Ροκάδες δεν υπάρχουν εδώ μέσα;

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.531
Likes
8.471
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Κι εδώ μαζί με την άλλη φωνάρα του grunge, τον Eddie Vedder <3

Για μένα είναι μια πεντάδα που με κάνει να αντριχιάζω. Φυσικά είναι μέσα ο Vedder και ο Cornell.

O Lanegan:


O Staley (Alice in chains είναι η αγαπημένη μου grunge μπάντα)


Και φυσικά ο τεράστιος Cobain:


Καταραμένη γενιά δυστυχώς!
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
(Alice in chains είναι η αγαπημένη μου grunge μπάντα)
Τώρα που κοντεύω τα 30 θα συμφωνήσω, δε θα κρύψω όμως ότι μεγάλη μου αγάπη θα παραμένει για πάντα και πάντα ο Eddie. Τα καλύτερα stage diving στην πιάτσα!!

 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.956
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Δε το λες ακριβώς Ροκ, πιο πολύ Σκα και μάλιστα βαλκανικό, από μια πολύ ωραία μπάντα που είχα καιρό ν' ακούσω και τη θυμήθηκα γράφοντας μια ιστορία:

 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.531
Likes
8.471
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Ο Danzig είναι απ'τους αγαπημένους μου μουσικούς και όταν άκουσα ότι θα βγάλει άλμπουμ με διασκεύες σε τραγούδια του Elvis είχα ενθουσιαστεί. Η διασκεύη στο always on my mind που είχε βγάλει πριν μερικά χρόνια ήταν εξαιρετική. Τελικά για άλλη μια φορά έβγαλε ένα άλμπουμ με απαράδεκτη παραγωγή. Λες και ηχογράφησε μέσα σε νερό! Ακόμα και το loving arms κατάφερε να σκοτώσει!

Για να μου φύγει η απογοήτευση ακούω ξανά και ξανά την τραγουδάρα που έγραψε για τον Roy Orbison.

 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.956
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Η Αυστραλέζικη μπαντάρα με τον εξαιρετικό βαρύ ήχο που ακούει στο όνομα ''Beasts of Bourbon''.
Το τραγούδι καταναλώνεται απαραιτήτως με ένα pint μπύρας & ένα βαθύ σφηνάκι jack. Ποτέ σκέτο...


 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.678
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom