Πως αναβάλλουμε/ακυρώνουμε ταξίδι λόγω κοροναϊού;

Sanna1971

Member
Μηνύματα
124
Likes
213
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτικη
Άρα λογικά θα μπουν τον Αύγουστο?Περιμένω από το Μάρτιο. Το πρόβλημα είναι ότι στο manage booking δε φαίνεται καν ότι είχα κράτηση όταν βάζω τον κωδικό κράτησης ενώ πριν την πτήση τον Απρίλιο φαινόταν η ακύρωση που έκανα μέσω τηλ.
Προσπαθησες να ξαναεπικοινωνησεις μαζι τους; στα γραφεια στο αεροδρομιο εννοω.
 

solotravel

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Προσπαθησες να ξαναεπικοινωνησεις μαζι τους; στα γραφεια στο αεροδρομιο εννοω.
Δε μπορώ να τους βρω. Θα επικοινωνήσω όμως ξανά μόλις αρχίσουν οι πτήσεις και σηκώσουν τηλ. Εγώ έκλεισα απευθείας από την αεροπορική και ζήτησα επιστροφή χρημάτων μέσω τηλ. στο αεροδρόμιο. Μου είπαν ότι πρέπει να εγκριθεί στην Κων.πολη πρώτα και η επιστροφή θα γινόταν σε 4 εβδομάδες το πολύ υποτίθεται.
 

Sanna1971

Member
Μηνύματα
124
Likes
213
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτικη
Δε μπορώ να τους βρω. Θα επικοινωνήσω όμως ξανά μόλις αρχίσουν οι πτήσεις και σηκώσουν τηλ. Εγώ έκλεισα απευθείας από την αεροπορική και ζήτησα επιστροφή χρημάτων μέσω τηλ. στο αεροδρόμιο. Μου είπαν ότι πρέπει να εγκριθεί στην Κων.πολη πρώτα και η επιστροφή θα γινόταν σε 4 εβδομάδες το πολύ υποτίθεται.
Μολις πηρα στο αεροδρομιο. Τα γραφεια ειναι κλειστα αλλα μπορεις να στειλεις mail στη διευθυνση [email protected]
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Μόλις ακυρώθηκε η πτήση που είχα από Βαρκελώνη για Θεσσαλονίκη στις 22/07 με Aegean. Δε ξέρω αν θα πρέπει να δεχτώ το voucher με όσα διαβάζω, αλλά από ότι καταλαβαίνω λίγο αδύνατον να πάρω τα λεφτά πίσω. Rebooking δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω, οι τιμές για εκείνη την περίοδο είναι κάτι παραπάνω από 3πλασιες. Και το αστείο είναι ότι έχει για όλες τις μέρες πλην τη μέρα που είχα κλείσει.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
Μόλις ακυρώθηκε η πτήση που είχα από Βαρκελώνη για Θεσσαλονίκη στις 22/07 με Aegean. Δε ξέρω αν θα πρέπει να δεχτώ το voucher με όσα διαβάζω, αλλά από ότι καταλαβαίνω λίγο αδύνατον να πάρω τα λεφτά πίσω. Rebooking δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω, οι τιμές για εκείνη την περίοδο είναι κάτι παραπάνω από 3πλασιες. Και το αστείο είναι ότι έχει για όλες τις μέρες πλην τη μέρα που είχα κλείσει.
Μολις ελαβα μειλ για ακυρωση απο Μπιλμπαο, τελος Ιουλη. Με μιλια δικαιουμαι refund και επιστροφη μιλιων.

Αναρωτιεμαι αν θα κρατησει την πτηση μεταβασης για Μαδριτη η θα την κοψει για να μη χασω το 40ρι για 2 ατομα ακυρωνοντας με πρωτοβουλια μου.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Μολις ελαβα μειλ για ακυρωση απο Μπιλμπαο, τελος Ιουλη. Με μιλια δικαιουμαι refund και επιστροφη μιλιων.
Δηλαδή ο μόνος τρόπος να πάρεις τα λεφτά σου πίσω στην aegean είναι να τα είχες κλείσει με μίλια. Μάλιστα...

Για την ιστορία, σκέφτομαι να κλείσω άλλη πτήση από άλλη αεροπορική για την ίδια μέρα, αλλά δε ξέρω αν αξίζει το ρίσκο να μου ακυρώσει και η άλλη αεροπορική και να έχω voucher σε 5 αεροπορικές.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
Δηλαδή ο μόνος τρόπος να πάρεις τα λεφτά σου πίσω στην aegean είναι να τα είχες κλείσει με μίλια. Μάλιστα...

Για την ιστορία, σκέφτομαι να κλείσω άλλη πτήση από άλλη αεροπορική για την ίδια μέρα, αλλά δε ξέρω αν αξίζει το ρίσκο να μου ακυρώσει και η άλλη αεροπορική και να έχω voucher σε 5 αεροπορικές.
Εγω μεχρι να πεσουν υπογραφες μεταξυ κρατων, δεν θα εκλεινα τιποτε παρα μονο με μιλια.
 

Nks13

Member
Μηνύματα
19
Likes
8
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tromso/Lapland
Κάτι που σκέφτηκα τώρα μπορεί να είναι και βλακεία.

Μπορώ να κλείσω εισιτήριο πχ 10 ευρώ με wizz για την 1η εβδομάδα του Ιούνη και ξέροντας (αναμένουμε και τις σημερινές ανακοινώσεις) ότι θα ακυρωθεί να πάρω credits 12 ευρώ; Μετά για την άλλη βδομάδα να βάλω αυτά τα credits αλλού και πάει λέγοντας...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
Κάτι που σκέφτηκα τώρα μπορεί να είναι και βλακεία.

Μπορώ να κλείσω εισιτήριο πχ 10 ευρώ με wizz για την 1η εβδομάδα του Ιούνη και ξέροντας (αναμένουμε και τις σημερινές ανακοινώσεις) ότι θα ακυρωθεί να πάρω credits 12 ευρώ; Μετά για την άλλη βδομάδα να βάλω αυτά τα credits αλλού και πάει λέγοντας...
Το εχω κανει για να παρατεινω credit που εληγε. Φυσικα μπορεις. Αρκει να πεταει οταν θα το εχεις κανει 30 ευρω πχ. :p
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.050
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Αναρωτιεμαι αν θα κρατησει την πτηση μεταβασης για Μαδριτη η θα την κοψει για να μη χασω το 40ρι για 2 ατομα ακυρωνοντας με πρωτοβουλια μου.
Αν ειναι μια κρατηση , θα ακυρωθει αυτοματα και η αλλη πτηση , συμφωνα με τους ορους της AEGEAN.
 

Nks13

Member
Μηνύματα
19
Likes
8
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tromso/Lapland
Το εχω κανει για να παρατεινω credit που εληγε. Φυσικα μπορεις. Αρκει να πεταει οταν θα το εχεις κανει 30 ευρω πχ. :p
Ε κάποτε θα πετάξουμε ξάνα δεν γίνεται :p Αν και για να τα κάνω 30 πρέπει να μην πετάει για όλο το καλοκαίρι. Οπότε ίσως πρέπει να αγοράσω πιο ακριβό αλλα υπάρχει πάντα το ρίσκο να τα χάσω. (πχ να γίνει η πτήση κανονικά)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.658
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom