Πόσα ταξίδια το χρόνο; Τι γίνεται τώρα με την κρίση;

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.021
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
ο turms ειπε ένα παράδειγμα για ομπρέλα και πετσέτα..Στην κρήτη έ !!! δεν δίνω ουτε εγώ 8 ευρώ που ειναι το φθηνότερο για ομπρέλα...θα καθίσω σε μπαράκι αν υπάρχει στις ξεμοναχιασμένες παραλίες που πάω και θα πιώ και κάτι ρε παιδιά τουλάχιστον με τα 8 ευρώ!!
Δεν ξέρω αυτό ειναι μιζέρια???
:shock: Ρενάτα πήγε η ομπρέλα στην Κρήτη 8 ευρώ?? Ωρέ πού πάμε!!:shock:
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Νομίζω ότι όποιος επιλέγει πακέτα all inclusive, δεν διαλέγει με κριτήριο τον προορισμό αλλά το ξενοδοχείο. Επομένως διαφέρει πάρα πολύ από αυτό που έχω εγώ στο μυαλό μου ως ταξίδι. Δεν είναι τυχαίο ότι τα πακέτα αυτά απευθύνονται σε κόσμο μεγαλύτερης ηλικίας. Είναι δυνατόν να επισκεφτεί κάποιος το Λονδίνο με πακέτο all inclusive? και μόνο που το σκέπτομαι γελάω.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
Νομίζω ότι όποιος επιλέγει πακέτα all inclusive, δεν διαλέγει με κριτήριο τον προορισμό αλλά το ξενοδοχείο. Επομένως διαφέρει πάρα πολύ από αυτό που έχω εγώ στο μυαλό μου ως ταξίδι. Δεν είναι τυχαίο ότι τα πακέτα αυτά απευθύνονται σε κόσμο μεγαλύτερης ηλικίας. Είναι δυνατόν να επισκεφτεί κάποιος το Λονδίνο με πακέτο all inclusive? και μόνο που το σκέπτομαι γελάω.

Σταυρο τα πακετα all δεν απευθυνονται μονο σε μεσηλικες αλλα κυρίως σε βορειοευρωπαίους με οικογένειες με μικρα παιδιά που θα ερθουν στην ελλαδα και γενικά στην μεσόγειο για τον ήλιο και την θάλασσα με οσο το δυνατόν μικρότερο κόστος.

εχεις δει εσυ πουθεν ανα διαφημίζουν το Λονδίνο ως προορισμός all inclusive ??? η καποια άλλη ευρωπαική πρωτέυουσσα
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Προσωπικά η οικονομικη κρίση δεν νομίζω να με επηρεάσει (τουλαχιστον προς στιγμήν) στον προγραμματισμό των ταξιδιών μου για το 2010.Πέρυσι μπορώ να πώ (όπως και πρόπερυσι και αντιπροπέρισυ:D:D:D),πως ήταν πράγματι μια "ταξιδιάρικη χρονιά "και το ίδιο φαίνεται να γίνεται και φέτος.Για φέτος απλώς αποφάσισα να κάνω λιγότερα ταξίδια με περισσότερη διάρκεια (Σκέφτομαι το καλοκαίρι να διαθέσω τουλάχιστον ένα μήνα).Απο εκεί και πέρα βλέποντας τους γύρω φίλους μου ,οι περισσότεροι άρχισαν τις περικοπές.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Και το πιο ελεεινό στα all inclusive είναι ότι είθισται να βρίσκονται σε ξέχωρες περιοχές, μακριά από το χωριό ή την πόλη! Πόλεις ξενοδοχείων όπου περιφέρεσαι περιχαρείς ανάμεσα σε χλιδάτα, εντυπωσιακά, κούφια μεγαθήρια. Δηλαδή ποιος δεν μπορεί να μου δώσει δίκια που δεν μου άρεσε η Τυνησία όταν έμεινα με group στην Yasmine Hammamet?
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.960
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Δηλαδή ποιος δεν μπορεί να μου δώσει δίκια που δεν μου άρεσε η Τυνησία όταν έμεινα με group στην Yasmine Hammamet?
spire την πατησες!!! μα τι λές ρε παιδάκι μου..αθλιότης ολόκληρη η hammamet!!έλα καλύτερα στον καβρό στο ρέθυμνο!!
Νεο παιδί τι έκανες στην τσιμεντούπολη???
πολλούς ακούω να μου λένε για την τυνησία και την τραυματική εμπειρία τους στα high ξενοδοχεία..ομως δεν είναι έτσι..η τυνησία ειναι πανέμορφη,πρέπει να ξαναδοκιμάσεις ....οχι με γκρούπ και hammamet εννοείται!!
 

turms

Member
Μηνύματα
2.089
Likes
2.903
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
ρε παιδια ... με συγχωρειτε πολυ...εγω εδωσα ενα παραδειγμα, πανω στην αποψη μου για το αν θα επηρεασει η κριση τα ταξιδια μου...ως τωρα...

ουτε σας υποχρεωσα να πατε σε all incl. , ουτε ειπα οτι ειναι γαματα ουτε τιποτα...
αναθεμα την ωρα κ την στιγμη που το εγραψα
αν θεωρειτε οτι επειδη πηγα σε all incl. ή επειδη δεν θα παω στην ξαπλωστρα ειμαι μιζερος κ τσιγγουνης η οτι αλλο, ε ειμαι...ετσι μου εκατσε ετσι εκανα, και οπως μου κατσει θα κανω....με συγχωρειτε πολυ...δυστυχως δεν ειμαστε ολοι σουπερ ταξιδιαρηδες οπως εσεις, ή οτι αλλο ειστε
ισως ουτε μπορουμε ή εχουμε τον χρονο να τα οργανωνουμε οπως εσεις...δεν ξερω...μπραβο σας παντως οπως κανετε και καλα ταξιδια...


παω να βρω ενα all incl. μαζι με αλλους μιζερους τσιγγουνηδες

ξεχασα...ειμαι κ παρακμιακος...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.960
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Τurms μόνο άν εξακολουθείς να φοβάσαι για την γρίππη μαιμού θα εισαι μίζερος..
βγάλε το αναθεμά το και συγχίζομαι!!:D
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Με το μπαρντόν?? νομίζω ότι ούτε θυμόμαστε ποιος έγραψε ή ξεκίνησε την συζήτηση αυτήν (εγώ πάλι σίγουρα όχι)!
Μα τα all inclusive είναι τίγκα στον κόσμο επειδή υπάρχει κόσμος να πάει! Πως είναι δυνατόν όλοι αυτοί να είναι το μίασμα που περιγράφεις? επιλογή είναι τα a-s που (από εμπειρία) δεν ανήκουν στο δικό μου ρεπερτόριο
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Να σου πω την αμαρτία μου, ενδεχομένως για κανένα τριήμερο τετραήμερο σε μέρη όπως την Ουρανούπολη Χαλκιδικής ή το Πόρτο Καρρά θα έκλεινα και εγώ τέτοιο πακέτο. Άραγμα ατελείωτο, χαλάρωμα και φαγητό από μπουφέ. Σε καμία περίπτωση όμως, αυτό το πράγμα δεν έχει έχει σχέση με τα ταξίδια, όπως τα έχω εγώ στο μυαλό μου και όπως θέλω να τα βιώσω.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
Να σου πω την αμαρτία μου, ενδεχομένως για κανένα τριήμερο τετραήμερο σε μέρη όπως την Ουρανούπολη Χαλκιδικής ή το Πόρτο Καρρά θα έκλεινα και εγώ τέτοιο πακέτο. Άραγμα ατελείωτο, χαλάρωμα και φαγητό από μπουφέ. Σε καμία περίπτωση όμως, αυτό το πράγμα δεν έχει έχει σχέση με τα ταξίδια, όπως τα έχω εγώ στο μυαλό μου και όπως θέλω να τα βιώσω.

αμαρτια εξομολογημένη ουκ εστι αμαρτία ...τέκνον μου :haha::haha:.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.336
Μηνύματα
888.712
Μέλη
39.001
Νεότερο μέλος
Maria Kremm

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom