Πτήσεις με ανταπόκριση

spiros050

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Καλησπερα σας!
θα ηθελα να κανω την εξης ερωτηση.Σε λιγο καιρο πεταω για τοροντο με ενδιαμεση σταση 2 ωρων στο Λονδινο(Heathrow).Ελεγχο διαβατηριων θα περασω Στην Αθηνα μονο η και στο Λονδινο;
Επισης απο οσο ξερω το Heathrow ειναι χαος οι 2 ωρες θα μου ειναι υπεραρκετες η θα πρεπει να βιαστω;
 

Danae-Coffee

Member
Μηνύματα
33
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
Βοστόνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη - Ιαπωνία
Σκοπεύω να κάνω τσεκ ιν στο αεροδρόμιο της Θεσσαλονίκης για να μου κάνουν check in για όλες τις πτήσεις (aegean & swiss) κι έχω να παραδώσω και αποσκευή. Υπάρχει λόγος να ανεβάσω το πιστοποιητικό εμβολιασμού μου στο σάιτ της swiss ή αυτό είναι για το ονλάιν τσεκ ιν;
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.111
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Καλησπερα σας!
θα ηθελα να κανω την εξης ερωτηση.Σε λιγο καιρο πεταω για τοροντο με ενδιαμεση σταση 2 ωρων στο Λονδινο(Heathrow).Ελεγχο διαβατηριων θα περασω Στην Αθηνα μονο η και στο Λονδινο;
Επισης απο οσο ξερω το Heathrow ειναι χαος οι 2 ωρες θα μου ειναι υπεραρκετες η θα πρεπει να βιαστω;
Εχει κιαλλον ελεγχο ναι.. Αν δεις οτι δεν προλαβαίνεις επειση εχει ουρα φαε καμια σειρά απο τους αλλους ευγενικά.. Ζητα να περάσεις μπροστα εννοώ η αν υπαρχει κάποιος υπαλληλος ενημερωσε τον και θα σε παει πιο μπροστα..
 

spiros050

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
Εχει κιαλλον ελεγχο ναι.. Αν δεις οτι δεν προλαβαίνεις επειση εχει ουρα φαε καμια σειρά απο τους αλλους ευγενικά.. Ζητα να περάσεις μπροστα εννοώ η αν υπαρχει κάποιος υπαλληλος ενημερωσε τον και θα σε παει πιο μπροστα..
Ευχαριστω πολυ!
Δηλαδη σε περιπτωση που η ενδιαμεση σταση ηταν χωρα εντος σενγκεν,ελεγχο διαβατηριων θα περναγα στην αθηνα για τοροντο η στην ενδιαμεση σταση ?
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.111
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Ευχαριστω πολυ!
Δηλαδη σε περιπτωση που η ενδιαμεση σταση ηταν χωρα εντος σενγκεν,ελεγχο διαβατηριων θα περναγα στην αθηνα για τοροντο η στην ενδιαμεση σταση ?
Και στην Αθήνα και στην ενδιάμεση στάση θα έδειχνες διαβατήριο
 
D

Delmem38110

Guest
Ευχαριστω πολυ!
Δηλαδη σε περιπτωση που η ενδιαμεση σταση ηταν χωρα εντος σενγκεν,ελεγχο διαβατηριων θα περναγα στην αθηνα για τοροντο η στην ενδιαμεση σταση ?
αν πετάς για Τορόντο με αιρ καναντα είσαι στο τερμιναλ 2 (όπου είναι και οι άλλες της συμμαχίας).
αρα πας τρανσιτ. δεν είναι χρονοβόρο. αν πετάς με κάποια άλλη ίσως πρέπει να δεις και το τερμιναλ.
 

spiros050

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
αν πετάς για Τορόντο με αιρ καναντα είσαι στο τερμιναλ 2 (όπου είναι και οι άλλες της συμμαχίας).
αρα πας τρανσιτ. δεν είναι χρονοβόρο. αν πετάς με κάποια άλλη ίσως πρέπει να δεις και το τερμιναλ.
Με british airways πεταω που ειναι στο T5 απο οσο ξερω
 
D

Delmem38110

Guest
Με british airways πεταω που ειναι στο T5 απο οσο ξερω
αν είναι όλο το ταξίδι από Αθήνα με μπριτις δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα και ο χρόνος είναι αρκετός. πας τρανσιτ. νόμιζα ότι πέταγες από δω με αιγαίου και μετά με κάποια άλλη. καλο ταξίδι.
 

spiros050

Member
Μηνύματα
6
Likes
2
αν είναι όλο το ταξίδι από Αθήνα με μπριτις δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα και ο χρόνος είναι αρκετός. πας τρανσιτ. νόμιζα ότι πέταγες από δω με αιγαίου και μετά με κάποια άλλη. καλο ταξίδι.
Ναι με british ολο.Επομενως με το που φτασω Λονδινο παω κατευθειαν στην πυλη αναχωρησης για Τοροντο?
Σε ευχαριστω πολυ!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.460
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom