Πόρτα" στα coffee shops της Ολλανδίας για τους τουρίστες!!!

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τωρα να παρει θεση πολυ έγκριτο μελος του φόρουμ που πήγε πρόσφατα στα coffee shops του Αμστερνταμ και ειχε αναπάντεχα αποτελέσματα το κάπνισμα
Αυτα τα εγκριτα μελη του φορουμ που δεν λενε τιποτε, δεν μου κανουν και πολυ εγκριτα...
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Εγώ πάλι...τι να πω; Που πήγα μέχρι εκεί, τα είδα απ' έξω αλλά ούτε που μου πέρασε από το μυαλό να μπω μέσα; :xmas_cheesygrin:

Τώρα όμως που το απαγόρεψαν...είναι να μην με παραξενεύει που δεν μπήκα; :xmas_cheesygrin::xmas_cheesygrin::xmas_cheesygrin:
 

kakos21

Member
Μηνύματα
91
Likes
22
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΠΑΝΤΟΥ !!!
τι λετε τωρα !!!
και σχεδιαζω να παω τον μαρτιο για Αμστερνταμ
αμαν ζημια !!!!!!
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Μήπως να προσέχαμε λιγάκι ξανά την απόφαση??
Η οποία λέει ότι οι αρχές της Ολλανδίας έχουν το δικαίωμα να απαγορεύσουν την είσοδο τουριστών στα coffee shop και όχι την πλήρη απαγόρευση όπως κακώς αρχίζει να εννοείται σε προηγούμενα post.
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
Φτουυυυ! και δεν πρόλαβα να πάω...
 

mindtraveler

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ίσως Ρωσία...
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Έχουν δικαίωμα να μην αφήσουνε κάποιους τουρίστες να μπούνε μέσα... Αλλά δεν νομίζω να εφαρμοστεί αυτό στη πλειοψηφία του κόσμου. Αν δεν ήταν η φθηνή και εύκολα προσβάσιμη κάνναβη, ο τουρισμός της χώρας θα ήταν πολύ μικρότερος. Πλέον, δεν τους συμφέρει σαν κράτος να αποκλείσουν τον τουρίστα από τα coffeeshops γιατί μια, δυό, θα το μάθει ο κόσμος και δεν θα πηγαίνουν τα μιλουνια που πάνε τώρα. Ας μη γελιόμαστε, ένα τεράστιο ποσοστό του κόσμου πάει Άμστερνταμ για να δοκιμάσει κάνναβη, φθηνή, ελεγχόμενη και χωρίς ενοχές όπως θα πήγαινε να πιει αλκοόλ σε ένα οποιοδήποτε μπαρ στον κόσμο... Αν κοπει αυτό, θα χάσει η χώρα τεράστια ποσά
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.888
Likes
14.497
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Συμφορά που μας βρήκε
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.108
Δηλαδή, συγγνώμη κιόλας, θα σου ζητάνε διαβατήριο για να τσεκάρουν αν είσαι τουρίστας??? :roll:
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Δηλαδή, συγγνώμη κιόλας, θα σου ζητάνε διαβατήριο για να τσεκάρουν αν είσαι τουρίστας??? :roll:


Παράθεση από το άρθρο του newsit:

Με τη νέα νομοθεσία, μόνο οι Ολλανδοί κάτοικοι της χώρας θα επιτρέπεται να γίνονται μέλη των κόφι σοφ. Το κάθε κατάστημα θα μπορεί να έχει μέχρι και 1500 μέλη, διευκρίνισε ο εκπρόσωπος του υπουργείου Δικαιοσύνης.

Φαντάζομαι θα είναι πόρτες ερμητικά κλειστές και για να το προχωρήσω κι άλλο θα εισέρχεσαι με κάρτα όπως στα ξενοδοχεία.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.888
Likes
14.497
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Βαρεθηκα το ναργιλε
σιχαθηκα τη μαυρη
θ΄αφησω το κορμακι μου
αλλου νταλκαδες ναβρει
κλπ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.377
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom