έξω από το τέρμιναλ 1 που σε πηγαίνει στο 3 σε 5 περίπου λεπτά Eμεις το πετύχαμε απ' εξω και δεν περιμέναμε, γι' αυτο δεν ξέρω κάθε πότε περνάει.Εκεί περνάς τον έλεγχο, αφήνεις αποσκευές και ένα άλλο λεωφορείο σε μεταταφέρει στον χώρο αναμονής. Εξαρταται από τον κόσμο που θα έχει ο χρόνος που χρειάζεσαι.
IMG-20160605-WA0000.jpg


Η μπλε γραμμή ειναι το λεωφορείο απο Τ1 σε Τ3 και η λευκη το εσωτερικό δρομολόγιο.
 
Last edited by a moderator:

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Εφόσον είναι σε 1 εισιτήριο, ναι.
 

SPO

Member
Μηνύματα
163
Likes
56
Σχεδιάζω επιστρέφοντας από ταξίδι στον Καναδά το εξής δρομολόγιο
YYZ-ATH 18.30-08.00 LH471 και κατόπιν ΑΤΗ-FRA 09.20-13.00 LH1278, δηλαδή ανταπόκριση 80 λεπτά.Υπάρχει κάποιος με εμπειρία από FRA να με ενημερώσει αν είναι εφικτό να γίνει αυτό το δρομολόγιο.Έχω χρησιμοποιήσει το αεροδρόμιο για πτήσεις εντός Ευρώπης, όχι όμως για διηπειρωτικές και επειδή πολλά ακούγονται θέλω μια γνώμη.Και οι δύο πτήσεις με LH σε ένα εισιτήριο.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Αν είναι σε ένα εισιτήριο γιατί αχγώνεσαι;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.677
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom