Ρουμανία Ρουμανια (μπρασοβ- Ρασνοβ- Σιναια)

Gr4Diva

New Member
Μηνύματα
3
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιερα στην Ευρωπη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια

Πρωινό στο ξενοδοχείο και εκδρομή στο μπραν καστλ. Το κάστρο είναι περίπου 45 λεπτά απο το Μπρασοβ. Μόλις φτάνεις στο μπραν βλέπεις παντού τουριστικά μαγαζιά και καπνιστα προϊόντα. Η είσοδος 20λ το άτομο και το καστρο εντυπωσιακο. Στο εσωτερικο εχει ελαχιστα επιπλα ομωσ εχει πολλα δωματια απο διαφορετικές πλευρές, σα λαβυρινθος! Αφού αποκρυνθηκαμε απο το κάστρο μπηκΑμε στο δρόμο με τα τουριστικά και πήγαμε στο Ντρακουλα κασα ντε τερουαρε αναπαράσταση τρόμου με είσοδος 15λ, είναι αρκετά καλο για όποιον δε φοβάται το σκοτάδι. Αγορασαμε τυρί καπνιστο 25λ το κιλό και λουκάνικα 50λ το κιλό. Φευγουμε απο το μπραν και παμε στο Χωριό ρασνοβ και στο σετατεα *ταρανεασκα φρούριο με είσοδο 10λ, και 3Λ για να σε ανεβάσει πάνω ένα Τρενάκι τρακτέρ. Αυτο το φρουριο ειχε να δούμε μόνο μισογκρεμισμενους τοίχους εξωτερικά, άξιζε μόνο η πανοραμική του θέα και το μεγάλο πηγάδι που επικοινωνεί με την πόλη. Φύγαμε απο το χωριό και είπαμε να δούμε πως είναι εδω τα εμπορικα! Πήγαμε στο *σούπερ μάρκετ ριαλ το οποίο δεν έλεγε και πολλα, είχε μέσα και μαγαζιά με ρουχα και πολλα σεκοντ χαντ.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
δωσε φωτο στο λαο !:clap:Πολυ χρησιμες οι πληροφοριες σου!:clap:

ΥΓ μια μικρη παρατηρηση μονο ,καλοπροαιρετη, αν δωσεις στο κειμενο σου μια μορφοποιηση θα ειναι πιο ευχααριστη η αναγνωση!
 

Gr4Diva

New Member
Μηνύματα
3
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιερα στην Ευρωπη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια
Καταρχην σε ευχαριστω για το σχολιο!! Ειμαι νεο μελος και ανεβασα την ιστορια σημερα απο το κινητο... θα της δωσω μορφη και θα δω πως ανεβαζω και φωτογραφιες γιατι ακομα δεν ξερω :(... πραγματικα δεν μπορω να βρω πως θα την επεξεργαστω..
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
πράγματι ωραίες οι λεπτομέρειες που δίνεις:D:D:D
εγώ ποτέ δεν μπορώ να θυμηθώ τόσες:(
πήγα και γω πέρυσι Ρουμανία αν κι έμεινα Βουκουρέστι(πήγα βέβαια και στα μαγευτικά Καρπάθια και στην πανέμορφη Μπρασόφ)
πολύ λίγοι μιλούσαν αγγλικά,δεν ξέρω αν έτυχε,όμως μου έκανε εντύπωση που λες ότι οι περισσότεροι ήξεραν...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Η ιστορία μεταφέρθηκε στην Ευρώπη :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.422
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom